Sestava PioneerA9 + Pioneer D9

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Steve
Kontaktovat uživatele:

Sestava PioneerA9 + Pioneer D9

Příspěvek od Steve »

Tak jsem se včera vypravil do Brna do prodejny basys.net v obchodním centru Futurum, abych si poslechl komponenty Pioneer A9 a P9, a abych si P9 porovnal s mým CD přehrávačem ONKYO DX 7511.Po vánoční koupi A9 se mi totiž začala do mysli vkrádat představa, jak by se asi na A9 hezky vyjímala P9, která k ní patří, a hlavně, jak tyto komponenty budou spolu hrát.Do Brna jsem se vydal se svým kamarádem "hifistou", protože víc uší víc slyší. V prodejně měli obě řady Pioneera, nižší A6 a D6 a vyšší A9 a D9.K poslechu byly připojeny reprosoustavy Cabasse MT 4 Java, v cenové hladině kolem 50.000,- Kč(zvukově a přednesem mě silně připomínající JM LabFocal Profile 918),tedy nic referenčního, ale pro náš hlavní účel - srovnání CD přehrávačů, dostačující.Začali jsme poslechem sestavy vyšší řady, tedy Pioneer A9 a D9 a vložili do přehrávače disk SACD Pink Floyd - Dark Side Of The Moon.Nebudu barvitě líčit v superlativech zvuk, tedy že byl přirozený,vzdušný,dynamický,vyrovnaný, čistý,přesný, sametově jemný,s přesnou lokalizací jednotlivých nástrojů a velkým prostorem,protože zvuk byl prostě OHROMUJÍCÍ.Jak A9 hraje, jsem věděl z domu a myslel jsem si, že jsem dostatečně připraven a nemůže mne nic překvapit ale nebyla to pravda, zamotala se mi hlava.U vokálu Davida Gilmoura ve skladbě Us and Them mi začal běhat mráz po těle. Nahrávka zněla,jako by byla nahrávána nedávno a nemohl jsem se srovnat s tím, že je pořízena kdysi v roce 1972.Můj kolega,který má důvěrné zkušenosti např. s komponenty Acuphasse a zná velmi dobře i zmiňované repro Cabasse, mi po poslechu Floydů sdělil, že je v šoku a že zvukový přednes A9 a P9 se velmi, ale opravdu velmi podobá Acuphasse a že nevěří stále svým uším.(Připomínám, že připojeny byly "pouze" bedny Cabasse,tedy nic referenčního).Poté, co jsme to rozdýchali, poslouchali jsme se stejným nadšením "obyčejná" CD, konkrétně Norah Jones, Janu Kirschner a Journey(kde mně zajímal hlavně klavír a podání hlasu Steve Perryho).Výsledek byl opět uchvacující a jenom jsme si v duchu říkali: "ano, takhle by to mělo hrát". Poté jsme připojili ještě mé ONKYO DX 7511, které bylo označováno v německých testech jako "spitzenklasse" a bohužel rozdíl byl opravdu značný. Zvuk byl o poznání tvrdší a ostřejší, prostor sevřenější, zmizela vzdušnost a přirozený nadhled,méně přirozené podání vokálů, oproti D9 trošku slon v porcelánu,prostě zvuk levnějšího komponentu, o třídu horší. Takže je mi jasné, že si D9 koupím, protože neodolám, a jsem zvědavý, co na to řeknou moje Aurum Cantus M-103, které budou hrát ještě jasněji a čistěji než Cabassy.Ještě musím dodat, že vyšší řada A9 a P9 hraje opravdu a jednoznačně lépe než nižší řada. Když po D9 pustíte D6,zvuk je sice obdobný a čistý, ale máte jaksi pocit, že to moc nehraje, zvuk je chudší,s menším hudebním prostorem,je plošší a méně objemnější. Na závěr jenom malé upozornění pro ty z vás, kteří vlastníte kvalitní hudební nosiče a případně i zmiňované SACD Pink Floyd a napadlo by vás, zajet si do basysu tuto sestavu také poslechnout.Po vložení disku do přehrávače a jeho spuštění se raději posaďte nebo si aspoň dřepněte, protože nepřipravený návštěvník a posluchač by mohl snadno upadnout. Ještě přikládám pro úplnost malé odkazy.
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/9 ... index.html
http://www.audio.de/Testbericht/Pioneer-D-9_529584.html
http://www.ocpraha.cz/index.php?main_pa ... e&pID=2953

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava PioneerA9 + Pioneer D9

Příspěvek od MB »

Vyborne napisane, ja to stale tvrdim, ze aj stredna trieda komponentov vie potesit ucho...

