Prima Luna - ProLogue TWO

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Imi
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2008 20:58
Kontaktovat uživatele:

Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Imi »

Moje prvé stretnutie s Prima Luna bolo v posluchovom štúdiu Kohútaudio. Pohodlne som sa posadil do kresla a spustili sa prvé tóny... Prichytil som sa pri tom , ako krútim hlavou - neskutočné , pre mňa fantastické . Čakal som dobrý zvuk, ako to u p. Kohúta býva zvykom / vynikajúca posluchová miestnost /, ale to čo prišlo mi absolutne vyrazilo dych. Som učiteľ hudby s istou dávkou vypestovaného sluchu. Zarážajúca , holografická priestorovosť ,nahrávky ako keby prichádzali k poslucháčovi vo vrstvách. Nádherne prekreslené hudobné nástroje zo svojou prirodzenou farbou /prvý krát mi Monty Alexander trio/ zahral na jasne definovanom klavírnom " krídle ", anie na ošumelom pianíne. Po prvom vypočutí v posluchovom štúdiu som už bol rozhodnutý - teraz sa už usmievam :mrgreen: PL 2 mám doma... Separácia nástrojov je dôkladná a je schopný rozobrať nahrávku do najmenšieho detailu, a vrátiť spät k poslucháčovi ako jeden celok kompaktného, transparentného zvuku. Na priestorovosť je az smiešne reagovat ide ďaleko vedľa a za " bedne ". ľavo- pravý , predo- zadný priestor nemá dno / tympán v orchestry zaznie až od suseda... Excelentná mikrodynamika / D. Krall Live in Paris c.11/ neuveriteľné treba počuť. Napočúval som za týžden kopec nahrávok, nestačím sa diviť co všetko v nahrávkach zostalo ukryté, a PL 2 to všetko "odhalila" koľko ešte nuans sa dá z nahrávok vyžmýkať... PL 2 je od teraz mojim absolútnym favoritom . Rozhodne ho netreba vnímať ako zosilňovač je to hudobný nástroj z tých majstrovských dielní... neskutočne muzikálny, univerzálny, najviac mu chutí klasická hudba, jazz, ale nepohrdne takmer žiadnym hud. žánrom. Naviac možnosť výmeny elektróniek EL34, alebo KT88 tiež ovplyvní farbu hudobných nástrojov. Je na každom, aký charakter zvuku uprednostní. Periférne zariadenia: NAD C542, Rotel RDV- 1080 + elektrónkový buffer MusicalFidelity X10-D Silové káble: Geoge Cardas, Neotech -Výkonové káble : Repro G.Cardas Crosslink , Signálové: C4Y -encore Repro: Dynaudio 52 Záverom by som rád poznamenal, je to výnimocný zosilňovac, vysoko muzikálny s fantastickým " plnotučným hutným " zvukom. Bodka / Kto ho nepočul nevie o čom hovorím /. P.S. Nevie či tam okrem* Adaptive AutoBias™ náhodou nenamontovali aj Telepatický Bias, ktorý sa opýta interpréta ako to má zahrať..., lebo ja mám z toho taký pocit. Tu zrejme neplatí " za málo peňez málo muziky " toto porekadlo je od teraz minulosťou...

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Rowing »

Imi
Vítám tě u nás na fóru. Četl jsem tvé recenze na Prima Luna PL 2 jinde a moc se mi líbily *thumbs up*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od lachim »

imi

hezké čtění.
to zaujetí čpí mezi řádky.
mám rád takový přístup. naplno.
takže "pochválen buď ježíš kristus, až na věky lampa"
hezký poslech.

jaro
Příspěvky: 55
Registrován: 01 kvě 2008 11:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od jaro »

Prima Luna PL2 a WLM monitor, jedna z najlepších kombinácii lampa a malá bedňa. Krásny pohodový zvuk, to príjemne teplo lampy cítiť až vo vnútri ucha,ťažko sa mi odchádzalo z jedného Viedenského štúdia.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Renown »

Víte že je to made in China. Nemyslím to ani negativně ani pozitivně. Pouze konstatuji.

Trubadur
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2008 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Trubadur »

Áno vieme, Holandská spoločnosť PrimaLuna sa tým netají. Keďže sú zosilňovače vyrábané technológiou point-tu-point teda ručne (bez použitia plošných spojov), skús zadať túto technológiu výrobcovi v EU a uvidíš čo sa stane s výslednými cenami (len tak medzi nami aj NAD MASTERS séria je vyrábaná v číne). Myslím že veľkým úspechom pre túto značku bol zisk Jimmy Awards na CES v Las Vegas 2008 za: " realizáciu jedného konštruktérskeho sna". ..Bodka... Záver si urob sám. ;)


http://www.kohutaudio.sk/pl_technologia.html

Obrázek

Imi
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2008 20:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Imi »

Ja sa len mozem pridať, ano Prima Luna je čína, ale celkové prevedenie je veľmi precízne, a každý "kus" je ku konečnému zákazníkovi doručený , až po prísnej technickej kontrole "materskej firmy". A na druhej strane mohol by byť kludne vyrábaný v Kirgistane, ale co narobíš , keď on hrá ako z " veľkej knihy " - nič- ja som si ho kúpil a tento fakt absolutne neriešim. Je proste skvelý. Bodka... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Aleska »

Pro mnoho z nás je Made in China něco hanlivého.... Jestliže je ale vyrobený tak jako moje postel (z pravého buku, žádná dřevotříska = jen za 6k !!!!), pak věřím že hraje tak jak píšeš. Čína nastupuje cestu rozvoje (a ve všem) ....

