Universum 6000 - praskání při zapnutí zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
deadfiance
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2012 17:10
Kontaktovat uživatele:

Universum 6000 - praskání při zapnutí zesilovače

Příspěvek od deadfiance »

Zdravím vás,

chtěl bych požádat o radu co dělat, když se při zapnutí zesilovače objevuje hodně slyšitelné praskání, které po cca 2 až 3 vteřinách zmizí a poté se už při přehrávání hudby neobjevuje. Ani při regulaci basů, výšek, hlasitosti atd. Znova se pak objeví v menší míře při vypnutí. Čili potenciometry to asi nebudou. Spíš to vypadá na nějaké "studené" spoje kolem zdroje nebo vypínače?

Praskání je slyšitelné, i když není připojeno repro, když jsem měl sundaný kryt

Obrázek schéma zapojení http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 06000.html

Prosím o radu, v čem by to mohlo být a jak odstranit - předem díky (p.s. jsem zelenáč, jediné co umím je pájet a rozumím tak nanejvýš jednoduchému obvodu)

deadfiance
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2012 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Universum 6000 - praskání při zapnutí zesilovače

Příspěvek od deadfiance »

Ještě upřesnění, když jsem dal vypínač do polohy ON a odpojil napájení ze sítě, stejně se praskání ozvalo. Poté, když jsem kabel opět zapojil do zásuvky, praskání bylo stejné. Čili z toho usuzuji, že vypínačem to nebude. Asi vyschlé kondenzátory?

deadfiance
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2012 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Universum 6000 - praskání při zapnutí zesilovače

Příspěvek od deadfiance »

Tak si odpovím sám, vyměněných 5 kondenzátorů - bez efektu. Při proměření vypínače se přišlo na to, že předchozí majitel špatně napájel kontakty. Toto bylo odstraněno a žádné praskání se už neozývá.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti