AIWA

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

AIWA

Příspěvek od lechos »

tak jsme nějak opomenuli firmu, značku AIWA Co.Ltd...ryze japonská společnost, uvedla na trh řadu pozoruhodných audio-vizuálních výrobků, v 70.-80.letech min. století. legendární byly (příkladem) cassette decky série AD-F 220,350,660,770,990, AD-R 450, 460,470, excelia XK 7000,9000 -
syst.redukce šumu dbx...2-3 hlavé, autoreverz, dual capstan, ruční BIAS fine tuning...a spousta progresívních znaků, vymožeností a funkcí. vzácně se dovážely k nám do ČSSR i když (bohužel) ponejvíc prestřednictvím PZO tuzex (kdo vzpomene ???) tedy mimo dostřel řadového občana před revolucí 1989...ale, pro zpestření trhu byly navýsost žádoucí a komerčně zajímavé. Dodnes používám deck AD-F910, první majitel, stroj pořízen léta páně 1992. zatím bez jediné opravy, poruchy. nůže - pište, komentujte, přispívejte i Vy.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: AIWA

Příspěvek od Zdeny »

I neopmněli, já například na Aiwu vzpomínám rád. Měl jsem jejeich CD 300, nějaký zesák, to dovezeno z Chamu po otevření hranic. Pak jsem vlastnil decky 808, 470. Ve svých třídách dobré a bezporuchové stroje, amorfní hlavy, což v době ostravských burz a stáčení kdečeho mělo určitou výhodu. A navíc, v porovnání s mnoha tuzexovými stroji tyhle Aiwy aspoň pěkně vypadaly (určite se mi i dnes srdíčko zachvěje, kdyžněkde vidím dávno zapomenutou 808). A jejeich 8000 či 9000 plejery, pěkné, hmmmm, dnes už se takové moc nedělají.

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Doma jsem mel u sebe v pokoji (a jeste u rodicu je) midi vez AIWA - klasika - tuner, double kazetak a CD prehravac, v obyvaku mame vez, z vetsich a samostatnych komponentu ktera hrala nepatrne lepe nez tato plastova midi vez. To bylo slavy, kdyz ji tatka dotahl domu :) Ty prvni vezice bude 10-15 let, stale bezproblemova, plne funkcni az na skakaci CD mechaniku, asi chce vymenit. Pravda je, ze i kdyz ma asi tri-krokovou korekci basu a vysek, tak me na ni vlastne muzika poslouchat nikdy nebavila. Tou dobou jsem jeste nevedel proc, znacky jako Marantz, Naim, JBL, a ostatni mi nic nerikali a znal jsem jenom klasickou spotrebku.

Znamej ma AIWU nejakej komponent, jeste starsi, po zasahu blesku do baraku chvili stavkovala, uz myslel, ze je kaput. Po tejdnu se oklepala a zacla zase fungovat.

AIWA uz neni v obchodech (Datart, Electroworld, pod.) vubec videt, pritom po revoluci ji bylo vsude mraky. Nevite nekdo, jeslti jeste normalne fungujou?

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Tak to je bomba ,vstát po mrtvici. *palec*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

gabik píše:AIWA uz neni v obchodech (Datart, Electroworld, pod.) vubec videt, pritom po revoluci ji bylo vsude mraky. Nevite nekdo, jeslti jeste normalne fungujou?
AIWA nějak vyčadila podobně jako Grundig (ten teda nějak přežil, ale spíš jako značka?). Na čas ji pak vzkřísila firma SONY, která ji myslím koupila. Už je to ale dost dlouho, co jsem od nich naposledy něco viděl a je to ostatně jedno, protože už to vlastně nebude AIWA, podobně jako např. AKAI už není AKAI.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

už je to tak, některé obchodní značky prostě zaniknou...kdysi legendární Technics již taky není moc vidět, jeho přepestrá nabídka A-V výrobků se v zásadě redukovala na lepší analog gramofony (SL-1200, SL-1210...) a ostatní spotřebka dodnes vychází tuším pod logem Panasonic...dříve celkem slušnou značku Sencor zase skoupili (nebo snad ukradli ?) Číňané...a co náš český Emgeton ?! synonymum kvality cívkových pásků (!) objevil jsem akorát CD-R nosiče téže značky ale původ zboží neznámý

