Sluchátkový zesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od fox »

Jaký použiváte sluchátkový zesilovač ? Jak ho máte zapojený ? Nemůže být signál ze zdroje degradován průchodem přez něj ?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: SLUCHÁTKOVÝ ZESIOLOVAČ

Příspěvek od pasul »

Leben CS-300. Ten je výborný. *thumbs up* Je sice trochu drahší, ale nic lepšího jsem neslyšel. Staxy mají akorát jiný chrakter. Myslím teď jejich top řadu. Otázka je, jaké sluchadlá používáš. Zapojený je normálním nesymetrickým kabelem. O degradaci nevím. Nezkoušel jsem jiný kabel. Zatím...

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: SLUCHÁTKOVÝ ZESIOLOVAČ

Příspěvek od PetrJ »

Zama Hpa-1 (http://www.zama.cz/zesilovace/zesilovace.htm). Obsahuje také sluchátkový procesor (korekce pro přirozený poslech), což je česká, vylepšená obdoba švýcarského sluch. procesoru Pawel Acoustics Hp-1 (44 500 kč), určeného pro Staxy. Bez negativ software korekcí, krásný, skutečně trojrozměrný prostor, výborná lokalizace, hudební scéna mírně před posluchačem (ne v hlavě) atd.

Obrázek

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od PetrJ »

fox píše:Nemůže být signál ze zdroje degradován průchodem přes něj?
V přehrávačích nebo zesilovačích bývá málokdy kvalitní sluch. výstup, protože by to hodně prodražilo samotný přístroj; i když existují zdařilé vyjímky, např. výše zmíněný Pasulův Leben (http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly ... leben.html). Takže sluch. zesilovač je obvykle ideální, pokud chceme ze svých sluchátek dostat víc.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od fox »

Asi jsem to špatně vysvětlil. Většina zdrojů, například gramofonový předzesilovač, má jenom jeden výstup. Myslel jsem tím degradací signálu vedením přes sluchátkový zesilovač do zesilovače / např. itegrovaného /.
Používám sluchátka BEYERDYNAMIC DT 880.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od pasul »

BEYERDYNAMIC jsou dobrý. Měl jsem 831. Tohleto je těžká otázka. Samozřejmě technicky je to špatně. Už z důvodu více kntaktů v cestě signálu. Ovšem Leben ti toto vše vyřeší. Je to integrovaný zesilovač a pokud jdeš poslouchat sluchátka, tak jen přepneš přepínač na čelním panelu z reprosoustav na sluchátka. A poslech na reprosoustavách je opravdu vynikající. Klidně předvedu. *thumbs up* Ovšem myslím si, že netřeba. ;)

PetrJ
Příspěvky: 149
Registrován: 27 kvě 2009 08:25

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od PetrJ »

fox píše:Asi jsem to špatně vysvětlil.
Spíš jsi nám Foxi neřekl, co vlastně plánuješ a co si od sluch. poslechu slibuješ.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od fox »

Koupil jsem si pasivní předzesilovač a ten nemá sluchátkový výstup.
Nejsem moc náročný sluchátkový posluchač, poslouchám jen někdy, když se manželka dívá na televizi.
Protože poslouchám převážně nahlas /přes repro/, mrzelo by mne, kdyby se mi zvuk nějakým způsobem kazil. Přehazovat kabely se mi taky nechce, navíc to nese riziko poškození přístrojů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host