Casea

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
johny52
Kontaktovat uživatele:

Casea

Příspěvek od johny52 »

Společně s odkazem chci vyjádřit spokojenost a díky Danu Vránovi za vydařenou repasi původně spíše sběratelských kousků Luxmanu c-03, c-02,m-02,nyní směle konkurujícím v přímém porovnání např.nové Audia flight pre .Testováno s koncem Accuphase p-450 repro Xavian xn 270 :thumbup:

http://www.casea.eu/

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Casea

Příspěvek od Cosanostra »

S radostí mohu fa Casea také doporučit, vřele profesionální přístup p.Vrány mne mile překvapil. Poté co se mi na mých koncích Denon POA 4400 odlomily reproterminály a v servise zn.Denon mi s lítostí oznámili, že org. terminály již nelze sehnat a úpravami se nezaobírají mi p.Vrána nabídl pomoc. Proběhla výměna reproterminálů, osazení síťové zásuvky a celková repase konců nakonec i s preampem. Výsledek jako by tam nové součástky byly od jakživa. Zvuk se posunul zase o kousek k tomu mému vysněnému a k mé spokojenosti zůstal charakter "denon zvuku" zachován. *thumbs up* *hura* *klanimse*

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 »

Taky se připojím
Je to cca měsíc co prošel repasí u pana Vrány můj letitý Luxman L410. S výsledkem i vstřícným přístupem jsem velmi spokojen a můžu jen doporučit.

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 »

Bydlím v NJ, doporučuji návštěvu Casea poslechovky. Těch 6 let, co sídlí na Nábřežní, je poznat. Podle mně jde firma správným směrem.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Čekám až bude mít kolega zab....hotov tuning svého Cambridge multiplayeru. Doufám ze budu mít možnost posoudit rozdíl.
S p.Vranou jsem několikrát dlouze hovořil. Velmi trpělivý a fundovaný.

slimy

Příspěvek od slimy »

Jj.
S p. Vranou vzdy super jednani a jejich produkty i tuning na 1*.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Souhlasím, s panem Vránou mám jen dobré zkušenosti.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Firma Casea spolupracuje dlouhodobě s firmou Sroll. Dá se říci, že Casea se dělí na opravu a modifikace starších audio komponentů a poslechovku CASEA a SROLL.

Poslechovka je v Novém Jičíně, je velice pěkná. Nabízí příjemné prostředí a možnost srovnání svého komponentu s tím co firma Casea a Sroll aktuálně nabízí. Možná je i zápůjčka komponentů domů k vyzkoušení ve vlastním prostředí.
Dan Vrána je velice šikovný a trpělivě vysvětlující technik, který pro zákazníka udělá vše co je třeba.

Měl jsem u něj na opravu a modifikaci zesilovač Cambridge Audio 840AV2 a na modifikaci převodník CA DACMagic+. Na stránkách Casea je moje recenze (recenze pod názvem Casea tuning, úprava zesilovače Cambridge Audio CA840A a převodník Cambridge Audio DAC Magic+ z období 02/2016).

Po zkušenosti s modifikací starších komponentů jsem se rozhodl pro zakoupení těch nových. Po konzultacích jsem zvolil Casea Cassiopeia a Sroll Epos. Vše poslechnuto nejprve v NJ a následně odvezeno na vyzkoušení domů. Vše po 14 dnech již zůstalo u mě doma. *2thumbsup*

Následně jsme ladili už jen kabeláž. Začali jsme na kabeláži MIT a postupně došli až ke kabeláži Sroll.

Nyní už snad jen dokončit bedny Casea nebo Sroll a mám snad hotovo. *2thumbsup*

Vřele doporučuji.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Navážu na off topic příspěvky v tomhle vlákně.
Dasta píše:
12 zář 2017 16:08
...jsem přesvědčen, že by (Sirius 3) za Denonem 2020 v žádném případě nezaostával, možná,že by, ale to by chtělo zkusit.
Pořád mám oba a pochopitelně jsem před koupí 2020 oba přehrávače pečlivě srovnával. Ve slepym testu spolehlivě poznám, který z nich hraje (z CD, pochopitelně). To je pro mě vždycky nutná podmínka k tomu, abych komponent vyměnil. Kromě toho, že charakterem zvuku do mojí sestavy líp sedí Denon (Parasound je zcela neutrální, Electry jsou trochu na analytický straně, proto tam "vřelejší" Denon padne líp než analytický Sirius 3), je jeho zvuk mnohem dál i v dalších atributech. Zvuk je klidnější, jakoby víc odpíchnutý od pozadí. Jasný rozdíl je v dynamice, různý bubínky, brnkání na kytaru, údery kladívka klavíru má Denon líp definovaný a pevnější. Dobře patrný je i rozdíl v podání prostoru, s Denonem je vše ukotveno mnohem přirozeněji. Rozdíl je i v rozlišení, mnohonástrojový skladby jsou čitelnější.

Pokud jsem použil NADa jako transport a Denona jako DAC (propojeno dig. koaxem), tak základní charakter zvuku Denona zůstal, jen se vše trochu zamlžilo a ztratilo tu pevnost, definici, razanci. Tzn. i provedení transportu se na zvuku jasně projevuje. V NADu je obyčejná plastovka, v Denonu S.V.H. mechanika. Drastický rozdíl je i v celkovém provedení - 4 kg vs 13 kg - což u CD taky hraje roli.

Puštěním SACD se ze Siria stává dětská hračka, ale takové srovnání je pochopitelně nefér a nesmyslné.

Za sebe si myslím, že Sirius 3 je perfektní jako upgrade přehrávačů do 20 tis nebo těch méně povedených dražších a majitelům takových přehrávačů, kteří pokukují po přiměřené nákladném upgrade bych ho jednoznačně doporučil. V kategorii nad 50 tis. ale podle mého názoru už nemá co nabídnout. A myslím, že to ani není smyslem jeho existence.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Je to přesně tak jak píšeš,proto jsem v jiném vlákně odporoval Kychtaxovi na narážku na tebe,do určité cenové hladiny je Sirius výborná volba,ale srovnávat ho stvym stávajícím přehrávačem je nesmysl,jako ho do tvého Denona dávat,ale i na takové stroje si myslím má p.Vrana řešení ;)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pitrs
Já jsem psal o DAC Lynx,v souvislosti s Denon2020. Sirius jsem jenom vzpomněl, že jsem taky měl.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

OK.
Lynx jsem ve své sestavě neslyšel, o samostatném DACu jsem neuvažoval. Komplet sestava Casea/Sroll s Lynxem ale zněla výborně. Pokud by Sroll vyrobil nějaký koncák 200/8, měl bych asi o směrování vývoje mojí sestavy jasno.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pítrs,
Lynx se chová hodně podobně a produkuje takový zvuk jaký Ty popisuješ u svojeho Denonu.Hlavne spodní pásmo je ošetřeno hodně sofistikovaně, bas v žádném případě netrpí stejnobasem, má melodii, prostora pevnost. Se Siriem3, se to vůbec nedá porovnat, je to o dva levely výše.Nemam samostatný DAC, mám ho implementovaný ve Vincent S3, přehrávači, který váží 10 kg, skříň rozdělenou přepážkami. Též je opatřený výbornou mechanikou Philips.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ma Lynx vestaveny do CD prehravace nejaky externi vstupy? USB, optika, koax? To mi u Siria chybelo.

crommelin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crommelin »

Vincent S3 má mechaniku CDM12.1, což při vší úctě, je ta nejobyčejnější mechanika od Philipse.
Tím nechci nic naznačit ani podsouvat.

Odpovědět