Zesilovač s DAC

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Bazi 36 »

Jinak spousta recenzentů už delší dobu píše o rozdilech mezi Yamahami,včetně testu,as701,501,301,největší rozdíl jsou tam prachy a charakter zvuku velmi srovnatelný,ne-li stejny,sám jsem je poslouchal v xavianu a s klidem bych doporučil 301 a osm litrů ušetřenejch,rozdíl pár wattů a pozlacený konektory!!!

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od LawIAR »

Tu si na hifi fóre, medzi name je racio sekundárne, ba u niektorých až terciárne. :lol:

Každopádne, skúšal si ich porovnávať aj pri vyššej hlasitosti? Tam by sa už nejaké rozdiely predsa len mohli prejaviť. Alebo na repro, ktoré je "ťažšie" rozohrať.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi 36:
Mohl bys z te spousty recenzentu porovnavajicich AS701,501,301 vybrat treba 5 nejznamejsich a dat sem odkazy na jejich recenze vsech tech Yamah ;-) ?

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Bazi 36 »

Odzkoušeny i vysoké hlasitosti,což se mně osobně příčí už z principu,mám rád pohodové volume hladiny,mám citlivý sluch,poslouchám převážně jazz a nesnáším hluk,takže ty rozdíly,pokud tam jsou,nemám šanci rozlisit.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od JV »

Možno by bolo zaujímavé vedieť aké skladby si púšťal. Pokial nejaký komorný jazz o troch muzikantoch, tak to verím že sa nejaký velký rozdiel nemusel konať. Väčšinou sa rozdiely môžu ukázať pri komplexnejších (velké orchestetre), alebo poriadne zbesilých (kadejaký rýchli metal a pod.) nahrávkach. Samozrejme že záleží aj na bedniach čo z toho lezie.

Každopádne ja som sa nejakých zrovnávacích testov týchto výrobkov (AS501 vs AS701, resp. AS701 vs RN701 a pod.) nedopátral. Väčšinou sa o tom vedú iba diskusie, kde sa ludia vyjadrujú viacmenej iba teoreticky, napr. tu: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1228812 .

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Bazi 36 »

Recenze na hifi voice,Daniel Březina,např porovnávání RN 301,RN 500,kde vyšší model je hodnocen v podstatě jako velmi podobný,ne-li horší,dále recenze těchto přístrojů při komerční koupi v přímém porovnání na prodejně,ale hlavně jsem je poslouchal sám,přes cd-s 300,700,nahrávky Eva Cassidyová,Norah Jones a podobně laděné ,většinou jazzovky,u těch svižnějšich bohužel pomálu, Metallica, Queen,ACDC,ale to není moje parketa,takže jsem je bohužel slyšel jako "nic moc" na všech těchto Yamahach.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od dadaft »

radim74 píše:
04 lis 2017 11:40
Včera ve studiu jsem poslouchal NAD 338 a yamaha as701 a stalo se to co jsem nečekal - prostě bych rozdíl nepoznal!!! Je to normální?
Jen pro zajímavost - co bylo zdrojem zvuku? připojení digitální nebo analogové?

((( na jednu stranu by přece to, že člověk nepozná rozdíl mezi moderními zesilovači, mělo dávat smysl ---- je prokázáno, že člověk u zvuku pozná až zkreslení několik %, tj. měl by poznat lampové zesáky, rozdíly mezi bednami a akustické poměry místnosti, vhodnost umístění beden vůči stěnám atd............... nicméně rozdíl mezi moderními tranzistorovými a digitálními zesáky, které zkreslují v setinách %, by z principu slyšet být neměl a měly by hrát se stejnými bednami ve stejné místnosti všechny stejně.............ne???)))

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi36:
Takze ony "spousty recenzentu porovnavajicich AS701,501,301" se v realu scrvkly v jedineho recenzenta srovnavajiciho RN500 s 301?

