Vincent SV 226

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Vincent SV 226

Příspěvek od PavelN »

Vincent SV 226 MK II. Zesilovač je komponován z elektronek a výkonových tranzistorů. Signálová cesta protéká drahými MPK kondenzátory a precizně zpracovanými Metalfilm odpory. Potenciometr ALPS. Ze silného a plného zvuku vyzařuje teplo elektronek. Mohutné a hluboké basy, neagresivní, ale barevné středy a vzdušné výšky jsou předností tohoto hybridního zesilovače. Zesilovač je vybaven přepínačem na dva okruhy reprosoustav, sluchátkovým výstupem, vypínatelnými korekcemi a funkcí loudness, kterou můžete využít při tichém poslechu nebo jako korekci "nevýrazných" nahrávek.
Pokud požadujete důrazný, plný, avšak příjemný zvuk, neměl by vám Vincent SV 226 mk II uniknout !
Výkon: 2*200 W/4 ohm, odhaduji, že 2*150/8 ohm

Obrázek
Obrázek

Už rok jsem majitelem a jsem vzhledem k ceně přístroje se zvukem velmi spokojen. Dokáže si poradit i s hladovějšími bednami a má pohodový, vřelý zvuk. Po výměně čínských elektronek za ruské (Sovtek, Electro Harmonix) se posunul zvuk dále, došlo k většímu prokreslení detailů a kontrole celého pásma. Hlavně basů, které nebyly zcela přesně definované a zvuk působil "rozevlátě". Taky je zobrazován větší prostor,jak předozadní tak pravolevý.

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vincent SV 226

Příspěvek od Pajuna »

S cim ti ten "hybrid" hraje?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vincent SV 226

Příspěvek od dadaft »

takže ta výměna lamp k něčemu byla?

dobrý zesák. velmi citlivý na kvalitu napájení - aspoň já jsem s tím měl problémy. máš filtr a stíněný silový kabel?

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV 226

Příspěvek od PavelN »

CDP je Vincent CD S 1.1, repro Tannoy Sensys DC2, propojení kabely Vincent, síťový filtr Supra.

Vyměnil jsem původně čínské lampy za ruské - 2x electro hramonix, 1x Sovtek
zpevnily se basy, výšky se staly rozlišenějšími a reprodukce se pročistila. Celkově zvuk dynamický, mohutný, trochu změkčený, což vytvářelo dojem přívetivosti a jakého pohlazení při poslechu.

Pak jsem vyměnil Sovtek za Teslu ECC 803 a nastala velká změna. Tesla zvuk zpřesnila, zmizelo změkčení a vše se pročistilo ještě víc. Celkově v porovnání s předešlou kombinací elektronek je zvuk menší s méně objemnými basy, které jsou za to přesnější a zdá se, že jdou hlouběji a vystoupily středy a vyšky jsou také o něco vyýraznější. Tesla si posvítila i na detaily, o kterých jsem nevěděl nebo je pouze tušil. Nyní je reprodukce o něco "analytičtější", za to blíže k "reálu".

Jsem rád, že jsem se k tomuto experimentu odhodlal, protože když porovnám několikasetkorunovou investici do elektronek a zvukový posun o třídu výše, ušetřil jsem za koupi modelu zesilovače vyšší třídy.

Taky bych zde chtěl poděkovat Dadaftovi ohledně výběru elektronek a Renownovi za odprodej Tesly. *2thumbsup*

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV 226

Příspěvek od Mih »

Pojednání o elektronkách, jejich zahořování a vlivu na kvalitu a nakonec i cenu přinesl Mac dnes na Slovanetu.

APABEBE
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2017 14:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV 226

Příspěvek od APABEBE »

Zdravím.
Jsem tady nový a potřeboval bych radu.Nevím kde, tak zkouším tady... Stal jsem se majitelem staršího HYBRYDNÍHO zesilovače VINCENT sv 226Mk. Při zapnutí je slyšitelný šum z vyškového reproduktoru a částečně i ze středu. Šum je slyšitelný pouze velice z blízka. Při poslechu zhruba ze 3 metrů je neslyšitelný. Nicméně by mě zajímalo jestli je to normální jev a nebo je někde problém např. ve stínění kabelů, případně v elektronkach?? Mám toto zapojení signálový kabel IN LINE PREMIUM AUDIO, repro kabely klasická dvojlinka AQ 2x4mm. Reprosoustava QUADRAL SHOGUN PHONOLOGUE GOLD, CD Player CAMBRIDGE AUDIO AZUR 350C částečně tuněný u fa.CASEA. Zvukově krásný hodně barevný a velmi dynamický projev. Musel jsem na zesilovači ubrat basy a i tak je dynamika projevu velmi silná....Nevím kde najdu a k čemu je např. dobrý přepínač korekcí?? Četl jsem nějaké diskuze o tomto zesilovači a prý je hodně citlivý na napájení...Použití filtrů atd...Nevím jakých filtrů... Nevím o co jde, takže za každé rady o tomto zesíku budu moc vděčný. Zajímala by mne taky výměna elektronek. Mohu mít originál Tesly ECC83, E83ECC...Je nějaká posloupnost výměny, případně kterou kde dát a nebo všechny je možno různě přehazovat a laborovat?? Taky jestli je výměna bezpečná?? Pochopitelně v bavlněných rukavicích a vypnutém stroji...
Děkuji všem za info.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host