*offtopic*

Nic proti tomu nemam, ale pri predstave, ze si vkladam do CD prehravaca Janu K. tak mi vstavaju chlpy na hlave a ak nie rovno na zadku...

A mas to Steve... :mrgreen:

boxer

Příspěvek od boxer »

Škoda,že ti nevstává něco jiného. :D

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

boxer píše:Škoda,že ti nevstává něco jiného. :D
To co myslis a ja verim, ze myslis chlpy na hrudi jedine pri pocuvani srackoveho pop-rocku

boxer

Příspěvek od boxer »

pri pocuvani srackoveho pop-rocku

Jestli narážíš na Europe,tak o nich a o žádné jiné kapele a ani umělci jsem to nenapsal.Každému co jeho jest.

Myslel jsem jiný orgán. *offtopic*

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

boxer píše:pri pocuvani srackoveho pop-rocku

Jestli narážíš na Europe,tak o nich a o žádné jiné kapele a ani umělci jsem to nenapsal.Každému co jeho jest.

Myslel jsem jiný orgán. *offtopic*
1.Nenarazam *sunglases*
2.Tusil som, ze nemam pravdu *2thumbsup*

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Steve,ráno jsem se díval na Lopuch a někdo tam prodává PD6ku.Tak jsem trošku studoval a hledal na netu.Docela slušná mašinka.No a v poledne ten Tvůj úžasně sugestivní popis zážitků s porovnáváním té vyšší kombinace.I ty pohledy do odkrytovaných přístrojů o lecčems vypovídají. Najednou jsem dostal chuť si tuhle dvojku někde poslechnout.Mám sice do budoucna v plánu jinou sestavu,která by se asi težko kombinovala i s tím devítkovým přehrávače,ale SACD bych měl rád doma už jen kvůli mimořádně zdařilé edici Genesis na těchto nosičích.V každém případě díky za inspiraci!!!!!!!

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Tak tu máme konečně dlouho očekávané dojmy Ing. Krauta. *2thumbsup* Mohu jen souhlasit.
http://www.hifi-voice.com/testy/pioneer-g-clef-ii.html

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Krásně napsané,tak ať Ti to Steve ještě hodně dlouho hraje ke spokojenosti. *thumbs up*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Mám rád stříbrné pionýry z přelomu 70. a 80.let. A jsem také rád, že tato firma navazuje na svou dobrou tradici a nevyrábí jenom levné spotřební klebety.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

fox píše:Mám rád stříbrné pionýry z přelomu 70. a 80.let. A jsem také rád, že tato firma navazuje na svou dobrou tradici a nevyrábí jenom levné spotřební klebety.
No, ano i ne. Ještě jim trochu chybí, aby se vrátili na své místo. Sekli s televizema, tak třeba budou mít zase čas ;)

captajn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od captajn »

Po tom co jsem slyšel dotyčnou kombinaci a měl možnost sledovat zvukový rozlet každičkým vylepšením(kabely,síťový filtr) musím potvrdit verdikt F. Krauta v jeho recenzy. Za ty "jásátka" skvělý kup. Jo a rozdíl s šestkovou řadou je brutální,tedy krom vzhledu. Tudy cesta vede,alespoň pro ty co musejí jít každý ráno do fachy. Steve máš na delší čas vystaráno.
A Agaveli už zkus napsat taky něco smysluplného!

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Kromě výše zmiňované recenze Ing. Krauta není od věci v případě zájmu nakouknout i na tohle počteníčko :P
http://www.audiodrom.cz/pioneerd6d9.html

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Sakra Steve-ty mě nahlodáváš :roll: Až vyřeším zdrav. potíže,tak k Tobě musím zajet,jak jsme se domlouvali.S těma M-103 to může hrát opravdu dobře. *thumbs up*

Odpovědět