:-)

Aneb jak vytvorit pseudoargument pro jinak nesmyslne tvrzeni :-) .

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Bazi 36 »

Pro PítrsPraha: to není určeno pro tebe,odpovídám uživateli JV,ty jseš tady vedenej jako rozvraceč každého vlakna,už jsem si tady o tobě dost precetl!!! Úplně zbytečně reaguješ na každý můj příspěvek,dal jsem tě do ignorance,abys mi tam furt nevyskakoval,ty musíš mít asi hroznej život,když se pořád staráš o ostatni,věnuj se tématům,která tě zajímají a ne mě,tak důležitej pro tebe snad ani nemůžu bejt,teda jestli sis ve mě nenašel novej smysl života!!!

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od PítrsPraha »

Uvedl ses zde sprostymi nadavkami kazdemu a nyni pokracujes timhle vymyslenim. Jsi na diskusnim foru, kde muze kdokoliv reagovat na kohokoliv. A je spravne uvadet na pravou miru zjevne vymysly. Reaguju na obsah toho, co pises (to dela diskuter), ne na osobu (to dela troll) - na rozdil od tebe.

merhaut

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od merhaut »

Mýma rukama a ušima prošly v naší firemní poslechovce Yamahy R-N301, R-N402, R-N500, R-N602, brzy přibude R-N802. Charakter zvuku obdobný, rozdíl ve výkonu a odolnosti proti přetížení, plus v komfortu – R-N3xx nepřehraje hudbu z USB flešky, R-N500 neměla gapless (!), R-N402 a R-N301 nemají sub-out, R-N602 má zdvojené digi vstupy, optiku i metaliku, atakdále...

V každém případě jsou to vesměs za ty prachy dobrý stroje. Obdobná konkurence je vždy o něco dražší, například Onkyo TX-8050, 8150, 8270...
Naposledy upravil(a) merhaut dne 22 lis 2017 01:26, celkem upraveno 1 x.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Bazi 36 »

Na tohle si musí člověk přijít sám,osobním poslechem a že jsem těch Yamah za deset let něco naposlouchal,samozřejmě že ne jenom ve studiu,ale především doma,ale jak vidno,jsou tu i chytráci,který Yamahu neviděli ani na internetu,ale budou se sem do vlakna cpat nesmyslnejma kecama mimo mísu!!!

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od PítrsPraha »

Kdyz uz jsi u nesmyslnych kecu, muzes ty sve vyvratit odkazy na tech treba 5 (z te velke spousty) recenzentu porovnavajicich vsechny tebou uvedene Yamahy... Neco mi napovida, ze zverohodnit sva slova nezvladnes....

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od Denkez »

radim74, Bazi 36:
Udivuje vás, že neslyšíte rozdíly mezi srovnatelnými zesilovači, tak jako je slyší někteří jiní?
Jestli to nebude tím, že jste si udělali poctivý poslechový test a také jste si výsledky poctivě přiznali, ne jako v té pohádce "O císařových nových šatech".
Pokud vás to uklidní, tak také patřím ke skupině těch, kteří mezi srovnatelnými zesilovači slyší rozdíly menší než malé.

radim74
Příspěvky: 31
Registrován: 17 říj 2017 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač s DAC

Příspěvek od radim74 »

CD jsem chtěl aby byl zapojen digitálně (přes optiku) a poslouchal jsem svoje CD - Žalman a spol. a pak něco ostřejšího CD - Machine head. a zdálo se mi to téměř stejné, určitě bych nedokázal popsat nějaké detailní rozdíly, které čtu v recenzích. Možná, že kdyby se ty zesilovače pořádně osolily (nebo změnil styl hudby), tak tam rozdíly vylezou, ale tak hlasitě zase těžko někdo v obýváku poslouchá.
No nevím co si o všem tom low-end hifi myslet, jestli to je na jedno brdo, nebo se dá někam ještě za rozumné peníze (15-25000 Kč) posunout??

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host