Rozšíření sterea av receiverem

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
dimi256
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2013 08:49
Kontaktovat uživatele:

Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od dimi256 »

Ahoj, prosím o radu jaký AV receiver s podporou 4K hdmi, dolby atmos a front pre out výstupem pořídit? Přikláním se spíše k bazarovým. Nyní mám stereo zesilovač NAD C370 s kterým jsem spokojený, repro sloupové HECO Ascada 770. Receiver bych chtěl připojit pomocí pre out do NADu do main-in. Ostatní repro bych napájel přímo z receiveru. NADa bych chtěl v řetězci ponechat myslím si, že na stereo bude lepší jak koncový zesilovač v receiveru.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od fox »

Když chci poslouchat DK přes receiver, přepojím druhý pár repro kabelů do beden a zesilovač odpojím ze zásuvky. Když přejdu na stereo, postupuji opačně. Celá operace zabere asi dvě minuty. DK mám zapojeno do jiného zásuvkového rozvodu. Není nijak spojeno s hlavní stereo soustavou, aby neovlivňovalo stereofonní zvuk.

dimi256
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2013 08:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od dimi256 »

To by se taky dalo, pro mě by to nebyl problém, ale nevím, zda by se do toho chtělo třeba manželce, když nebudu doma.
Zajímalo by mě zda někdo neví jak by to bylo v případě zapojení, které jsem popsal v prvním příspěvku. Jestli se předzesilovač v nějakém av receiveru vyrovná kvalitou předzesilovače v NADu? Tímto zapojením bych z něho udělal jen koncový zesilovač.
Nemáte to tak někdo zapojené třeba i s jiným podobným zesilovačem?

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od Odar »

Este by to mohol vyriesit prepinac na repro - to by bola mozno cesta, ale problem je, ze sa to hotove asi kupit neda. Aspon o tom neviem.

Podobny setup - AVR + koncaky som mal moznost pocut. Ked si nastavis vhodne hlasitost, tak to moze byt cesta. Pochybujem, ze najdes AVR, ktory by mal preamp kvalitativne na rovnakej urovni, ako samostatny komponent.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od drfish »

Určitě zkus i cestu zapojení AV receiver+celý NAD včetně preampu. Bude to bez přepojování repro. V cestě budou sice dva preampy za sebou, ale na stereo to bude vyhovovat a na DK to možná skousneš. Já to takhle měl dva roky a fungovalo to v kombinaci Onkyo+Cambridge.

merfas
Příspěvky: 83
Registrován: 31 srp 2014 21:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od merfas »

Ahoj a co máš jako zdroj signálu? Mám to jak píšeš na začátku ty...... z receiveru z pre-out front do main-in na integráči. Z BD mám HDMI napojený na receiver, takže při hraní filmů v multikanálu, používám jako předzesilovač receiver a využívám pak konečné zesílení na integráči. Když poslouchám CD, tak ýstupy rca z BD mám napojené normálně do CD vstupu na integráči a stereo jedu jen přes zesilovač a receiver nemusím vůbec zapínat.

dimi256
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2013 08:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od dimi256 »

Zdroj mám na hudbu síťový přehrávač Pioneer N-50A, který bych chtěl nahradit receiverem. Na filmy používám android box s hdmi, 4K filmy na ext. disku.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozšíření sterea av receiverem

Příspěvek od terahera »

Něco podobného teď řeším i já ;) Ale jednoznačně už teď vím,že přepínač zesilovačů je ůplně k h..vnu ;) Kurví to zvuk,takže pro mně jediné řešení,přepojovat reprokabely :shock:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host