Technics SU-V4X

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
jimacek
Příspěvky: 9
Registrován: 01 bře 2020 15:50
Kontaktovat uživatele:

Technics SU-V4X

Příspěvek od jimacek »

Ahoj, mám dotaz ohledně zapojení Bi-wiring na zesilovači Technics SUV4X. V návodu nic ohledně toho není, ale zesilovač má výstupy "Main" a "Remote" (viz. obrázek). Je tedy možné zapojit jeden kus repro do terminálu main i remote? Díky moc za radu 8-)

Obrázek

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Ramones »

Biwi nelze. Slouží to pro napájení další dvojice reproduktorů v jiné místností, na terase a tak podobně. Nutno dodržet požadovaný odpor viz popisky u terminálu nebo to nepřehánět s hlasitostí. Pokud chcše Biwi, sežeň si ještě jeden zesilovač.

jimacek
Příspěvky: 9
Registrován: 01 bře 2020 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od jimacek »

Myslel jsem si to. Na nějakých zahraničních forech jsem našel, že někdo měl na tomto zesilovači zapojený jako biwire, stejně tak jako na jiných zesilovačích, které měli terminály označeny také jako main a remote. Takže buď to to funguje nebo si dotyční udělají doma ohýnek. :lol:
Každopádně děkuji za rychlou odpověď *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Ramones »

Omlouvám se, zaměnil jsem slovíčka Biwire a Biamp.
Bi-wire lze, pokud dodržíš doporučené hodnoty odporu.
Já psal ohledně biampu (zaměnil jsem Biwirw za Biamp)

jimacek
Příspěvky: 9
Registrován: 01 bře 2020 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od jimacek »

Teď otázka jestli to vůbec k něčemu bude, když zesilovač nemá odděleny výstupy pro výšky a středy potažmo basy.
Na repro je jeden vstup označen jako LF (low frequency) a druhý jako HF (high frequency), takže main ze zesilovače připojit na LF a remote na HF?
Repro jsou Dynavoice DM-6 a jsou označeny jako 6ohm. Připojení na 8ohm výstup pro zapojení obou terminálů by při nevyužívání nejvyšší hlasitosti neměl být problém ne?

Díky moc ještě jednou :)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Ramones »

Tak nějak.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Denkez »

Upřesnění:
Ten zesilovač má jmenovitě 4ohm výstup a bedny jsou 6ohm. Zapojením bi-wiring se impedance beden nemění.
Svorky main a remote budou v tomto případě spojeny paralelně pro snazší zapojení kabelů.
Poznámka o snížení rizika "při nevyužívání nejvyšší hlasitosti" nedává smysl, 4ohm zesilovač bude stále zatížen 6ohm.

jimacek
Příspěvky: 9
Registrován: 01 bře 2020 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od jimacek »

Při zapojení main + remote dohromady, má právě psaný 8ohm. Tudíž víc než má psaný repro (6ohm), tudíž mi šlo právě o to, jestli to pro zesilovač nebude moc malá zátěž.

Díky

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Ramones »

Mohl by to být problém při dlouhodobém provozu na velmi vysoký výkon.
Při běžném provozu to nevadí.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Denkez »

Co tady pořád řešíte za nesmysly? Zesilovač je 4ohm a bedny 6ohm!
A je úplně jedno, zda má zesilovač na výstupu připojeny jedny nebo dvoje svorky a bedna, zda je připojená single- nebo bi-wire.

jimacek
Příspěvky: 9
Registrován: 01 bře 2020 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od jimacek »

Nesmysly nikdo neřeší, jenom jsem chtěl upozornit že při zapojení main&remote má zesilovač psaný 8ohm na každý reproduktor (viz. foto).

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Ramones »

Ano, protože při napojení 2 + 2 reproduktorů (místnost 1+ místnost 2) vznikne paralerní zapojení, tudíž odpor zátěže poklesne z 8 na 4 ohmy.
Při 6 ohmových variantách poklesne na 3 ohmy.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Denkez »

Jimacek neřeší připojení 2 reprosoustav, ale jedné 6ohm soustavy do bi-wiringu - viz úvodní dotaz!

darken76
Příspěvky: 172
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od darken76 »

Ramones má pravdu,je úplně jedno,že tam budou jen jedny bedny.
Dejme tomu,že budou dvoupásmové,tak na jedněch svorkách budou výškáče o 6 Ohmech,na druhuhých basáky o 6 Ohmech,takže se to bude chovat stejně,jako by tam byly dvoje bedny,jedny basové + jedny výškové.
Na druhou stranu,6 Ohmů je taková univerzální impedance a pokud je ten koncák trochu solidní,tak by to mohl při běžném domácím poslechu v pohodě vydržet.Spousta zesíků taky má ochranu,pro tento případ,ale ten Technics neznám,nevím,jestli ji má.
Mnoho let jsem provozoval 8 Ohmový Philips FA890 a 4 Ohmové Heco superior 740 a nic se nestalo.Ale v každém případě je to riziko.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Technics SU-V4X

Příspěvek od Denkez »

jimacek píše:
03 bře 2020 12:14
Ahoj, mám dotaz ohledně zapojení Bi-wiring na zesilovači Technics SUV4X... Je tedy možné zapojit jeden kus repro do terminálu main i remote?
darken76: Pokud tomu nerozumíš, snad by bylo lepší mlčet.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host