Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

Ahoj,

mám audiofilský dotaz a rád bych se poradil.

Mám dva zesilovače Denon PMA-480R, tento je to ještě japonský výrobek (na něm hraji) a druhý Denon PMA-720AE, tohle už je made in China. Reproduktory mám regálovky Acoustic Energy 301 a Tesla NC500 - hraji LP (Rock, Pop). Dnes jsem připojil nastřídačku oba zesilovače a přemýšlím, který hraje lépe. Asi se mi líbí více ten japonsky 480R, ale neumím si to odůvodnit. Ten zvuk mi přijde u 480R klidnější, zdá se mi že si lépe pohraje s tóny a přechody. Jako by ten druhý už moc basoval a hral víc nahlas i když je skoro stejná hlasitost.

Možná mě ukamenujete za takový dotaz, ale řešil někdo něco podobného? Denon japan vs Denon china? Je tady mezi těmito generacemi nějaké všeobecný znalý rozdíl? Berte můj dotaz spíše jako pokec, zamyšlení. Budu rád za případné postřehy, zkušenosti.

Je tu nějaký znalec těchto strojů, který by uměl říct svůj názor? Vím, že jsou lepší zesilovače, a srovnání s Cambridge atd. asi nepotřebuji řešit.

Díky za postřehy a přeji fajn den.
Tomáš

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Dinosaurjr »

Země výroby není až tak důležitá, zásadní je kvalita konstrukce (vyjádřená cenovkou). Cena zaplacená za nový přístoj je podobná, ale hodnota peněž je diametrálně jiná v r.1992 vs 2012. A to je asi tak celé.

Oldear
Příspěvky: 1548
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Oldear »

Tomáš1402

Takto to nejde porovnávat, resp. jde, ale nemá to žádnou vypovídací hodnotu. Oba přístroje jsou jiné technicky a hlavně i součástky stárnou, 30 let je už hodně bez repase. Hrát stejně to ani nemůže.
Hodnotit to na Tvoji líbivost, také nic neřeší, hodnotit se to má vůči originálu a snažit se, aby ta reprodukce byla co nejblíže originálu - to je to Hifi. Někomu však stačí ta líbivost a každý má na to plné právo. Vyber si tedy co je pro Tvoje uši líbivější a dál to neřeš.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od lechos »

Máš komfortní situaci - používat oba nastřídačku. Neohrajou se a neopotřebujou
tak brzo.

Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

Kluci…. No včera jsem ještě o půl noci poslouchal a přehazoval. A PMA-480R je asi fakt lepší. Bohatší zvuk, harmonika a brnkání na kytaru v Tougher than the rest od Bruce Springsteena má nádherné dozvuky a slyším víc v pozadí než u PMA-720. Jak píše Oldear-je to pro mě prostě o dost líbivější zvuk. A když jsem se ptal moji v místnosti který zvuk se líbí víc tak řekla ten první (480R)😂😂. A podotýkám že pro ní to je vše železo.

Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

lechos píše:
24 črc 2021 07:37
Máš komfortní situaci - používat oba nastřídačku. Neohrajou se a neopotřebujou
tak brzo.
No jo no, to teda 😂. Dilema bylo, že jeden je dědeček a druhý novější model. Ale vypadá to že kondíky a vše v tom starém jsou v dobré kondici. Je jak nový, vevnitř čistý, potenciometrx a vše OK. a šťourat do nej nebudu. Nechám hrát původní a až přijde čas najdu něco co ho nahradí.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od lechos »

hrát na PMA-480R - za toho stavu je každá jiná rada na hou

Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

Jak to myslíš? Jako že to není žádná sláva? To je možné, když vidím ty krásné věci v HiFi studiu. Ja jsem pravě překvapený co z toho leze, ale je jasné, že to je hodně subjektivní.


Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

Hledal jsem, ale tohle vlákno mě minulo, díky. To že ten zvuk 720AE má nějakou deku sedí.
Nechám si tu 480R, ten hraje prostě rytmicky, živěji.

mesky
Příspěvky: 108
Registrován: 21 říj 2020 07:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od mesky »

Zdravím, Tomáši rozdíl mezi nimi je v tom že starý má dva zesilovací stupně a nový čtyři. Zvuk je tím jiný. Stary je muzikalnejsi, novější zase přesnější, srozumitelnější. Denon to navic řeší tak že u toho čtyř stupňového omezuje signál z prvního tranzistoru už někde kolem 8 kHz, tedy ve slyšitelném pásmu, aby nekmital, pak to jde dál, tam je to v pořádku ale celková zpětná vazba to celé zamaskuje, že se jako celek chová lineárně. Ucho to však pozná v podobě deky.

Tomáš1402
Příspěvky: 26
Registrován: 27 dub 2021 13:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíl v generaci zesilovačů Denon

Příspěvek od Tomáš1402 »

Zajímavé, Mesky: tohle v manuálu nenajdeš. Děkuji za zajímavé odpovědi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti