AUDIOMAT

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Martinp
Kontaktovat uživatele:

Audiomat

Příspěvek od Martinp » 06 kvě 2008 22:00

Rád bych tu představil tuhle značku.

Mnozí příznivci kvalitního zvuku se domnívají, že cílem většiny konstruktérů elektronkových zesilovačů je vytvoření příjemného, nikoliv však přesného zvuku. Bratřím Clarissům, hlavním protagonistům francouzské firmy Audiomat, však nejde o dosažení líbivě sametového charakteru reprodukce. Jejich konstruktérským cílem je naopak maximální neutralita přednesu.

Bratři Clarissové určitě nepatří mezi ortodoxní vyznavače elektronek. Důkazem předešlého tvrzení jsou vynikající firemní D/A převodníky, které i v analogové části používají výhradně polovodiče. Žádné elektronky nenaleznete ani ve firemním phono předzesilovači. Výkonové a integrované zesilovače značky Audiomat však naopak využívají technických výhod elektronek.

INTEGROVANÉ ZESILOVAČE

Audiomat Opéra Référence

Obrázek

Audiomat Récital MkII

Obrázek

Jeden z DACů

Audiomat Maestro Référence

Obrázek

K mání je i gramofoní předzesilovač a další výrobky, které stojí za podívání na http://www.mutine.com/
Ještě upozorním na Data sheet v PDF u každého výrobku. Možnost, podívat se tak na střeva.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiomat

Příspěvek od efičák » 07 kvě 2008 10:27

Intenzivní hudební zvuk slučující přesnost KT-88 a muzikalitu vyjímečně zdařilé elektronkové konstrukce.
Náš poslech u příležitosti loňského setkání příznivců analogu, mě zcela uchvátil.
Audiomat mám za vynikající, ikdyž hůře zaplatitelný zesilovač. Ale levnější nemají jeho tah a zvuk ponoukající k dalšímu zapnutí. Těšení se na poslech bez ohledu na kvalitu nahrávky. Výkon plně vyhovuje i méně citlivým reprosoustavám.
Život s ním je jistě radostný a já ti jej, MartinP přeji a závidím. Ale pozitivně.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 16 čer 2008 10:51

ma v CZ Audiomat zastupenie ?

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten » 09 led 2010 19:06

lubos píše:ma v CZ Audiomat zastupenie ?
Zdravím, tak pokud vím, zastoupení u nás nyní není. Dříve je dovážel pan Slanec - Audio Art. Od té doby lze získat jen v cizině (ani nevím jestli se prodává na Slovensku) a nebo u nás jako použitý, ale to je hledání jako jehlu v kupce sena :(

Já mám sice jen základní model, ale jsem plně spokojen a ikdyž jsem měl nutkání ho prodat, tak jsem rád, že jsem to neudělal :D
Docela rád bych si chtěl poslechnout ten jejich gramofonovej předzes, ale pokud to sem nezačne někdo dovážet, tak to bude jen zbožné přání *fnuk*

Martinp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinp » 04 čer 2010 21:05

Tak jsem se úplnou náhodou proklikal na české zastoupení značky AUDIOMAT.
Je tam i ceník, ceny jsou zajímavé...http://www.e-weber.cz/index.php

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten » 28 srp 2010 14:45

tak jsem docela náhodou narazil na diskusní fórum o Audiomatu :shock:
Bohužel je to francouzky a tak si moc nepočtu, ale někomu to třeba pomůže.
http://www.audiomat.net/

anawak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawak » 28 srp 2010 15:34

Ak by to niekoho zaujimalo tak AUDOMAT na Slovensku zastupuje a predava INTERAUDIO Komarno. Milý človek, dobré ceny, má aj nejaké veci na predajni. Aspon teda mal...

anawak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawak » 28 srp 2010 15:35

anawak píše:Ak by to niekoho zaujimalo tak AUDOMAT na Slovensku zastupuje a predava INTERAUDIO Komarno. Milý človek, dobré ceny, má aj nejaké veci na predajni. Aspon teda mal...
prepáčte za preklep. AUDIOMAT som samozrejme myslel.

tu je link: http://www.interaudio.sk/php/products.php

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 06 říj 2011 02:40

Debata stará 3 roky a už to slyším pompo nespi tady atd.To je fuk, tak nějak mi to nedá zas vidím něco nej. nej.nej a jedině správně,k tomu ty hlášky (něco málo mého si k tomu tedy s dovolením přidám)

1.
Mnozí příznivci kvalitního zvuku se domnívají, že cílem většiny konstruktérů elektronkových zesilovačů je vytvoření příjemného, nikoliv však přesného zvuku. ANO A ASI SE DOMNÍVAJÍ SPRÁVNĚ A proč by jako zvuk (i když já tedy poslouchám spíše hudbu neměl být příjemný?),všechnu tu přesnost bych nechal matematikům a našim konstruktérům nechť se na ni vyřádí oni.

2.
Bratřím Clarissům, hlavním protagonistům francouzské firmy Audiomat, však nejde o dosažení líbivě sametového charakteru reprodukce. Jejich konstruktérským cílem je naopak maximální neutralita přednesu.

AHA takže NEUTRALITA - v autě neutrál je nula vyřazeno. Chcete tedy aby byl zvuk (když ho tak rádi namímísto hudby) byl takový nijaký ? To není slovíčkaření mám pocit a někdo chytřejší už to také někde psal,že neutralita je v popisu hudební reprodukce dost nejasný (NEUTRÁLNÍ) tedy nešťastný pojem. Přesto na něj všude narážím ,no a bratři Clarissovy se v něm zřejmě vyžívají a zdá se že se jim podařilo postavit opravdu NEUTRÁLNÍ lampáč hurá.

3.
Bratři Clarissové určitě nepatří mezi ortodoxní vyznavače elektronek....

Proč z nich tedy do frelu vlastně staví zesilovače?

Nevadí mi ani tak reklama a vyšší cena ale trošku mě irituje když po té dlouhé době co lampové zesiky existují najednou přijde nějaká firma která je dělá lépe,jinak,a vlastně asi jako jediná na světě dobře- hlavně bez líbivého zkreslení a NEURÁLNĚ! Tak to je rambajs.

PS. Jinak o audiomatech stále smýšlím stejně viz. http://www.hifipassion.com/hifi/index.p ... 460&page=3

Jo dlouho jsem tu nebyl a toto je má další negativní reakce tak mě nezapomeňte poslat někam. Dík

funkyman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funkyman » 06 říj 2011 11:30

Sam o sebe sa zaradujes ako negativista,neviem preco...bol si si vypocut Audiomat..pre tvoje usi -a v danej zostave- neadekvatny po vsetkych strankach..aj lampovej...aj financnej...a preco nie..?
ja som mal doma zostavu Audiomat -asi najvyssiu - ...pre moje usi ...a v mojej zostave ..asi najlepsia -a ta co doma bola -najvyssi BAT-asi zvukovo typicky lampovy-odisiel zo sklopenymi usami..
budem negativny na BAT? prečo? na inom mieste a v inych podmienkach super zvuk...ale hra hoc tiez vsade lampa uplne inac ako Audiomat...iny pristup,iny ciel...iny zakaznik...nic viac

tumplik1
Kontaktovat uživatele:

AUDIOMAT

Příspěvek od tumplik1 » 31 pro 2011 21:53

Mám dobrou zprávu, budu vystavovat Audiomat na výstavě high end v Praze, někde na 9. patře. Systém se bude skládat ze zesilovače Opera Reference, převodníku Maestro 2, mechaniky D1 a repráků Triangle Magellan Cello. Věřím, že to bude hrát hezky a budu moc rád, když se stavíte
Dovolte, abych Vám všem popřál dobrý zvuk v roce 2012
Těším se na naše případné setkání na výstavě
Milan

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIOMAT

Příspěvek od efičák » 31 pro 2011 22:11

Ahoj, Milane.
Rád se přijdu podívat.

Už máš vybrané reprokabely a signálky?
Zajímá mě, co doladíš.
OFC lanko-solidcore-postříbřené-čisté stříbro.

Triangle jsou mimořádně znělé a rychlé.
*thumbs up*
Vlákno k Audiomatu tu je a píšeme tam o Tobě. *thumbs up*

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =audiomat¨

tumplik1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tumplik1 » 01 led 2012 06:35

Triangle, to je bedna, která hraje pěkně, ale asi ne všem a všude. Nicméně s Audiomatem hraje nádherně Problém by byl, kdyby ten pokoj byl velký a bylo by nutné hrát velmi hlasitě, což tady nehrozí. Kabely odzkouším, ale jako repro asi Kimber KS3035 a mezi komponenty dám Cardas Clear, to hraje pěkně, ale každý máme jiné požadavky. Budu moc rád, když si přijdete poslechnout výsledek, mi se to líbí
Milan

tumplik1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tumplik1 » 01 led 2012 06:38

Zastoupení je, jmenuje se Milan Weber, www.e-weber.cz, nyní se dělají krásné nové stránky, ty budou do konce února, jinak Audiomat bude na výstavě v Praze na 9. patře a všechny zvu, budu moc rád když se stavíte.
Díky
Milan

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 26 úno 2018 21:15

Jsou zde současní či již bývalí vlastníci zesilovačů této značky nebo někdo kdo je důvěrně slyšel a můžou popsat dojmy? Není alespoň nad literární lízání zmrzliny v blizárdím počasí, které panuje za okny *2thumbsup*.

Odpovědět