Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Tom69
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2015 00:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Příspěvek od Tom69 »

Tak jsem nakonec šel do Pioneera SA 608. Zvažoval jsem 8800, teď se zrovna na bazoši a podobně prodávají, ale cena byla třikrát větší než za kterou jsem koupil 608. Je ve skvělém stavu a zvukově je to někde úplně jinde než Universum z roku 1991, na který jsem hrál doposavad. Ale musím říct, že mne ta honba za kvalitním zvukem začíná bavit, asi ze mne bude na stará kolena hifista :-) Ohledně zvuku, dá se to ještě vylepšit ekvalizérem? Používáte je někdo a jaké máte zkušenosti. A jaký byste případně pro Pioneera 608 doporučili?

Dále chci koupit nové bedny, taky Pioneery,ať si rozumí se zesíkem. Víte někdo jaký je rozdíl mezi řadou CS a HPM?

Jako CD player bych si rád pořídil jeden z těch prvních Pioneerů, PD 70 nebo 90, ale netuším, jestli se vůbec v ČR dají sehnat. Objevují se tady nebo jediná šance ze zahraničí nebo e-bay? Případně nějaké tipy, kde nebo jak to pořídit?

Jinak rozumíte někdo těm modelovým řadám Pioneera, co a jak patří k sobě? Je nějaký web, který se tomu věnuje? Co k té 608 jako kazeťák, CT-F 650 nebo 600 nebo je to jedno? Sorry za spoustu otázek, ale mám v tom trochu guláš :-)

Jinak díky všem za názory, je to pro mne podnětné!

Raptor

Re: Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Příspěvek od Raptor »

Nostalgie pěkná, ale pokud to není jen vystavit do vytríny a chceš to používat, tak zesík se dá většinou opravit a seřídit, ale přístroje s pohyblivými částmi - to bude problém a nic na to nebude. Pamatuj u lidí jak se říká věk ani prd nezastavíš. U přístrojů to je podobné. Tu dobu jsem zažil a techniku vlastnil, tehdy dobrý, ale dnes bych se již nevracel. Svět HIFI je technologicky i kvalitativně někde jinde. Je to však Tvoje věc a Tvůj boj, tak hodně úspěchů.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Příspěvek od Lemon »

Raptor píše:
09 říj 2015 20:05
I já jsem vlastnil uváděný a velice kvalitní Pioneer SA-8800. Pokud chceš stroj z této doby velice kvalitního zpracování a dobře znějící, přimlouvém se za tento model - raději počkej a přistřádej kačky. Pokud to z nějakého důvodu spěchá, dobrou volbou je i o něco nižší model Pioneer A-60, který byl zvukově také velice dobrý a prodával se v Tuzexu kolem roku 1985 a bude lepší než tebou uváděné modely. Celkově však ještě zvaž, zda hodláš skutečně jít do takto vzdálené historie, ty přístroje už budou mít něco za sebou, ze současných modelů např. i od Pioneera bys také určitě vybral vhodný model v přijatelné cenové hladině a jako bonus bys měl možnost digitálního připojení, což pro CD a BD playery je zcela zásadní.
Potvrzuji opravdu dobrý zvuk toho Pioneera A-60.Jsem překvapený kvalitou zvuku. *2thumbsup*
Přílohy
20180929_161105.jpg
Naposledy upravil(a) Lemon dne 29 zář 2018 16:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Příspěvek od pepazdepa3 »

K té životnosti starých dobrých strojů. "Servisák" Leoš Malaník před lety psal o kvalitě elektronických součástek minulosti a současnosti.

Ty novodobé bohužel prohrávají na celé čáře ohledně kvality v porovnání s těmi starými, většinou "Made in Japan" součástkami.

Kdosi zde na fóru mě nazval hifivetešníkem. Ano, mám rád a provozuji jen staré stroje a posluchám hlavně "starou" rockovou hudbu. Pokud byly nějaké problémy, tak vždy s těmi mladšími komponenty.

Takže, Tom69, žádné strachy, že by Ti Pioneer "odešel" a pokud náhodou ano, pořídíš si klidně další stejný kus, což je levnější, než případná oprava. Je jich mezi lidmi pořád dost.

A ještě k SA 8800 - také se v osmdesátých letech prodávaly v Tuzexu. Měl ho kamarád, ale hlavně ze snobismu. O Tuzexu se říkalo, že je to takový lepší bazar, ale s SA 8800 měli pracovníci PZO šťastnou ruku, i když tomu možná ani nerozuměli.

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vintage Pioneer SA-606 vs. 706 vs. 608?

Příspěvek od daliborr »

Z reprobeden bych volil typ HPM 60 nebo 100. HPM 60 mám doma připojen na vintage Sony a perfektní zvuk.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti