Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
lilscrash
Příspěvky: 17
Registrován: 27 led 2021 11:46
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od lilscrash »

Zdravím zdejší hifisti. Poslal jsem k šípku domácí kino od Magnat. Dospěl jsem a chci jít cestou kvalitního sterea.
U zdejšího člena - Leony5 jsem si byl poslechnout Quadral Vulkan mkIII a byl jsem uchvácen. Zvuk se mi velmi líbil. Bedny byly napájeny Vincentem SV 237 MK a k tomu externí DAC. Zvukově to bylo příjemné. Nicméně hledám další alternativy čím krmit tyhle skvělé bedny. Chtěl bych něco, co zvládne při 8ohm min 150W/kanál. DAC může být i externě (to už není takový problém).

1) integrovaný zesilovač - alternativa k Vicentovi

2) předzesilovač + koncák (případně monobloky) - např. jsem našel Emotiva (set BasX PT-100 + A-300), což by bylo řešení. Otázka, jak by to spolu fungovalo.

Budu rád za Vaše doporučení při rozpočtu ideálně do 50k. A raději bych něco novějšího (nechci nějaký vintage). Budu poslouchat z TV přes optiku/koax Hi-Res hudbu (hard rock, heavy metal, občas popík) + filmy (Blu-Ray ripy). Místnost pro poslech cca 55m2. Ocením, když zvuk bude přesný, dobrá separace nástrojů, pěkný a přesný bas, dynamika. Super bude, když to bude hrát kvalitně i na nižší hlasitost. Časem pořídím stream box (Spofity, atd). Díky za doporučení.

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od macher »

Poznamka - MK3 ma nizkou citlivost (tusim lehce pres 80, nechce se mi to hledat) a vykon spis hledat kolem 250W/8 a vic. Me to docela dobre sedlo s nc500 jenom si uz nepamatuji s jakym operakem.

tesarpa
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2017 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od tesarpa »

Levný výkon => jedině déčkový zesilovač nCore apod. Např. Ghent Audio: https://www.ghentaudio.com/amp/ga-s500p.html nebo Nord https://www.nordacoustics.co.uk/product ... -power-amp a k tomu nějaký obyčejný předzesilovač třeba https://www.nordacoustics.co.uk/nord-one-se-pre-a.

slayerss
Příspěvky: 210
Registrován: 22 zář 2011 23:40
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od slayerss »

Možná budu za pár týdnů nabízet Hegel H190, pokud by si chtěl a vyčkal. Záleží jak přijde možná obměna.

Uživatelský avatar
AlienCZ
Příspěvky: 266
Registrován: 24 dub 2008 11:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od AlienCZ »

Zkušenost z praxe, dobrý známý přesně tyhle Vulkany MK tuším dvojky krmí už léta starším Lyngdorfem TDA (... a nikdy jsem neslyšel, že by chtěl měnit. Je to sice o drobet více, než těch 50K, ale zabiješ tím jednou ranou všechny mouchy, zesilovač i dac v jednom a je to funglovka:

https://www.hifionline.cz/zesilovace/in ... 170-basic/
Poždavku min. 150W/8Ohm (nedej bože radu min. 250W) nerozumím. Chcete s tím bourat mosty? :-)

Ncméně, pokud budeš na těch výkonech fakt trvat, je tu řešení v podobě ultimátního 400W koncáku s digitálním vstupem za 51 tisíc.
https://www.hifionline.cz/zesilovace/ko ... -sda-2400/

lilscrash
Příspěvky: 17
Registrován: 27 led 2021 11:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od lilscrash »

Díky za nápady. Co se týká pro mě noname značek Nord atd, tak jsem spíše skeptický. Vincent beru jako dobrou volbu, ale hledám dál. Po diskuzi a odborníkem se jeví ještě jako velmi zajímavá varianta od Emotivy - koncák XPA-2 GEN 3 (dle specifikací a recenze na hifi voice by to mohla být pecka, má symetrii) a k tomu teď budou vydávat novou řadu předzesilovačů. Takže tam budu za cca 70k, ale nové a výkonově zajímavý a mohlo by si to pěkně s Vulkánama sednout. Ještě pak akorát koupit nějaká kvalitní DAC se symetrickými výstupy a bude to :) ale budu rád když mě budete psát další kombinace

Borek
Příspěvky: 546
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od Borek »

Co takhle zkusit pohledat ve starších vláknech? Obdobné dotazy se tady a na podobných fórech cyklicky objevují stále znova. Otázka tam byla opakovaně zodpovězena. Hledat Quadral, Quadral Vulkan...

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 214
Registrován: 19 pro 2017 21:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od Miro_CZ »

Chápu dobře z prvního příspěvku, že ty Vulcany ještě nemáš a budeš je teprve shánět? Pokud ano, tak je otázka, jestli koupit první solidnější bedny, cos slyšel a neporozhlídnout se po dalších alternativách. U zesíku totiž píšeš, že nechceš žádný vintage, ale zároveň se hrneš do 35 let starejch beden.. To jen tak k úvaze ;)

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od macher »

Tak asi vi vsechny komplikace kolem starych beden a membran...

macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od macher »

Jinak navrhovany IcePower v Ghent case - tomu bych se spis vyhnul. Preferoval bych nCore. Ten preamp od Norda jsem jeste neslysel, ale zato Khozmo/Hattori ano. Je tam moznost i integrovaneho reseni s nCore. Ta Emotiva nesaha nc500 s dobrym operakem ani po kotniky.

Jinak taky mam obyvak 55m a na Tvem miste bych nakup reprosoustav vubec neuspechal. Z druhe ruky klidne ano, ale stari tak do 5 let. Hlavne vyzkouset a poslouchat vic variant. Pokud penize nejsou problem, tak skoncis spis u repra kolem 100k a vice. A hlavne pamatovat - repro i zesik jsou par.

Velke repro potrebuje svuj vykon... ano, bude to hrat i s necim malym. Jenom pak tam neni dynamika a dalsi veci. Videl jsem mohokrat, jak po vymene zesiku zjistil majitel, ze ma i nove repro, protoze stare vlastne vubec se slabim zesikem nehralo :-)

Uživatelský avatar
AlienCZ
Příspěvky: 266
Registrován: 24 dub 2008 11:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od AlienCZ »

lilscrash píše:
28 led 2021 13:54
Zvuk se mi velmi líbil. Bedny byly napájeny Vincentem SV 237 MK a k tomu externí DAC. Zvukově to bylo příjemné. Nicméně hledám další alternativy čím krmit tyhle skvělé bedny. Chtěl bych něco, co zvládne při 8ohm min 150W/kanál. DAC může být i externě (to už není takový problém).

Ještě mě napadá proč tedy nezakoupit ten samý zesilovač a nový, když se ti to tak líbilo. Jako bonus lze použít integrovaný DAC například po dobu, než k němu použiješ nějaký TOP DAC externí, takže můžeš okamžitě hrát.

Pan Holcner ho má podle informací na webu dokonce skladem v ceně, kterou požaduješ:
Vincent SV-237mk

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od PítrsPraha »

Ta motivace by mohla být taková, že vhodný bazarový zesilovač za 50k bude hrát líp.


Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od zero »

Tak já bych ten zmiňovaný Nordacoustics úplně nezatracoval. Koukal jsem na jejich stránky a překladač na mě vybafnul tohle:


NORD ONE INT-TVC SUPER INTEGROVANÝ ZESILOVAČ

Zloženie: 100% bavlna.


:-) :-) :-)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač do 50k ke Quadral Vulkan mkIII

Příspěvek od kychtax »

A Co vincent sp 332? Jak vidim ten vnitrek, moc semi to libi. A hodnoceni skvela! Lampicky na vstupu, dual mono, xlr..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti