Rotel RA-870 BX

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Rotel RA-870 BX

Příspěvek od Slavek69 »

Chci se optat zde zkušených hifi odborníků na zesilovač Rotel RA-870 BX.
http://www.ebayphotogallery.com/zdjecia ... 7/11#zdj13
Jdou k tomuto zesilovači připojit monobloky? Pokud ano, tak jak? Na monoblocích (Denon POA 4400) mám pouze jeden vstup cinch a jeden XLR.
Jak co nejlépe zapojit repro Infinity Kappa 8.2i? Pochopil jsem z manuálu, že jde zapojit bi amp, ale vůbec nevím jak.
Taky bych potřeboval vysvětlit na co je můstek pre out a main in.
Prosím o tipy a rady.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotel RA-870 BX

Příspěvek od Borek »

jedná se o integrovaný zesilovač, kde lze rozpojit modul předzesilovače a koncového stupně - to jsou ty propojky na zadním terminálu pre out a main in. Otázka je, proč nepoužít k monoblokům Denon pouze samostatný předzesilovač namísto předzesilovače v integrovaném zesilovači. Bi amp je použití dvou koncových zesilovačů, každý pro jeden kanál. Koncové zesilovače jsou zapojeny do předzesilovače, příp. tedy do předzesilovací části integrovaného zesilovače (koncový stupeň integráče se nevyužije). Předzesilovač musí mít výstupy pro dva koncové stupně, nebo se musí signál rozdvojit cinch rozbočkami. Něco jako tohle http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... ac-ra-109/
Netroufnu si odhadnout, jestli to opravdu musí být vždy jednoznačně přínos.

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotel RA-870 BX

Příspěvek od Slavek69 »

Takže jestli to dobře chápu, tak odpojím můstek na Rotelu a monobloky připojím k preamp out?
U bi amp připojení mi jde o připojení repro rovnou z Rotelu (tzn. s koncové části). Jak to připojím?
Já mám předzesilovač Denon DAP 2500 a Rotel je jen rezerva. Denon jde na opravu a tak potřebuji pomoc s dočasným připojením k Infinity Kappa 8.2i.

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotel RA-870 BX

Příspěvek od Slavek69 »

Ještě pro doplnění. Rozbočovače tedy budou na předzesilovači Rotel i na monoblocích Denon?

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rotel RA-870 BX

Příspěvek od lidumil »

Poněkud bych poopravil tvrzení Borka - bi-amping je zapojení 2 koncových stupňů na jednu reprosoustavu. To co popisuje je zapojení monobloků jako konců, pak signál z předzesilovače vedeš z levého kanálu do levého konce a z pravého do pravého. A není třeba žádný rozbočovač. Pokud bys chtěl takhle bi-amp - musel bys mít 4 koncové monobloky a pak je potřeba signál rozbočit.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotel RA-870 BX

Příspěvek od Borek »

omlouvám se za nepřesnost a děkuji za upřesnění

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host