Pioneer A-A9-J

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pioneer A-A9-J

Příspěvek od Lilian »

Zdravim vo spolok,

Tak uz ho mam od poobedia na pitevnom stole ;)

Po vybaleni bol riadne premrznuty, cize po nevuhnutnej pol hodinke sme ho zapojili pre odskusanie, vsetko OK.

Hned som vlozil cd Dan Barta - entropicture , pohodicka na rozbeh. Trosku strohe ovladanie hlasitosti sposobilo ze hudba sa na nas vyrutila a mi sme na seba chvilu hladeli ako nacapany v krickoch :lol:

Na tvarach predavajucich (predajca a jeho priatelka), bol vidno udiv. Mozno nad hudbou ako takou, mozno nad tym co poculi z AA9J. Kazdopadne pozitivna reakcia i u mna.
Potom som odisiel za povinnostami a vratil sa cca po 2h, samozrejme som ho nechal hrat. Tu su nejake postrehy:

Pri CD Depeche Mode som zaznamenal dobru detailnost i dynamiku. Len ten spev a priestor mi neprekonatelne lezi v usiach z reprodukcie Arpege... *fnuk*

Pri CD od Tara Fuky je vsetko zda sa OK, ale to uz pocuvam veeelmi potichu . Zaroven ocenujem jasne vykreslenie hlbsich tonov aj pri tak nizkej urovni hlasitosti.

Ak mam porovnat s MARANTZ SR7001, tak zatial mi Pioneer dava viac spokojnosti. Pre nejake celkove vyjadrenia voci ostatnym STEREO zosikom si este nechavam cas. Zatial nesklamal, az na to ovladanie hlasitost :evil:

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

To Lilian: Pro srovnávání s jinými zesilovači určitě nejprve doporučuji použít kvalitní propojovací kabely, včetně kabelů napájecích! ;)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Tak mi to nedalo. Znovu musim nieco pozitivne napisat.
To, ze tento zosilovac hra velmi dobre potichu som uz spominal. Len potvrdzujem. Hra tak ze cez otvorene dvere nijako nerusi manzelku s dcerkou pri spani, a napriek tomu je zvuk vcelku dinamicky.
Dnes ked som dal upiect ryby k obedu a zena s dcerkou sa dali na varenie polievky a krmenie.... vyuzil som tuto nezviklu chvilku samoty a dal sa do hlasnejsieho posluchu.
Tu musim vyzdvihnut, ze udaje v papieroch neklamu. Uvedeny vikon povazujem za maximalne verny. Az tento zosilovac ma presvedcil, ze ak sa jedna o poctivi stroj, aj 50W bohate postaci. (musim hodit spinu na jednu znacku, M....tz, tam som potreboval na papiery viac ako dvojnasobok pre dosiahnutie rovnakeho akustickeho tlaku)

Cize uz som asi naznacil, v prvom porovnani patri pochvala Pioneeru za vyrovnany suboj s PM15 skoro za dvojnasobok. Urcite su tu nedostatky, hlavne vacsia ostrost pri vizsich hlasitostiach. No ale v tej cene.

Osobne, ak by som nemal doma napocuvane tri krat drahsie stroje, myslel by som si ze toto je maximum co mozem doma mat.

Ak si niekto vsimol, ze AA9J predavam, tak ano, je to tak. Do poslednej chvile budem vahat ci radsej nedoplnit len firemneho kolegu SACD, a ziskat tak skvelu a vyvazenu zostavu za slusnu sumu.
Spominal som vsak, v inych temach, hladam zosilovac ktory bez obmedzeni zaradim do zostavi domaceho kina. (chyba mi MAIN IN, *headbang* )

johnyr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnyr »

Můžu se zeptat na zkušenosti s USB vstupem? Jak kvalitní "zvukovka" je ten to zesilovač? Je lepší pořídit něco jako ESI Maya 44e a vést signál analogově nebo rovnou připojit tento zesilovač k USB.

