Classé

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Classé

Příspěvek od Lilian »

Ahojte, čo tak hodiť reč o tejto značke? *sunglases*

Dnes som z čistého zúfalstva kúpil Classé SSP75, fajnšmekri vedia o čo ide ;) Oblúkom som sa síce dostal znova na začiatok skládačky, ale táto kúpa mi zatial robí radosť *thumbs up*

Máte niekto skúsenosti s koncovými zosilovačmi tejto značky? Sú to ultra skreslujúce či skôr chladnokrvné stroje :ugeek:

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Classé

Příspěvek od drfish »

Já jediné co vím, že ho Bowers and Wilkins doporučuje ke svým bednám. Ještě jsem nic od nich naživo neviděl. Je to dosti drahá legrace... ;)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Petr5 mi pustil integrovaný starší model Classe přes Dali Skyline.
Tehdá popvé mě nadchl poslech klasiky.
I přes CDP.

Obrázek

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Ahoj,

škoda, že v našich luzích a hájích jde o méně známou značku, které je jako šafránu. Pořídil jsem si starší integráč CAP151 a musím potvrdit názor eficaka, klasická hudba je vážně parádní. Celkově má tento zesilovač na svojí kategorii obrovské prostorové podání ve spolupráci s Kappa 7.2i a je příkladně neutrální, co je v nahrávce to zahraje, nic se nevymýšlí ani nepřikrášluje, čili výborně sekunduje moje sluchátka AKG702. Docela mě překvapilo min. zastoupení v ČR a také to, že u nás nabízí prakticky jen dělené sestavy nebo AVR a cenová politika také asi nebude pro každého, kdy ani jeden komponent nejde pod 100k Kč. Je tu ještě někdo se zkušenostmi s Classe?
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Vlastním monobloky CA-M400. Co bych vyzdvihl, je totální klid na pozadí, zesilovače jsou velmi klidné, výborný spojitý velký prostor, na tranzistor vyjímečně hladké a znělé středy. Podle mých uší, je to vyváženě znějící koncák s potřebnou výkonovou rezervou a podle firemních údajů, běží vždy cca.20-30% momentálního výkonu ve třídě "A". Což ucho myslím potvrzuje hladkostí a celkovým klidem a nadhledem. Provedení je vynikající a v DE je běžná pětiletá záruka.
Měl jsem k němu i na vyzkoušení firemní preamp, byl výborný, ale zůstal jsem u lampového předzesilovače.

http://www.classeaudio.com/products/dis ... zontalTab2

Obrázek

Carlos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Carlos »

Zdravím.
Taky jedu na Classé už více jak 10 let. Dělený zesilovač byl nový, CD player později z druhé ruky,ale i nyní mě neustále dokazují že umí. Několikrát jsem se rozhodoval, že tu sestavu prodám, znáte ty hifi pochybnosti, ale když jsem pak u někoho slyšel jeho aparáty (i dražší), vždycky mě to přešlo, protože moje Classé umí hrát. Poslouchám různé žánry, nejsem vyhraněný. Přednost ale mají kvalitní nahrávky, které preferuji. Prostorovost je to, co mě baví. Asi před 3 lety mi Daniel Vrána z Casea na nich udělal servis. Jenom je seřídil, vyměnil sady kondenzátorů, ale žádné moduly a jedu dál. Všechno funguje bezchybně. Několikrát jsem laboroval s kabeláží až dostala přednost značka Harmonix, která je napájí ze sítě a mezi sebou, stejně tak repro Thiel. Mám se značkou Classé dobrou zkušenost, není složité si vyměnit na CD playeru laserovou jednotku, sehnal jsem si i novou náhradní kompletní mechaniku Phillips, takže do budoucna mám vystaráno.

Obrázek

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Máte pěkně vymazlené dělené sestavy, s mým integráčem vyrobeným po přelomu tisíciletí se nemůžu srovnávat, přesto jsem ze zvuku nadšený i v kategorii do které patřil. Carlos to vystihl, obrovský prostor, ten mě zaujal už když mi prodejce pouštěl klasickou hudbu na jeho DIY bednách s páskáčem Audio Research. Jsem rád, že jsem na tuto značku narazil a dal jí šanci. Chtěl bych do budoucna zkusit i sloupy od "Béwéček" se kterými jsou často párované na výstavách, případně ještě větší Infinity Kappa 8.2. Jako plus vidím i možnost rozpojeni integráče na MAIN IN/PRE OUT, čili lampový předek přijde také na řadu *palec*. Prostě Classé....
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Carlos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Carlos »

Je to tak. Než jsem se ke Classé propracoval, sjezdil jsem několik výstav hifi/high-end, navštívil několik pražských hifi studií i v blízkém okolí. Nakonec jsem se rozhodoval mezi Electrocompaniet a Classé. Integráč a CD player Electrocompaniet mi dlouho ležel na srdci. Nádherný zvuk to byl tehdy v ostravském Tykonu. Zvolil jsem Classé a nelituji. Měl jsem už tehdy CD player Denon 1650 AR, který mám dodnes. Je to originál Japonec, pečlivě zkonstruován. Daniel Vrána jej "vyšlechtil" Siriem a hraje bezvadně a především spolehlivě. To se ovšem nedá říct o "kombajnu" Denon DVD 3930. CD média přehrává s přehledem a perfektně, ale DVD-A a SACD mívá problém se čtením. V nejbižší době jej odvezu do opravy. A to byl nový kus! V průběhu času jsem si sehnal i player Classé CDP-10, který tvoří ucelenou sestavu se zbytkem Classé. MiniPC Zotac a DAC 1 USB od Customworks pak logicky navyšují použitelnost přehrávat i hi-res formáty audia . Díky kvalitním komponentům Classé a pochopitelně repro Thiel si užívám posluchačské pohody.

CP-47.5/CDP-10
Obrázek
CA-201
Obrázek

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Za mě Classé taky OK. Ještě mám doma předzes CP 47.5 a koncák CA-2100. Dohromady hezká kombinace s Focaly 1007Be, detailní, ale nesterilní, příjemný zvuk.

Odpovědět