audio physic

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

audio physic

Příspěvek od Lilian » 26 pro 2011 19:54

http://www.audiophysic.de/

Ahojte,

Par krat som si presiel zoznam tem a nikde som nenasiel moje oblubene audio physic. Napriek tomu som si isty ze sa tu najde viacero priaznivcov tejto znacky.

Prosim keby ste sem pridali svoje dojmy, skusenosti a odporucania tykajuce sa tejto znacky.

Vsetkym zucastnenym vopred dakujem *klanimse*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: audio physic

Příspěvek od efičák » 27 pro 2011 01:48

Bedny mají vynikající.

Jestli prostorový dojem, tak AF.

Naposled mě překvapilo, jak jim gramofon Pro-Ject Xtencion v expozici v Mnichově hodně zkresloval.
Poslední píseň na desce měla hodně přes 5% zkreslení, už to bylo znát.

Obrázek

Skvělou přenosku Benz Micro Wood, kterou znám od Foxe a Toma měli na přesnějším rameni Pro-Ject EVO12".
Mám to dlouhé rameno také, ale ve smyslu úhlového zkreslení, je na tom ve srovnání s devítipalcovým EV 9" o dost lépe.

Benz Micro mělo hned vedle v expozici, ale asi jim to uniklo...

Obrázek

Momentálně jsem nadšeným příznivcem kompaktních dvoupásmových modelů.
Osobně bych měl tenhle jejich model doma rád.

Obrázek

Stano
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Stano » 27 pro 2011 12:35

Audio Physic sa mi po dizajnovej stránke veľmi páčia, síce mal som možnosť počuť iba model Avantera, ale zato sa mi vryli do pamäte. Čo ma najviac chytilo je podanie basovej zložky, počas hrania sa zapínal a vypínal SW. Netvrdím že prínos SW tam nebola počuť, no na celkový efekt to nemal veľkú váhu. Osobne by som určite z týchto stľpikov baral stereo ako 2.1 . Avantrea u mňa určite patrí medzí tými málo modely u ktorých by mi "nevadilo" si vypočuť všetok svoju hudbu znova.

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian » 24 črc 2015 20:44

Ahojte,

Po dlhsej dobe som mal moznost pocut nove AP. Islo o model Classic sustava monitor. Oproti predoslej regalovke v zakladnej rade Yara (yara classic compact) bol znatelny obrovsky posun k lepsiemu.
Zrovna tieto bednicky maju recenziu na : http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... pact-.html

V podstate sa da s recenzentom plne suhlasit. Naviac tuto chvalu si odomna bednicky zasluzili napriek nedavnemu suziti s BW PM1 !
Porovnanie nieje uplne mozne pre rozdielne komponenty v zostave u mna a v studiu, no napriek tomu spravili na mna velky dojem,hlavne v zhladom k cenovke oproti BW a tiez k velkosti ozvucnice.
Hralo sa cez Primare I22 integrac a CD. Osobne by som k nim dal I30 ;) Po skusenosti s radou Yara kde bol stale pocutelny velky posun k lepsiemu vzdy ked sa zaradil lepsi a lepsi zosik.

Kedze BW isli z domu, po case sa zase vraciam k AP. Konkretny model vsak este neprezradim 8-)

Priaznivcom AP, Zdar!

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian » 29 led 2017 18:29

Tak zase daco prispejem.

Tu sa na tuto znacku akosi zvysoka ... :evil:

Mal som doma uz vcelku dost modelov od AP, a ani jeden krat nemozem povedat ze by nastalo nejake sklamanie. Prave naopak.

Ano vela som toho predal a riadne pod cenu, ale to je moja osobna politika.

Od posledneho prispevku som si presiel modelom Classic on Wall.

Perfektne bednicky ktore plnia svoj ucel nad ramec. Nebyt merania ktore naznacilo ze mozem doma dosiahnut ovela viac s klasickym repro designom, asi by som si spokojne uzival navzdy.
Na filmy s malim subikom uzasne. Kludne aj bez centra, a do zadu len nejake plechovky...

Obrázek

bartoli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bartoli » 30 led 2017 13:32

Moje poslechove dojmy jsou z tehle znacky silne negativni. Slysel jsem jejich bedny v soukromi v Brně a byl to prusvih.
Az mnohem pozdeji jsem se zacal trochu zabyvat i merenim a chapanim souvislosti ...no a ten prusvih je i v mereni dost videt:

http://www.stereophile.com/content/audi ... GCxtRI1.97

Uprimne takove bedny jsou zadarmo drahe *thumbs down*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 led 2017 18:53

Jen důsledky vlastního negativního biasu a okoposlechu. U labilních lidí má tohle o to větší vliv.

bartoli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bartoli » 30 led 2017 20:43

PítrsPraha píše:Jen důsledky vlastního negativního biasu a okoposlechu. U labilních lidí má tohle o to větší vliv.
Hmm, Petre a co rikas na tohle, je to jeste drazsi a v souctu jeste horsi:

http://www.stereophile.com/content/audi ... uLzXhzV.97

Nektere znacky jsou zkratka okouzlujici svym neotrelym pristupem, cim vice penez utratis tim horsi akusticky vysledek *bravo*

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 31 led 2017 09:16

bartoli->nedráždi ho, on Peťulda ten okobias chápe (proto se taky k němu vyjadřuje), ale s tím měřením (kterýmu nerozumí) ho pěkně štveš.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian » 31 led 2017 19:45

Ja tym meraniam moc podrobne nerozumiem, priznavam. Ale na druhu starnu som utratil dost vlastnych prostriedkov aby som tuto znacku spoznal vcelku podrobne.
Ano, da sa ist podla recenzii a merani, ale ja som mal doma toho dost na to myslim , aby som si aspon pre seba vedel vybrat/porovnat.

Asi jednoducho v tej reprodukcii hladam nieco ine ako hifisti ktory AP neoslnilo, to vsak nieje zle.

Nedavno som pocul Revel ultima 2 s classe , no a nebolo tam to co mi robi radost doma u AP Tempo 6. A kazda takato prilezitost na vypocutie top inej znacky ma utvrdzuje v tom istom.

Napriklad ani v studiu Platan sa mi nepacili tie mega Legacy v porovnani s AP a kupil som vtedy prave AP sitara.

Jednoducho v AP asi ladia na nejaku notu a niekomu to sedi niekomu nie.

Ja by som tu rad samozrejme vyzdvihol tuto znacku a model ktory z vlastnej skusenosti poznam a mozem ohodnotit podla svojich kryterii.

To co ma priviedlo k tejto znacke bolo rozhodovanie sa medzi BW805 a Dynaudio Focus 140.
Oba repro som mal doma a nevedel sa rozhodnut. DY bolo lepsie pri klasike, hudobne nastroje zneli fantastycky. BW hralo zase akoby cistejsie, hlavne spev bol bez nejakeho zafarbovania.
Tolko som skusal az som sa dostal k AP Yara compact, a v tychto repro som nasiel to najlepsie s oboch znaciek.

Odvtedy som stale nakloneny tejto znacke, obcas sa mi tu objavili nejeke BW napriklad PM1, ale zase som skoncil s AP.

bartoli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bartoli » 01 úno 2017 13:24

Lilian podle recenzi se ridit nemuzes, tomu prece nikdo a nikdy neveril ze vsechno a je super a top dobry atd jak se v recenzich pise.

Mereni je nejlepsi cesta jak vybrat repro. Nejake nahodile poslechy ti daji jen bias pocity.

BTW ty revely ultima saloon 2 jsou velmi solidni 4p. kompromis, neni mnoho beden ktere snesou srovnani.....vtip je v tom ze i takovy spica bedny se ti objektivne nemusi libit a objektivne mohly i hrat v blby cimre na pikacu....proste neni to tak jednoduche a bez mereni to nejde pohnout se z bludneho kruhu pocitu.

PS: Ty revely byly v inzeratu s fotkou v naprosto akusticky nevyhovujicim interieru, ale nevim kde jsi je slysel konkretne ty :?:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 úno 2017 15:03

Nechtěl bys udělat vlákno o tom, jak číst měření reprobeden? Co napoví klasická chára dB/Hz v ose, co napoví chára dB/Hz/%, co impulzní odezva atd. S nějakým povídáním, z čeho se pozná stereo báze, z čeho nepřirozené zabarvení zvuku a tak. Možná by to dost lidí zajímalo a určitě by to nezústalo bez odezvy.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 01 úno 2017 15:24

Jarda69 píše:Nechtěl bys udělat vlákno o tom, jak číst měření reprobeden? Co napoví klasická chára dB/Hz v ose, co napoví chára dB/Hz/%, co impulzní odezva atd. S nějakým povídáním, z čeho se pozná stereo báze, z čeho nepřirozené zabarvení zvuku a tak. Možná by to dost lidí zajímalo a určitě by to nezústalo bez odezvy.
Pripájam sa. Ak už existuje šedé pásmo, v ktorom tápa veľké množstvo ľudí, mohlo by byť jeho spracovanie formou zrozumiteľného a najmä objektívneho návodu dobrou cestou.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 úno 2017 15:54

Ta % to měly být stupně, prostě měření mimo osu. Někdo tvrdí, že dobré bedny mají co nejvíc vyzařovat do stran, někdo zase, že je lepší když jsou směrové.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 01 úno 2017 16:12

bartoli píše:Lilian podle recenzi se ridit nemuzes, tomu prece nikdo a nikdy neveril ze vsechno a je super a top dobry atd jak se v recenzich pise.

Mereni je nejlepsi cesta jak vybrat repro. Nejake nahodile poslechy ti daji jen bias pocity.

BTW ty revely ultima saloon 2 jsou velmi solidni 4p. kompromis, neni mnoho beden ktere snesou srovnani.....vtip je v tom ze i takovy spica bedny se ti objektivne nemusi libit a objektivne mohly i hrat v blby cimre na pikacu....proste neni to tak jednoduche a bez mereni to nejde pohnout se z bludneho kruhu pocitu.

PS: Ty revely byly v inzeratu s fotkou v naprosto akusticky nevyhovujicim interieru, ale nevim kde jsi je slysel konkretne ty :?:
Bartzoli: už to nehul nebo se s námi aspoň o ten matroš poděl. odky ty bys byl ochoten akceptovat bendu, která má 1+2+3+4....´´ kaoĺoty a 6´´ pidibasáček???

Odpovědět