Díky

johnyr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnyr »

Můžu se zeptat na zkušenosti s USB vstupem? Jak kvalitní "zvukovka" je ten to zesilovač? Je lepší pořídit něco jako ESI Maya 44e a vést signál analogově nebo rovnou připojit tento zesilovač k USB.

Díky

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Osobne som teda tento vstup ani len neviskusal :oops:

johnyr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnyr »

V recenzi pana Krauta je ten USB vstup chválen, nicméně, když jsem s ním mluvil, říkal, že to srovnával pouze s nějakou běžnou (patrně integrovanou) zvukovkou, byť připojenou kvalitním kabelem. Takže v tomto případě mne lepší výsledek přes USB nepřekvapuje. Zajímalo by mne srovnání s kvalitní stereo zvukovkou. Idea vedení digitálního signálu do kvalitního DAC v zesilovači se mi líbí. Jenže jak moc je ten DAC kvalitní ve srovnání s kvalitní interní zvukovkou právě netuším :-(. Pokud by někdo tušil, budu rád.

gloom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gloom »

Prosím vás o radu, kolik místa musím mít kolem zesilovače pioneer, aby se nepřehříval? Mám a-a6-j, což je předchůdce a-a9-j a rád bych ho dal do tv stolku. Jenže nad ním zůstanou "pouze" 3cm. Stáhl jsem si nějaký manuál, ze kterého jsem pochopil, že je třeba 6cm, jenže co se tak koukám na různé fotky hifistů, tak mají třeba onen zesilovač, na něm položený tuner stejné série a na něm ještě cd-player.
Myslíte, že 3cm budou stačit? Poličku níž posunout nemohu, jinak by se nevešel šuplík, který už tak budu muset seřezávat.
Děkuji
Obrázek

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany »

gloom: Kdysi jsem četl že tyhle stroje dost hřejou, nevím už jestli to byla A6 nebo A9, pokud je to pravda ty 3cm budou asi málo, ono to zřejmě rovnou neshří ale budou trpět součástky a tím se zkrátí jeho životnost, zřejmě by ses nevyhnul ani poruchám a to za to nestojí. Pokud tomu tak není a přístroj je chladný tak nevidím problém. Můžeš si zkusit sám test, přístroj nechej na volno hrát třeba hodinu, zkus změřit teplotu třeba teploměrem do auta, no a pak jej dej do stolku a celé to zopakuj. Měl jsem Yamahu ta byla vlažná pořád i po 6 hodinách, zato CA 840W hřálo po hodině tak že na něm byl problém udržet ruku.

gloom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gloom »

Sany, díky moc za reakci. Zesilovač jsem včera zapojil, nechal hrát 2hodiny a zdá se být vše v pohodě. Zesilovač příjemně vlažný, ale uvidíme, jak se bude chovat v létě, kdy máme v bytě mnohem vyšší teploty. Zatím mi moc nesedí zvukový projev s pro-ject speaker box 5, ale pán, od kterého jsem je kupoval, mi říkal, že jsou hrané jen 2h a je třeba je rozehrát, nemluvě o kabelu, co jsem dostal ke gramci. Ale na ten si stěžují vícero lidí.
Takže ještě jednou děkuji. *palec*

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

to gloom:
Zesilovač A9 jsem nějakou dobu vlastnil, pokud nad ním máš takový "fuk" jak je vidět na fotografii (zdá se mi to více než 3 cm)
tak buď úúúúplně v klidu..
Jinak doporučuji kvalitní napájecí kabel, tento zesilovač (stejně jako přehrávač D9) je na napájecí kabely velmi citlivý.
Slušným kabelem nemyslím SUPRU nebo LAPP, ale něco na úrovni Oyaide Tunami nebo téhle Furukawy, například:
http://www.ebay.com/itm/Furukawa-PCOCC- ... XQC-tTAMUf

Odpovědět