Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
DVD
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2013 16:37
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od DVD »

Dá se běžně sehnat zesilovač, který splňuje tyto moje požadavky?

1)Maximální výkon je někde mezi 20 až 80 wattů při 4 ohmech. Na to se ptám kvůli tomu, že někteří lidé mají zájem o co nejvýkonnější zesilovač, třeba i na 200 wattů a více. Takový bych nechtěl, protože si nechci odrovnat bedny při větších hlasitostech.

2)Jde i na 4 ohmové bedny.

3)Je dvou kanálový, (kdyby nebyl, i jednokanálový by stačil), vícekanálový nechci. A je bez výstupu na subwoofer. Takže vstup aby měl počet kanálů 2+0 (případně 1+0) a výstup taky počet kanálů 2+0 (případně 1+0). Proč se na to ptám: Protože dost često vidím, jak lidé dávají přednost zesilovači, který má více kanálů a dokonce i výstup na subwoofer. Mi takové výrobky nevyhovují, používám raději dvě bedny - levý a pravý kanál a bez subwooferu, takže celý kmitočtový rozsah, včetně hloubek, musí jít do těch dvou beden. Více kanálové bedny nemám rád. Zdroje signálu, které používám, (rádio, CD přehrávač, klávesy) mají taky dva kanály (více kanálů bych ani nechtěl).

4)Je bez fyziologického regulátoru nebo pokud ho má, dá se vypnout.

5)Když cokoliv na zesilovači nastavuji, přepínám a podobně, není zapotřebí připojovat televizní obrazovku, na které bych viděl, co dělám. Dokonce ani při prvním použití výrobku nepotřebuji použít televizní obrazovku. Proč se ptám: Protože už jsem viděl zesilovač, který když chceme na něm něco nastavovat, přepínat a podobně, musíme ho připojit k televizi, aby viděl, co dělá. Všechny pokyny i všechny polohy co nastavil, všechno se zobrazovalo na obrazovce. Bez toho není vidět, co děláme. Takový výrobek bych nechtěl, protože nesnesu tolik kabelů a navíc mám rádio, přehrávač, klávesy, bedny, v jiné místnosti, než televizi.

Hledal jsem na internetu a zdá se, že by výrobek, který by splňoval moje požadavky, měl jít zehnat, ale jde mi o to, jestli je takových dost, aby se daly běžně sehnat a jestli se můžu spoléhnout, že i v budoucnu půjde dobře sehnat výrobek, který umí splnit tyto mé požadavky.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Jenom doufám že nejsi Vojta1 z vedlejšího fora...

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od lidumil »

No asi si z nás tady dělá P.R.D.E.L *headbang* *taktone*

Uživatelský avatar
Pecuch
Příspěvky: 48
Registrován: 16 říj 2012 09:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od Pecuch »

DRVOŠTĚP píše:Jenom doufám že nejsi Vojta1 z vedlejšího fora...


Chlapec už je čitelnej :mrgreen:

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od Patmann »

Vojty 1 je mi líto,asi je sám a nemá přátele. Jinak bych doporučil jakýkoliv lampac... ;-)

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od Prospero »

Ja bych zase doporucil navstivit nejprve "Zakladni kurz elektrotechniky"! :lol:

ron

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od ron »

Takže zjednodušene, chceš stereo zosilovač ktorý má tri vstupy, prepínanie vstupov a hlasitosti na prednom paneli a výstup na jeden pár bední na 4 ohmy.
Hledal jsem na internetu a zdá se, že by výrobek, který by splňoval moje požadavky, měl jít zehnat, ale jde mi o to, jestli je takových dost, aby se daly běžně sehnat a jestli se můžu spoléhnout, že i v budoucnu půjde dobře sehnat výrobek, který umí splnit tyto mé požadavky.
Je ich dosť, dajú sa bežne zohnať v ľubovoľnom hifi štúdiu, a pôjdu bez problémov zohnať i v budúcnosti.

DVD
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2013 16:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od DVD »

Všiml jsem si, že některé výrobky mají takzvaný Loudness, je to fyziologický regulátor, který při přidávání a ubírání hlasitosti přizpůsobuje poměr hloubek a výšek proti středům. Na tuto funkci nejsem zvyklý, proto bych se chtěl zeptat na to, pokud výrobek bude mít ten fyziologický regulátor, jestli se tato funkce dá vypnout, aby regulace hlasitosti fungovala bez toho. Nebo aspoň většina takových výrobků jestli tuto funkci umožní vypnout.

Nebo jsem si všiml toho, že některé zesilovače musí být připojené k televizi, abych na televizní obrazovce viděl, co dělám. Všechny pokyny, polohy nastavení a tak dále. Mi takto řešený zesilovač nevyhovuje, proto bych se chtěl zeptat, jestli se to náhodou nestává zvykem výrobců a do budoucna by už byly všechny výrobky takto vyřešené. Což by pro mě nebylo dobré. Nebo tu televizní obrazovku k ovládání vyžadují jenom zesilovače k domácímu kinu, zatímco normální stereo zesilovače jsou a budou vždycky řešené tak, že k ovládání (a to ani při prvním použití) žádné připojení k televizi nepotřebují?

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač 2krat asi 40 Wattů

Příspěvek od fox »

Loudness je možno zapnout i vypnout. Ještě jsem neviděl stereofonní zesilovač, který by bylo možno obrazově připojit k televizi. Ale některé zesilovače pro domácí kino to vyžadují.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host