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Renown »

to Aleska :

není to tak jednoduché ani s tou postelí. Víš třeba čím je provedena povrchová úprava toho dřeva ? Co z toho, že je vyrobena z buku, když je natřena Luxolem. Formaldehydy, polychlorované bifenyly a tak. Co matrace ze zdravotnického pohledu ? Co použité materiály na matraci ?
6.000 Kč je zdánlivě dobrá cena, ale já bych si ji opravdu nekoupil.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od lachim »

renown

něco mi vytanulo.... s dovolením.
v práci dosti často používám služební, téměř nové bmw x5.
jeden můj známý nedávno přijel k naší kanceláři a zavolal mi.
"vylez, blbe. už mám také x5ku a ještě jsem minimálně mega ušetřil ".
tak jsem vylezl a hle.....skutečně....ušetřil
známý koupil "x5 ku" - kiu sorento.
(omlovám se za "mimo mísu")

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Renown »

to Lachim

jistě na první pohled je to totéž. Velký off-road. Má to podobné funkce. Jezdí to, žere to benzín, případně naftu, platí se za to zákonné pojištění a má to několik airbagů. Obecně se obojí nazývá automobilem. Jistěže podobností bude více, ale také bude spoustu rozdílů.

Background konstruktérů a tím myslím více jejich kultůru než jejich vzdělání bude zcela rozdílný. A podobně rozdílný je i jejich přístup k té konstrukci. Pokud bych zůstal u aut, tak se asi pouštím trochu na tenký led, ale v Číně se vyrábí taky mnoho různých gramofonů. Přístup těch čínských konstruktérů je velmi legrační. Oni nešetří materiály jako je nerez, mramor, exotické dřevo, krásné laky atd.. Ale pak k tomu přidělají stejnosměrný motor za 1 USD (s kartáčema které ruší a jsou slyšet v reprodukci), mizerné ložisko lna luxusním acrylovém talíři a o použitém ramenu ani nemluvit. Oni si někde přečtou, nebo se nějak jinak dostanou k informaci, že je fajn aby rameno mělo 12" tak ho tam prásknou, ale to je rameno je přitom nějaká jimi upravená mrcha z 30 let starého japonského gramofonu. Pak to srovnej třeba s nějakým Clearaudiem nebo Thorensem, ať nezmiňuji mateřský Pro-Ject.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od lachim »

renown

viděl jsi v mnichově ty čínské kopie repro gryphon??
moc jsme to s fotolaikem obdivovali....moc moc moc.
k mimomíse... se směju...
dnes se mi doneslo, že mu tu kiu odvezla z práce odtahovka.
:)

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od korys »

Také jsem měl možnost seznámit se s tímto určitě zajímavým zesilovačem ve verzi s EL34 pohánějící regálové Sonusy a partnera dodávající hudbu do něj mu tvořil rovněž zajímavý přehrávač Usher CD-7.Byl to velmi hezký poslechový zážitek a lze plně souhlasit,že klasická a komorní hudba vyznívá přes PL výborně.Výšky a středy jsou jemné,křehké mlask.
Materiálové povrchové zpracování PL je rovněž v této cenové kat.vynikající.
Přes řeku do stínu stromů.

chamiz
Příspěvky: 1
Registrován: 09 čer 2009 20:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od chamiz »

Také musím napsat svůj názor na Prima Luny.
I když jsem měl původně zájem o Pioneer A-A9-J a chtěl jsem si ho poslechnout s tolik vychvalovanými Usher S-520II,nebo novými KODA Harmony K-2000B.Nabízelo se vyrazit jedině do Havířova ,kde pan Navrátil zrovna 1.6.otevřel novou poslechvku:
http://www.navratilaudio.cz/pr_usher/pr_usher.html
Musím říct,že Pioneer mě nijak neuchvátil,tím neříkám,že je špatný,ale nesmí se srovnávat s lampama.
Zkrátím to:po čtyřhodinovém laborování s různými sestavami /obdivoval jsem pana Navrátila jakou má se mnou trpělivost/,jsem si odvezl
Prima Luna ProLogue ONE+Usher V-601,pro mě za tu cenu super zvuk,a doma ječtě lepší.Neumím své pocity tak popsat jako někteří recenzenti,
ale jsem rád,že jsem se takhle rozhodl.Kdo stále váhá jako já,víc jak rok/nejdřív jsem chtěl domácí kino Yamaha 3800+Usher/-není nad vlastní uši,

Ondrejst
Příspěvky: 66
Registrován: 18 led 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Luna - ProLogue TWO

Příspěvek od Ondrejst »

Jelikoš človeku nedá hifi nikdy pokoj, stále budeme vychytávať muchy či mušky :) tak som vyskúšal na svojej Prologue Two vymeniť výkonové primaluny KT 88 za staré tesly EL 34, že čo sa stým stane, no a oni tam už zostali.... síce by mali byť ževraj menej dynamické ako KT88 ale opak je pravdou. Originály Primi hrali basy tak nejak že mohutne ale len spodné basy, kopáky boli akési utiahnuté a to mi chýbalo. Tieto Tesly ako by som povedal podľa môjho ucha majú vačší drajv a možno ešte upresnili scénu ale to mohlo byť zatiahnuté i tými basmi. Ale v konečnom dôsledku som spokojný s touto výmenou. Ešte tak skúsiť elektronky EAT KT 88 a malo by byť na dobro vymalované :) No vlastne asi no dobro nie ešte chcem vymeniť i predzosilovacie elektronky :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host