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to mne teda hodně rozchechtalo :lol: :lol: :lol:
emgeton synonymum pro kvalitní pásky *taktone*, jestli to byl fór, tak to bylo dobrý :!:

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Mark Levinson píše:Tak to mne teda hodně rozchechtalo :lol: :lol: :lol:
emgeton synonymum pro kvalitní pásky *taktone*, jestli to byl fór, tak to bylo dobrý :!:
ano, byla to (velmi jemná) ironie. ale znal jsem i horší šmirglpásky...

Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Audio »

lechos píše:tak jsme nějak opomenuli firmu, značku AIWA Co.Ltd...ryze japonská společnost, uvedla na trh řadu pozoruhodných audio-vizuálních výrobků, v 70.-80.letech min. století. legendární byly (příkladem) cassette decky série AD-F 220,350,660,770,990, AD-R 450, 460,470, excelia XK 7000,9000 -
syst.redukce šumu dbx...2-3 hlavé, autoreverz, dual capstan, ruční BIAS fine tuning...a spousta progresívních znaků, vymožeností a funkcí. vzácně se dovážely k nám do ČSSR i když (bohužel) ponejvíc prestřednictvím PZO tuzex (kdo vzpomene ???) tedy mimo dostřel řadového občana před revolucí 1989...ale, pro zpestření trhu byly navýsost žádoucí a komerčně zajímavé. Dodnes používám deck AD-F910, první majitel, stroj pořízen léta páně 1992. zatím bez jediné opravy, poruchy. nůže - pište, komentujte, přispívejte i Vy.
Ještě mám sluchátka HP-500,no mají snad 30let,ale hrají.Jsou tzv.orthodynamické konstrukce(mezi cívkami kmitající membrány,snad se nepletu).Jeden úchyt v náhl. je prasklý,ale nějak to ještě drží.Dosti těžká,kdysi dávno,když jsem je hodil na hlavu,měl jsem pocit,že jsem si k hlavě přivázal bedny. :lol:

phexsys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phexsys »

AIWA bola kedysi velky pojem. Kedysi davno (zaciatkom 90tych rokov) som v jednom dokumente na MTV videl par exkluzivnych komponentov u BJORK.
Spominam si na 3-hlavovy kazetovy deck AD-F810 poctivej konstrukcie, rovnako musim povrdit jeho vysoku spolahlivost a skvely zvuk.
No a treba este vyzdvihnut ich vynikajuce "walkmany". Model HS-JX707 rekordér s DOLBY B C NR, amorfnou hlavou, vybornym tunerom a stereo mikrofónnym vstupom. Mooc moc fajny "walkman".
Obrázek

Vladon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladon »

Zdravim, jsem tu novy, tak snad sem trefil do spravnyho fora.
Shanim servisni (ne uzivatelsky - ale taky bych je kdyztak bral) k tamto Aiwa tapedeckum:

AD-F270
AD-F300
AD-F550

Muzu pro zmenu dodat pracne vyhledany pro AD-WX929.

Pokud nepisu do spravnyho vlakna, tak me nasmerujte.
Vse se tyka AIWY, podotykam pro jistotu.
Diky

trudy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trudy »

No já mám z Aiwou taky zkušenosti. Možná to s hi-fi moc společného nemá, ale přidám tento příspěvek ;-). Aiwa ve své době dokázala předčít konkurenci. Já jsem si např. v roce 97 koupil tohoto krasavce. Na trhu nebyl lepší walkman. Celohliníková konstrukce, dálkové ovládáni na kabelu, utra slim rozměry a opravdu kvalitní zvuk. Už mi léta leží v šuplíku, protože kazetám prostě odzvonilo, ale i dnes je to designová lahůdka.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět