Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vohrada
Příspěvky: 68
Registrován: 28 úno 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Vohrada »

Hledám integrovaný stereo zesilovač k sloupům Dynavoice Definition DF-6. Zvažuji Onkyo A-9150 nebo Cambridge CXA60.
Má někdo zkušenosti s některým z těchto zesilovačů (ideálně v kombinaci s reprosoustavami DF-6, ale budu vděčný za jakoukoliv radu)?
Nebo nějaké doporučení (mám limit do 20.000,- Kč).


Uživatelský avatar
Vohrada
Příspěvky: 68
Registrován: 28 úno 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Vohrada »

Vim, že barva nehraje, ale radši bych, vzhledem k ostatním komponentům, něco ve stříbrné.
Zaujal mě i Yamaha A-S701...

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od JV »

Niekto kombináciu Dynavoice - Yamaha doslovne doporučoval:
Ahoj! K Yamahám doporučují prodejci repro Dynavoice, je to dobrá kombinace. Vzal bych Yamahu někam, kde je mají a zkusil poslechnout. Myslím, že budete překvapen, jak dobře hraje.
Ja bežím na A-S701 už nejaký rok a nemám vážnejších výhrad. Netvrdím že sa nenájdu lepšie hrajúce mašiny, ale za ten peniaz je celkom fajn. Teda pokial nemáš v láske teplejší prifarbený zvuk, potom by ti nemusela sadnúť.

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! To jsem byl já, mám je také doma a jsem spokojen maximálně. Je to dobrá kombinace.

Uživatelský avatar
Vohrada
Příspěvky: 68
Registrován: 28 úno 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Vohrada »

Tak je, myslím, rozhodnuto. A-S701 sice nikde k zapůjčení není, ale asi to "risknu" - všude čtu samou chválu.
@jarda-hifista: Ještě drobnost - dálka je plast nebo (což moc nečekám, ale bylo by to fajn... ;) ) kov?

jirka86
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017 18:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od jirka86 »

As 700,mělo ovládání vršek potažený aluminiem,nebo něčím podobným.

Uživatelský avatar
Vohrada
Příspěvky: 68
Registrován: 28 úno 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Vohrada »

Vohrada píše:
12 pro 2020 12:26
Tak je, myslím, rozhodnuto. A-S701 sice nikde k zapůjčení není, ale asi to "risknu" - všude čtu samou chválu.
@jarda-hifista: Ještě drobnost - dálka je plast nebo (což moc nečekám, ale bylo by to fajn... ;) ) kov?
Tak je to, jak píše jirka86 - vršek ovladače je tvoří kovový plátek ve stejném duchu, jako je čelní panel zesilovače (jen s trochu zlatavým nádechem oproti zesíku).
Jinak zvuk za mě 1A! Pěkně ostrý a DF-6 si k tomu sympaticky basují. *2thumbsup*

Catliker
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2020 12:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Catliker »

Ahoj, mohl bys prosím nějak hlouběji popsat zkušenosti, poznatky pokud už jsi zakoupil k DF-6 tu Yamahu, jak to hraje?

Catliker
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2020 12:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Catliker »

Vohrada píše:
04 pro 2020 21:34
Hledám integrovaný stereo zesilovač k sloupům Dynavoice Definition DF-6. Zvažuji Onkyo A-9150 nebo Cambridge CXA60.
Má někdo zkušenosti s některým z těchto zesilovačů (ideálně v kombinaci s reprosoustavami DF-6, ale budu vděčný za jakoukoliv radu)?
Nebo nějaké doporučení (mám limit do 20.000,- Kč).
Řeším stejný problém, ale uměl bych si představit rozpočet do cca 40k Kč. Poraďte prosím :)

Uživatelský avatar
Vohrada
Příspěvky: 68
Registrován: 28 úno 2020 13:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynavoice Definition DF-6

Příspěvek od Vohrada »

Catliker píše:
05 úno 2021 18:10
Ahoj, mohl bys prosím nějak hlouběji popsat zkušenosti, poznatky pokud už jsi zakoupil k DF-6 tu Yamahu, jak to hraje?
Nevím jak moc fundovaně dokážu hodnotit konkrétní zvuk zesilovače (nebo spíš bohužel vím... - nejsem žádný zvukový inženýr ani recenzent hi-fi techniky, takže věci, které, i když slyším, nedokážu popsat specifickou terminologií nebo je konkrétně popsat :(), takže spíš se pokusím zachytit rozdíly oproti Onkyu (AVR TX-RZ720), na kterém jsem jel stereo "před Yamahou".
U Onkya jsem si říkal, že z velké části se na zvuku podepisuje ne příliš dobrá akustika místnosti a také možná trochu moc velká vzdálenost beden od sebe. Ale...!!!
Akustika na to má, samozřejmě, taky výrazný vliv, ale ani po tom, co jsem místnost částečně zatlumil a ještě trochu zalaboroval s umístěním beden, se zvuk z Onkya výrazně nezměnil. Zato u Yamahy to je v porovnání zcela jiná píseň.
Je možné, že lví podíl na mém vnímání má i psychika (vždycky jsem chtěl samostatný stereo aparát, takže teď jsem spokojený už jen proto, že ho mám), ale schválně jsem vyzkoušel FAKT HODNĚ CD, přepínal, porovnával a hledal sebemenší rozdíl (který by mi opodstatnil nákup stereo zesilovače, když "už tady jednu krabici na stereo máš, tak na co, proboha, potřebuješ další krám??!!!").
A věřím, že to opravdu není jen o hlavě, protože:
- zvuk z Yamahy má reálnější stereo efekt (u Onkya to bylo takové dost nerealisticky rozházené po obýváku sem tam, bez ladu a skladu, jak by to v reálu těžko šlo poskládat)
- lokalizace jednotlivých nástrojů je VÝRAZNĚ lepší - prostě je tady víc ten pocit, že kromě toho, že je nevidím, vím přesně, kde jsou jednotlivé nástroje a zpěvák/zpěváci
- jednotlivé složky (basy, výšky, středy) z celku výrazněji vystupují a znějí ostřeji - u Onkya byl zvuk jedna velká "hmota", ale vše se v ní víc ztrácelo; tady mohutnost zvuku nepolevila, ale vše je v něm zřetelnější a jasnější (nejsem odborník, ale možná napadlo mě - snad ne zcestně - že by se na tom mohl podepisovat relativně solidní činitel tlumení Yamahy) bez toho, aby to mělo negativní dopad na výsledný zvuk jako celek
- po tom, co jsem tady na fóru objevil problematiku Loudness War, začal jsem porovnávat, zvuk "starých dobrých DR skvostů" vs. novodobé re-mastery s dynamickým rozsahem menším než počet prstů na ruce a zjistil jsem, mimo jiné, jednu věc - u Yamahy je výrazně slyšitelnější rozdíl mezi nahrávkami s rozdílným DR v tom smyslu, že oproti Onkyu tady víc vyčnívá kvalita zvuku s alespoň solidním DR (10+)
A to je je, mým laickým uchem postřehnuto, asi vše o A-S701.

P.S. Poslouchám spíše rockovou muziku, ale mám jedno doporučení z jiného ranku - nedávno mi dorazilo SACD Patricia Barber: Café Blue (Un-Mastered) a zní to naprosto LUXUSNĚ!!! Ale na tom nemá podíl rozhodně jen Yamaha... *2thumbsup*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti