Aune

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Aune

Příspěvek od progsociety »

Keď už tu teda máme takmer menovcov z firmy Auna, nedá mi, aby som nezaložil vlákno aj firme, ktorá robí naozaj zaujímavé výrobky. Mne osobne najviac imponuje model X5s, ktorý síce nepodporuje gapless, ale ak sa to správne ošetrí vo foobare, príp. v Audio Joiner, tak je výsledok naozaj na dostatočnej gapless úrovni. Stroj disponuje AES, coax a toslink výstupmi, ale na všeobecné prekvapenie podávajú výborný výkon aj cinch výstupy. Interný prevodník ponúka otvorený, suverénny a prehľadný zvuk, ktorý je v kategórii "do 200" naozaj zaujímavý.
IMG_20210222_151046.jpg
Áno, práve teraz stroj prehráva 74-minútový album v jednom "gapless" kuse.

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aune

Pripájam ďalší Aune kus do zbierky - tentoraz farba silver, 2019 verzia sluchadloveho zosilňovača X7s. Ďakujem za výhodný nákup užívateľovi @jolefoto.
IMG_20210814_201330.jpg

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

x5s vypadá jako zajímavý levný přehrávač, vidím že ho vlastníš, a měl bych otázku na jakém operačním systému to běží, popřípadě jak si rozumí s DA převodníky připojenými přes USB, jaký je implementovaný soft. player. Pokud máš čas něco by jsi mohl o x5s napsat. Zkusil jsi k tomu linearní zdroj ?

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... môj starý dobrý X5s, ktorý v pohode úspešne používam už niekoľko rokov, nemá chvalabohu ešte žiadny USB výstup a ani žiadny "operačný systém" ... a má navyše štandardne dodávaný "obyčajný lineárny" napájací zdroj *hura* :lol: :lol: :lol:
Přílohy
AUNE_X5s_x1024.jpg

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

@leony5 Ani ja toho (bohuvďaka?) nemám viac, než napísal bacil. Vlastním rovnako starú verziu, tá novšia (6th anniversary edition) má tuším variabilné linkové cinch výstupy, takže si hlasitosť reguluješ na diaľkovom ovládaní (ak chceš použiť interný DA konvertor) a vzadu to má navyše USB-A vstup, ale tam nemôžeš strčiť nič, iba USB kľúč, na ktorom sú uložené súbory (tento "starý" ho tam nemá, iba predný SD card slot). Žiadne inputy nehrozia, ale AES/EBU output vyzerá veľmi dobre. A asi som niekde videl, že ak 6th anniversary edition pripojíš na nejaký ďalší Aune model (zrejme to bude na FPGA architektúre postavený DAC X8s?), tak vie poslať DSD súbory cez coax. No neviem, mne na DSD súbory zatiaľ stačí zabudovaný DAC vo vnútri X5s. Obsluha prístroja je veľmi intuitívna, jednoduché nastavenia, abecedné radenie adresárov, treba si postrážiť, aby sa nestratilo DO. Mne sa ho podarilo kúpiť v akcii za 200 aj s poštou z Holandska. Nechcem ho veľmi vychvaľovať, ale je to veľmi dobrá alternatíva PC do spálne, kde chce mať človek len sluchadla, zosilňovač a nejaké prehrávače, prípadne tí náročnejší použijú X5s ako "transport" a hodia k nemu externý DAC.

Odpovědět