SONY ES

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Leny635
Příspěvky: 123
Registrován: 17 lis 2011 15:21
Kontaktovat uživatele:

SONY ES

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, jaký je rozdíl mezi zes. SONY TA-FA 5ES a TA-FA 50ES ? Děkuji, Leny

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Prospero »

Rozdil je predevsim v letech vyroby. "Petka" je trochu starsi (nekdy okolo 94-95), "Padesatka" ji nahtadila priblizne 1997. Vybavenim ani vykonem se skoro nelisi, jak je to zvukove osobne nevim. Myslim ale, ze i tam moc rozdilu nebude, u ES Serie se firma Sony prubezne snazila udrzovat dobrou uroven.

Jintaj
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2011 22:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Jintaj »

Můžeš si je porovnat sám podle servisních manuálů - stáhneš je zde:
TA-5ES: http://elektrotanya.com/sony_ta-fa5es_t ... nload.html
TA-50ES: http://elektrotanya.com/sony_ta-fa50es_ ... nload.html

Leny635
Příspěvky: 123
Registrován: 17 lis 2011 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od Leny635 »

Díky *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Leony5 »

Rád bych to trochu oživil,a přečtu si vaše názory na tyto zesilovače řady es.Je jich v oběhu spousta a hodně lidí bude zajímat zvuková kvalita a konstrukce těchto modelů,s čím se jednotlivé modely dají srovnat v dnešní produkci dejme tomu do 25k,které né každý dá za zesilovač a raději sáhne po vintage což si myslím už modely do cca r.1995 jsou.Možnost že se takový zesík po...e je velice pravděpodobná ale z vlastní zkušenosti mohu říci že takové zesilovače jsou držáci,několik jsem jich již doma provozoval bez problému.Ale vrátím se k sony es,po ročním provozu dělence Yamaha CX-MX 830 jsem se rozhodl přejít na nejvyšší integráč sony ta-f870es,zatím ho ještě doma nemám *headbang* ale již se připravuje na přepravu *hura* .Názory na tyto si myslím povedené zesilovače jsou jak už to bývá rúzné,a mnoha lidem zde pomohou postřehy bývalých či současných majitelů této série.U Yamahy mi chybělo takové to teplo ve zvuku řekl bych že na poslech rocku staršího vydání je moc audiofilní,ale zesilovač je to za dané peníze perfektní.Tak že pánové a dámy kdo máte vlastní poznatky pište,srovnávejte.Také by mě zajímal názor konstruktérů zesilovačů jaký mají názor na konstrukci a osazení těchto 8xxes zesilovačů. :?:

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od Lemon »

Já měl pouze základní řadu Sony a to nebylo ono.Na Polském foru kde řadu ES probírají píšou ,že ta 870 má horší zvuk na výškách a prý je lepší SONY TA-F770ES . Ale je to pouze názor jednoho člena.Ne všechny verze ES jsou povedené.Jinak jsou to většinou poctivé kvalitní stroje,které stojí za pozornost i peníze.Pokud ti nedělá problém polština ,tak si pročti:
http://www.audiostereo.pl/wzmacniacze-s ... _6669.html

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od Lemon »

Tak těd jsem si všimnul,že na první stránce zase pro změnu píše někdo jiný,že TA-F870ES je lepší než ta 770.Rozhodně budou oba velmi slušný.Tyto dva prý patří ke špičce v sérii ES

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od johny52 »

770ku mám,strčila do kapsy nový NADy a Vincenty který mi prošly rukama.Tipuju že se vyrovná novým int. nad 50 tis.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od Zdeny »

Kdysi v dřevních dobách jsem měl 870ES. Pak se mi dostal do ruky Pioneer A91D. Sony letěl jako vrabec... Nesrovnatelně lepší zvuk z Pioneera ve všech ohledech.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Leony5 »

Zatím se s 870 tkou seznamuji, první dojmy jsou pozitivní i když jsem si na netu přečetl že sony zesilovače jsou špatný, nikdy jsem žádný neměl, jen jsem vlastnil AV reciever sony 940 QS tuším, ale to se ve stereu hodnotit asi nedá. Ta-f 870 s mojí reprosoustavou si sedl pefektne, a hraje to velice dobře. *palec*

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Leony5 »

Zdeny : Pioneera 91čku jsem také sháněl ale marně.Nějakou dobu jsem měl A-701R což byl sice nižší model,no ale zvukově se mi docela zamlouval.Teplý a příjemný zvuk,jen mu chybělo trochu světla a důraznost.Sony ta-f 870es je svým zvukem podobný ale má to co 701R neměl.Také jsem tehdy měl jinou reprosoustavu než nyní,tak že se to nedá zcela porovnávat.Tyhle zesilovače Sony jsem se dočetl na hodně forech hrají velice slušně jen s některými soustavami.Asi jsem měl štěstí,hraje to parádně a momentálně to měnit nebudu.Chytil jsem opravdu nádhernej kousek,vypadá jako novej jen ho nechám překontrolovat,popřípadě omladit. *palec*

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY ES

Příspěvek od Lemon »

On ten Pincek stál taky 4000 DM oproti Sony 2.300.- DM takže to bude zvukově vyšší level u Pioneera A-91 D

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SONY ES

Příspěvek od Leony5 »

Pioneer A91D bude bez pochyby vynikající zesilovač o čemž vypovídá i to že na bazarech jsou vzácné a majitelé se jich houfně nezbavují.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host