Zesilovač k Triangle Antal EX

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
garty
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač k Triangle Antal EX

Příspěvek od garty »

Z rodinných a prostorových důvodů jsem měl několik let odstavené sloupové 3-pásmové repro Triangle Antal EX (8ohm, citivost 91 dB/W/m, 120W) https://www.trianglehifi.com/fr/produit ... -antal-ex/, tehdejší zesilovač již nemám
Mezitím jsem jsem si pořídil a poslouchám stereo reciever Yamaha RN-803D a 2-pásmové regálovky repro Monitor Audio Bronze 2.
Nyní by jsem chtěl uvést Triangle a opět do provozu. Triangle byly pořízeny v r.2007 za cenu okolo 40 tis., cenu zesilovače předpokládám v rozsahu 25-35 tis.
Hledal jsem v nabídkách, četl testy, a na doporučení jsem vytipoval Cambridge Audio CXA81, Advance Acoustic X-i105 a X-i125, zesilovač se streamerem Marantz PM7000N.
Od místního prodejce zapůjčený Advance Acoustic X-i105. Pokud jsem porovnával na Monitor Audio Bronze 2, tam mi moc rozdílů nepřišlo, a na těch Triangle o které jde byl, AA X-i105 lepší hlavně co týká basů. S tou Yamahou mi přišlo basy duněly a byly takové nekonkrétní.
Mě se nejvíce zaujal ten Marantz PM7000N výbavou, provedením, celkem dobré hodnocení na https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... tz-pm7000n a pořídil bych CD přhrávačem Marantz CD5005, ale zesilovač jsem neslyšel. Prodejce doporučuje Advance Acoustic X-i105 nebo spíše X-i125, že má lepší kontrolu basů a že ten Marantz na to bude podobně jako ta Yamaha. Poslouchám rock a metal, poslechová místnost 30 m2 akusticky neupravená.
Máte někdo zkušenost s uvedenými zesilovači? Případně tipy a doporučení na další zesilovače.
Dále potom bych k zesilovači ještě vybíral CD přehrávač, takže můžete přidat i tipy na na kombinaci zesilovač + CD přehrávač.
Díky za každou radu.

sinuet
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Triangle Antal EX

Příspěvek od sinuet »

Ahoj, asi už jsi to vyřešil, ale měl jsem doma R—N803d a tu jsem vrátil a vyměnil ji za PM7000N. Rozdíl pro mě výrazný. Marantz jemnější detailnější zvuk. Poslouchám rock a i tak mi zvuk Marantze přišel lepší.

Odpovědět