Zesilovač k JM Laboratories

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 132
Registrován: 27 čer 2008 19:20
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Robinson »

Zdravím všechny milovníky dobré hudby ! Chtěl bych se zeptat na zesilovač k JM labům. Poraďte mi . Táta chce vyměnit muziku a tak sháníme rady a info. Zkuste napsat nějaké značky které si rozumí s těma bednama. ;)

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od pasul »

Já znám pouze Focal JM Lab Alto Utopie.A ty celkem hrajou.Ale chce to svůj prostor jak okolo tak za nima.Prfektní a naprosto nejdůležitější je správné umístění v poslechovce!!!Jinak je zle.Slyšel jsem na MarkLevinson No.436.A ty bych ti k nim doporučil.Majitel už ovšem tyto reprosoustavy nevlastní a přešel k Revel Ultima Saloon 2.A to je jiná káva.

Nic nižšího neznám a ani jsem neslyšel.A určitě jsem o nic nepřišel. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Pajuna »

Ja jsem slysel v poslednich letech vetsi mnozstvi JM Lab v ruznych kategoriich, vesmes sloupy. Temer vsechny hraly expresivne, otevrene, ostreji, takze bych k nim nedoporucoval zesiky typu Rotel, Marantz apod.
Zalezi na kategorii, kterou mas na mysli, ..nizsi kategorie me nehrala spatne s Harman Kardon a Cambridge audio. Ale zalezi na jednotlivych typech. Ale ruzne umisteni a akustika dela opravdu hodne...Dlouho jsem o nich uvazoval, ale na delsi poslech to moc neni.

boxer

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od boxer »

Ale ruzne umisteni a akustika dela opravdu hodne...Dlouho jsem o nich uvazoval, ale na delsi poslech to moc neni.

*headbang* *headbang* *headbang* *taktone* :roll:

Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 132
Registrován: 27 čer 2008 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Robinson »

Vy mi tady spíš než doporučujete zesilovač ,rozmlouváte JM laby.. :lol:
Potřeboval bych doporučit zesík k Elektrám 1027,1037
jestli je mezi váma někdo ,kdo se rozhodoval mezi JM a jinýma repro a nakonec se rozhodl pro ty druhé,tak napiště mi jakou značku ste upřednostnili.. Dali jste mi brouka do hlavy :shock:
To Pasul: No ,nebudeš asi ten pravý,ale stejně dík :D

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od pasul »

Běž si poslechnout WLM.Tam fekály třídy co popisuješ nemají šanci.Samozřejmě je to o tom co přesně hledáš.Pokud jde o Mark Levinson,tak tam není co řešit.Tuhle značku znám dobře a vím co to umí.Mám to taky doma.Má to jméno,dá se to potom prodat a hraje to perfektně.Není co vytýkat.Snad jen cena.

Dostal jsem nabídku z USA a to od Ryana,kterého znám,abych se kouknul po jeho Red Dragon Audio.Zkus zagooglovat.Je to zesilovač ve třídě T(nebo D?)se speciálním zdrojem-500W.Nějaké testy na jeho stránkách tam taky jsou.Většina výrobců začíná přecházet na tuto cestu.Dokonce i MarkLevinson.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Zdeny »

Robinson:
definuje cenovou hladinu, pak se může vybírat.
Pašul: ML je jistě dobrá značka, ale ne každému její zvuk vyhovuje. Já jsem slyšel kombinace ML a různých beden (naposledy u Matrixe s BW 800) a moc mě to nenadchlo. je to o vkusu.
Obecně, k "uřvaným bednám" bych volil uhlazenější zesilovač. Foklay patří určitě k těm "živýmů, řečeno decentně.
Mně, například, se líbila kombinace nějakých velkých sloupů od Focal v Mellisse s lyngdorfem, za využití RP. A dalos e to poslouchat docela hodně dobře.
Kdysis jsem se honil taky za syrovým zvukem a dnes radši poslouchám trochu tepla. Jak říkám, je to o preferencích, druhu hudby a td.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Mih »

Co já vím, tak jeden z členů předchozího fora (zdeněk3) používá k E 1027 zesilovač Lyngdorf s Room correction. A co psal tak se nahledal dost a dost...

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Mih »

Ostatně moje skušenost s hledáním ke starší řadě Elektra je obdobná. Vyzkoušel jsem různé integr. zesilovače a skončil u konců Lyngdorf a předřadil Lyngdorf RP1...

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od efičák »

Robinson píše:Táta chce vyměnit muziku a tak sháníme rady a info. Zkuste napsat nějaké značky které si rozumí s těma bednama. ;)
Milý pane otče.
Zanechte ostychu a pište! Syn "pátek" nemusí domorodcům překládat.
Jak vidíte sám, spíše si by jej chtěli upravit s omáčkou ala Levinson. :roll:

JM laby bych krmil po čerstvém dojmu Audiomatem Solfege.
Presentní vrcholný model JBL a jeho hliníkové výšky i středy jsou velmi příjemné i mému, na hedvábí a polypropylénu navyklému uchu.
DH labs, stříbrné reprokabely po testu u mě rychle našly cestu zpět k majiteli studia.
S francouzským lampáčem zůstává důraz na sykavky, ale ani po hodině mě hlava nerozbolela.
Na výměně reprokabelů jsem se s Brankem shodl.

Můj guru, majitel dánské manufaktury Densen, pan Sillensen prodával v Dánsku Focal. Jeho náklonnost této značce našla u německého distributora IN-Akustik soulad a úspěch v této bohaté zemi. Na stránkách jiných evropských fór a klubů je vidět zmíněnou kombinaci často. Model B-440 má přepínač na třídu A.
Pipis si lebedí se sonorněji naladěným koncákem B-305.
U pražanů, zastupující Focal k spolupráci nedošlo. A to i přes typicky švejkovský "souhlas" a předstíraný zájem. Inu naši Pepíci. :roll:

Kdo by nezlobil s tioxidovým výškáčem z toho co se ví? Všechny elektronky s podmínkou silné kontroly basových měničů. A tak myslím na nejlépe dvoučinné koncáky popravdě nejlépe v třídě A.

Líbí se mi značka Linn. Zesilovač to bude vhodný. Alespoň v Praze na výstavě mi to sedělo.

I přes výhrady techniků je na řadě Naim. Bez problému.

Dělené i integrované tranzistorové koncáky v třídě A. Valdův Treshold! Excelentní.
Oggyho Parasound. Neznámá, ale vynikající značka. Ten koncák krmí velmi jedovaté BW.A díky tomu konci je pokoj plný hudby.
Peer doladil Vincent 238. To, co z něj vytřískal je referenční.
Bohušovo překvapení od Musical Fidelity.
Elektronkový předzesilovač a koncový tranzistor. Anebo elektronkový předzes a kladiva Supercharger 550K.

Ale co je pro mě největší rébus, jsou kabely. Osobně mám zato, že bez větší zásoby značek na testy to může všechno zhatit nesoulad. IN-AKUSTIK předepisuje konkrétní odzkoušené kombinace.
Já to nevím. Snad by Jan Roček mohl napovědět.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Svensound »

Osobně bych se přiklonil k hochům, co k Focalum doporučují zesilovač typu "teplouš ", tedy buď Ačko, nebo hybrida či lampu.........
S ostřejším zesilovačem si může pan otec naběhnout. Pokud by měl otec cestu do Prahy, tak ať si u mne poslechne ATOLL IN200 zapojený ke 2 typům beden. Analytické anebo teplejší........ Obé jest zde zapojeno.
http://6moons.com/audioreviews/atoll/200.html
http://www.avhifi.com/xcart/popup_image ... ier&area=C
Jo a v jaké cenové kategorii by silič měl vlastně být?

Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 132
Registrován: 27 čer 2008 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Robinson »

No on to asi vezme jako set ,bedny se zesilovačem . Z výstav nějaké malo hrané . Co Lindeman nebo Meridian? To mu teďka nabízeli k těm focálům . Hlavní je to poslechnout ,ale to jsou značky ,které mají k těm bednám vyzkoušené ,tak myslím ,že to nebude hrát špatně.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JM Laboratories

Příspěvek od Mih »

Tak to je jiná písnička, slyšel jsem s Lindemannem, nějaký dělenec, výborné. Meridian neznám...Ale jak psali už výše, pozor na umístění v bytě. Ve studiu hraje téměř vše dobře.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host