OFF - ON

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

OFF - ON

Příspěvek od vision »

Zdravím,
zaslechl jsem názor jednoho hifisty, že je lepší komponenty nevypínat... nechat je zapnuté pořád. Samozřejmě kromě dovolené a pod.
Prý se zapínáním a vypínáním zesilovače a pod. ničí?
Co na takový názor říkáte vy?

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: OFF - ON

Příspěvek od Tony »

Dobrá otázka *thumbs up*
Sám som zvedavý, čo je menšie zlo.
(u eletróniek je to viac-menej jasné, kto by to platil...)

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: OFF - ON

Příspěvek od Sany »

Myslím že odpovědi se nedočkáte, toto téma už se pitvalo na různých fórech ale ani odborníci a profesionálové opraváři se nedokáži shodnout.Obecně se tedy držme selského rozumu vypínat zcela od sítě až po vychladnutí a samozřejmě ne 5x deně. *taktone*

Obšák
Příspěvky: 21
Registrován: 21 bře 2009 07:01
Kontaktovat uživatele:

Re: OFF - ON

Příspěvek od Obšák »

Pracuji 18 let na elektroúdržbě v podniku na výrobu folií, odnosných tašek atd. Opravuji všechny stroje a zařízení, co máme ve firmě. A je jich dost. Moje zkušenost (a ne jen moje) je taková, že když je např. celozávodní dovolená a tudíž se všechny stroje vypnou, tak po opětovném zapnutí celá řada nefunguje. Já jsem si z této zkušenosti svůj závěr udělal ;)
P.S.- aby to ale nebylo tak úplně jednoduché, tak v dnešní době naopak opravuji odhadem tak asi 20% oprav tím, že něco vypnu a zase zapnu :lol:

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: OFF - ON

Příspěvek od Odar »

Obšák píše:v dnešní době naopak opravuji odhadem tak asi 20% oprav tím, že něco vypnu a zase zapnu :lol:
To skor vidim na zblbnuty firmware, nie? :)

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: OFF - ON

Příspěvek od palipol »

OFF. Aj keď nespochybňujem, že ked je niečo horúce a svieti to, tak to evokuje ilúziu života....je to súčasť audiofilského woodoo.
V normálnych bytových teplotných pomeroch ( 22st. C) nie je potrebné nič predhrievať, zahrievať, či nebodaj udržovať oheň, alebo nejaký pracovný režim. Prístroj do týchto podmienok konštruovaný
my mal hrať v deklarovaných parametroch ihneď po zapnutí, inak je niekde chyba. Pár minút by som možno dal elektrónkam....navyše v lete, pri teplotách 30 st.C by som sa na seriózneho audiofila určite nehral...
Stačí si urobiť malý testík a prídeme na to, že v paramentroch by sa mal udržovať predovšetkým poslucháč...

boxer

Re: OFF - ON

Příspěvek od boxer »

v paramentroch by sa mal udržovať predovšetkým poslucháč...

No pokud by měl posluchač ...v normálnych bytových teplotných pomeroch 22st. C ...bylo by už něco špatně. :D

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: OFF - ON

Příspěvek od palipol »

boxer píše: v paramentroch by sa mal udržovať predovšetkým poslucháč...

No pokud by měl posluchač ...v normálnych bytových teplotných pomeroch 22st. C ...bylo by už něco špatně. :D
To by už nebola ilúzia života, ale reálna strata jeho parametrov. *thumbs down*

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: OFF - ON

Příspěvek od daliborr »

Vypínání komponentů, nemá na jejich životnost vliv. *palec*

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: OFF - ON

Příspěvek od Prospero »

Az na vypinac! :D

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: OFF - ON

Příspěvek od TAB »

pane bože, to jsou hovadiny. Je tu někdo TECHNIK?? Stroje co mají pohyblivé části tak to je něco jiného ale elektronika jako jsou zesilovače snad nemyslíte vážně!

toho chytráka co ti to poradil nevypínat pošli tam odkud přišel :D

stačí si zodpovědět dvě otázky co se při zapínaní stává a co se stane při dlouhodobém provozu.

1)Při zapnutí dochází zejména u koncových zesilovačů které mají takové ty baterie kondenzátorů ve zdroji k nárazový proudům. To může poškodit elektroniku pokud ostatní součástky nejsou dostatečně na to dimenzované nebo zesilovač nemá soft start (pomalý náběh).

2) Pří trvalém zapnutí namáháš zbytečně elektrolytické kondenzátory, které zejména odcházejí rychleji s rostoucí teplotou. Tedy lidově vyschnou. Je to nejčastější porucha.


Elektronkové zesilovače snad komentovat nemusím :)


Takže pokud mi chcete dát práci tak to beru a klidně své mašinky nechejte zapnuté 365dní v roce a já je budu mile rád opravovat :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host