Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Jelikož mě zase trápí pocit z neuvyužité rezervy (možnosti) v sestavě (symetrika), tak tu hloubám, jak se uspokojit a "neposrat" to :D . Zprvu jsem se chtěl zbavit i reprokabelů a koukal po kvalitních aktivech, ale pak jsem se při poslechu svých Tannoy znovu ujistil, že jejich projevu nemám co vytknout a že bych pravděpodobně splakal nad výdělkem. Takže teď hledám (zatím čistě teoreticky) kandidáty, kteří by nahradily moje MF Superchargery 550K. Mám je zapojené jako klasické výkonové zesilovače řízené předzesilovací částí CD zdroje. Určitě bych se nechtěl vracet k zesilovači, který má menší výkon než stávající železo. Líbí se mi, když se hudba "dere" ven na posluchače, takže bych raději preferoval zase o něco silnější "baterie" než mám. Kandidáty mám zatím 2 a oba od Musical Fidelity. Jestli máte něco dalšího, tak se prosím podělte (v částkách +/- do 250 tis prodejní ceny) Pozn. - Vůbec nepochybuju o tom, že mě ve finále napadne úplně jiná "kravina", jak "vylepšit" to co mi hraje doma výborně :D *headbang* a zároveň si přeju, aby to byla myšlenka o spokojenosti a zachování stávajícího systému ;)

Musical Fidelity Supercharger 750K - 750W/8ohm + Musical Fidelity M8-700m - 700W/8ohm
Obrázek Obrázek

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od Renown »

750K budeš těžko shánět. Měl jsem je kdysi. Kombinace s Wilson Audio Watt & Puppy 5.1 byla báječná.
M8-700 se pořád vyrábějí a dají se tedy snadno koupit. Pravděpodobně je to ještě o něco lepší než 750K.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Taky si myslím, ovšem investice i z druhé ruky bude za M8 vražedná.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od zabiny007 »

NIN píše:Taky si myslím, ovšem investice i z druhé ruky bude za M8 vražedná.
Tady se vejdeš do rozpočtu vč. předzesu. Třeba půjde koupit jen konce. Je to ale stříbrné provedení.
http://www.audio-markt.de/_markt/item.p ... 335072075&

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Díky, ale jen pro upřesnění. Kdyby šlo opravdu do "tuhého", určitě bych nekupoval nové kusy (u 750K by to ani nebylo možné) a předzesilovač nechci, protože ho nevyužiji (jedu přes převodník v CD pouze BR přehrávač) a další článek v sestavě + vhodná kabeláž mě děsí (nejen peněžně).

samcus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 19:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od samcus »

S tím nesehnáním 750K to není tak neschůdné. Jen v HK jsou určitě dvoje. V republice jich je dost, jen co já vím. Běžná cena tak 80k. A za ty peníze nic lepšího neznám. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od lachim »

NIN
mam osobni zkusenost jak s MF750k, tak i s vyrazne vylepsenou verzi MF750k. Cela vymena vnitrku aneb 750k by LG.
Dale tez s M8-700. Ty jsou o dost lepsi, neutralnejsi, detalnejsi nez 750k. Nedavno tu prodaval Fotolaik 3ks za super cenu.
Mel jsi koupit.
Audionet Maxx, Jeff Roland, Mc Intosh 501.... to je spise na osobni vymenu zkusenosti u kafe.
Neznam zbytek tve sestavy, ale tez si myslim, ze nejlepsi pomer cena/vykon maji 750k.
Jelikoz nepouzivas preamp, tak vlastne vubec netusim jake konce poradit. bez preampu to vzdy hraje dosti jinak,
rozhodne prejdi na xlr. bez toho, dle meho, nema smysl upgradovat sestavu dale.
I kdyz treba prave Audionet MAXX mozna hraji lepe po cinch. Chce to proste vyzkouset u sebe doma.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Osobně se mi také jeví jako dobrá volba 750K (ale třeba jsem nějakého dalšího vhodného adepta přehlédl), který v budoucnu můžu nechat "vyšlechtit" a charakter zvuku by měl být podobný jako stávající 550K. Další věc je, že by měl stejně jako 550K zachovat ten jemný nádech elektronek, které mám na výstupu z Ayonu. U ostatních značek, které zminuješ se to bez poslechu neobejde, protože to jiné zvukové zabarvení bych nemusel přijmout. Ano, taky jsem si všiml, že mně sympatický Audionet preferuje u svých modelů (nebo preferoval) propojení RCA.

fotolaik
Příspěvky: 392
Registrován: 17 dub 2008 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od fotolaik »

osobni zkusenost mam se 750 ( verze LG ), vyborne kousky ! potreboval jsem ale 3 kusy - tak jsem koupil M8 700 - opet vynikajici monobloky, - vrele doporucuji .... clovek ktery je nasledne ode mne kupoval, je menil za klasicke 750 a byl moc spokojeny ... osobne si myslim, ze multikanal bude dobry i Audionet ( ten nejvyssi multikanal ) a nejvyssi rada Lexicon .. bohuzel oboje i jako bazar jsou za dost bankovek ....


Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Sákryš. To je něco pro starožitníky. Rok 1987 je pro mě už moc velkej pravěk.

Obrázek


Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od kychtax »

Instrukce z manualu
As the kW can deliver 5000W peaks, a mistake could vaporize the internals of your loudspeakers. At the factory, we ALWAYS switch off the kW for at least five minutes before we change anything. So should you. You have been warned."
That's a section of the instruction manual's front-page greeting. Scary? You bet. No wonder the installation reminded me of an episode of Fear Factor. When everything was wired up correctly and securely and it was time to launch the amps, Michaelson still seemed concerned.
:lol:

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonový zesilovač (monobloky) s XLR+výkonem nad 500W/8ohmů

Příspěvek od NIN »

Tak to je "Overkill". Jedno "lupnutí" a je po reprákách. To už je o hubu :D

Obrázek


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti