VINCENT SV-234

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od MB »

Mih píše:MMM - test ale "vyhrál" T + A A1230R, ne? V kategorii do 2000€ byl Vincent 234 jediný...takže první.

zaujimava informacia...

MMM
Příspěvky: 68
Registrován: 26 dub 2008 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od MMM »

To ocenění, jak je již uvedeno v popisu, je za celý rok 2008 a ne jen za ten jediný test, kde dostal „pouze“ highlight za poměr výkon/cena.

Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 433
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od Steve »

Souhlasím, že se jedná určitě o vynikající zesilovač, nicméně je známo,že německé testy nejsou tak objektivní jako testy anglické a je třeba je brát trošku s rezervou.Němci totiž velmi rádi chválí své výrobky. :)

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od agavel »

Steve píše:Souhlasím, že se jedná určitě o vynikající zesilovač, nicméně je známo,že německé testy nejsou tak objektivní jako testy anglické a je třeba je brát trošku s rezervou.Němci totiž velmi rádi chválí své výrobky. :)
Neřekl bych, že je to v UK jinak. Alespoň většinově, našly se v minulosti výjimky. Možná taky každým uším lépe zní to jejich, čemuž se přizpůsobí výrobce. Když si člověk srovná většinu produkce německých a UK firem, tak tam vidím v koncepci určitý obecný rozdíl. Sorry za *offtopic*

captajn
Příspěvky: 15
Registrován: 01 úno 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od captajn »

To Agavel: No, abych řekl pravdu, naprosto souhlasím se Stevem.Je to opravdu známá věc, že testy v UK časopisech mají dlouholetou tradici a jsou známé svou objektivností a pestrostí testovaných značek bez ohledu na výrobce. V německých časopisech, stereoplay nevyjímaje, se většinou upřednostňují německé značky (Vincent, Magnat, Heco, Phonar, Canton), u nichž je výborné bodové ohodnocení, případně vítězství, předem zajištěno.Přitom některé výrobky špičkových zahraničních značek (neněmeckých),které najdeme i v tuzemských časopisech, se v Německu raději netestují..... *jupi*

tombas
Příspěvky: 373
Registrován: 30 pro 2008 15:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od tombas »

Ale i některé výše jmenované německé značky jsou ve své kategorii opravdu výborné a nemusí to být neobjektivním testováním. :idea:

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od agavel »

S Vincentem to nesouvisí, tak to tu nemá cenu rozvádět. Věřím, že je to dobrý zesík, ale měl jsem jen jeho předchůdce. V testech si mohou psát co chtějí, musel bych se přesvědčit o opaku. Z anglických časopisů je mým favoritem Hifi Choice, ale v objektivitu spíše doufám. Dříve jsem ji z textu recenzí mohl věřit, líbila se mi struktura popisovaného testování. Nechme toho, další příspěvky už jen k 234.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od dadaft »

nemáte někdo zkušenost, jak se chová při nízké kvalitě napájecí sítě?

já sice sním o nějakém hodně kvalitním vintage zesíku, jenže se v dohledné době nemusí žádný zachovalý kousek objevit, a tak mám jako plán B koupi nového zesilovače téhle kategorie. vincent 234 je na seznamu. měl jsem 226mk2. opravdu dobrý zvuk i dostatečný výkon, ale bůhvíproč nesmírně citlivý na kvalitu napájení. to nebylo na moje nervy...

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od Svensound »

V čem se projevuje ta " špatná " kvalita napájení? To se mě nějak nezdá..............Já sám bydlím vedle trafostanice, která krmí obrovské odběry tramvajové dopravy a nic se neděje. Rušení EMI-RIF částečně ohlídá obyčejný filtr a rozumné kolísání napětí se na zvuku neprojevuje. / +_ 10-15 Voltů. /

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od PavelN »

Mám SV 226 MkII a řekl bych, že je na situaci v sítí velmi náchylný. Mám jej zapojený do filtru Supra MD 06 EU a všechny silové vodiče jsou stíněné power cables Vincent. Když se přítelkyně ve vedlejším pokoji fenuje zvýší se enormně brum trafa a výšky jsou ostré a bez jemných detailů. Někdy se mi i bez toho aniž by se fenovala, nebo jel nějaký náročný spotřebič stane, že se zvýší brum trafa a po chvíli přestane. Ještě dodám, že bydlím v rodinném domě kousek od trafo stanice.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od dadaft »

svensound píše:V čem se projevuje ta " špatná " kvalita napájení?
já bych v tom chtěl mít jasno, ale nemám. když jsem postupně vylučoval ostatní vlivy, zbylo mi jedině toto. projevuje se to v tom, že v jistou dobu je zvuk celého řetězce horší, než jindy. aby nedošlo k omylu - já rozumím tomu, že třeba v noci je větší ticho a klid a proto je subjektivní pocit z poslechu lepší atd. ale to je něco jiného. co jsem vysledoval, tak zhoršení reprodukce přichází v pracovní dny kolem šesté ráno. nejhorší to je tak v 8 a pak zase k večeru mezi pátou a sedmou osmou. opravdu skvěle to hraje tak 23 - 04 hod.
ty změny jsou docela podstatné, ale člověku to nemusí dojít, protože jaksi neexistuje přímé srovnání. já jsem na to přišel jen díky tomu, že u mě tak 2x do roka přicházejí tyhle situace v extrémní podobě a z ničeho nic. naposledy se to stalo včera. před tím někdy v říjnu??? šlo by to dohledat - psal jsem tady o tom...
je to naprosto brutální. hudba se rozbije. hlasy zní jako roztrhané a ledabyle zpátky poskládané. jakákoliv souhra se rozpadne. všechno chrčí a vůbec to dohromady nejde. ta změna přichází během pěti minut. člověk pochopí, že na to nemá žádný vliv. nezkoumal jsem dopodrobna, kdy se to zlepší. ráno už zase všechno funguje normálně. už jsem v klidu. když to teď občas příjde, vypnu to, a jdu spát. ještě se nestalo, že by to trvalo dýl, než do rána. aparát je pořád stejný, jako každý jiný den, nic se nepřehřívá atd., všechno jsem prověřoval. já nejsem mimo. prostě nemám tušení, čím to je, ale je to drsné. běžné denní náznaky potvrzují můj závěr: může za to síť. jakékoliv jiné vysvětlení prostě nesedí.
jsou zesáky, se kterými běžné denní zhoršení ani nehne. takový byl třeba NAD319 nebo Pioneer SA8800. ti hráli furt stejně, ráno večer, všechno jedno. jsou zesáky, kterým to vadí hodně. třeba u mě Vincent SV-226mk2. v noci dokázal sypat muziku hutnou jako med a o pár hodin později to bylo jen takové sem tam cink, jindy břink. philipsy snášejí denní nepohodu relativně jakž takž. já fakt nevím, vo co go, ale vždycky už se u modelu, který by mě eventuelně zajímal, raději ptám, jestli si toho někdo jiný taky nevšiml...

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od Svensound »

Dadaft-PavenIN
Tak to mě tedy dost překvapuje. Že by byl dfláknutý vst. díl? To by chtělo tedy asi tu 234............. Odfiltrovat brum 50 HZ je se standardním filtrem problém. S tím by si ale mělo poradit odď. trafo. Já bych se osobně takového zesilovače rychle zbavil. Někde jinde bude makat, třeba na Samotě u lesa.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od Mih »

Vst. díl asi ne, myslíš asi zdroj? Brum trafa je slyšet zřejmě ze zesilovače (mechanický), ne z repro.
Jedná se pravděpodobně o stejnosměrnou složku v síti. Některé zesilovače jsou náchylné více, jiné méně. Z diskuzí vyplynulo, že např. Bryston je odolný, což ovšem tady moc nepomůže, když už Vincent leží doma.Odd. trafo nepomůže, bude zase bručet samo.
U Vincentů bývá vyšší brum z důvodu vyššího odběru naprázdno který je způsoben, že "běhá" do cca 30W (podle typu i více) v tř. A. Ale měl by být slyšet jen s uchem na přístroji, dále asi ne.
Více k tomu bude vědět (i co s tím) zde přispívající Milan Tůma. Psal o tom na "Martinově"foru.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od Svensound »

Mih......... pardon, samozřejmě zdroj! To je ale docela opruz! To již 234 nedělá, je ouplně potichu. Jo toroidy mohou mechanicky vrnět, ale také ne všechny.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: VINCENT SV-234

Příspěvek od agavel »

Měl jsem doma SV-233 a z hlediska brumu velmi dobré. Byl slyšet uchem jen kousek od přístroje, když nehrála hudba a člověk se soustředil. Myslím, že i ostatní rušivé vlivy na něj neměly tak zásadní vliv, jako třeba na předchozí Cairn. Ale jestli je to i případ 234 nevím,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host