CYRUS

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
gemusse1
Kontaktovat uživatele:

CYRUS

Příspěvek od gemusse1 »

Nemám tušení, bude-li to mít nějaký smysl, ale myslím, že by to sem mohlo patřit. Komponenty této značky vítězí ve všech myslkitelných testech. Proč asi? Takže britský CYRUS a vše okolo něj. Kolik lidí tady s tím asi má zkušenost?
http://www.cyrusaudio.com/ - oficiální stránky
http://www.cyrusunofficial.co.uk/ - neoficiální stránky, poměrně zajímavé fórum, byť lehce omezené.

P.S. Není nad předměty na kterých je napsáno: MADE IN "cokoliv jinýho než čína"

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CYRUS

Příspěvek od dadaft »

zajímavé. chtělo by to slyšet.
co mě zaujalo, je tzv. The Servo Evolution Platform.
http://www.cyrusaudio.com/product.asp?P ... t=indetail
když se podívám na obrázky přístrojů, kde je použitá (CD 6 SE, CD 8 SE, CD XT), přijde mi, že se jedná o štěrbinové vkládání - tedy že nevyjíždí celý šuplík, jenom disk. asi.
že by nová kvalitní mechanika, včetně ovládání pohybu laseru a dobrého software? to by byla v časech, kdy se do všech strojů střední třídy montuje úplný shit, dobrá zpráva...

gemusse1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gemusse1 »

dadaft píše:zajímavé. chtělo by to slyšet.
co mě zaujalo, je tzv. The Servo Evolution Platform.
http://www.cyrusaudio.com/product.asp?P ... t=indetail
když se podívám na obrázky přístrojů, kde je použitá (CD 6 SE, CD 8 SE, CD XT), přijde mi, že se jedná o štěrbinové vkládání - tedy že nevyjíždí celý šuplík, jenom disk. asi.
že by nová kvalitní mechanika, včetně ovládání pohybu laseru a dobrého software? to by byla v časech, kdy se do všech strojů střední třídy montuje úplný shit, dobrá zpráva...
Tady je o tom snad něco víc... http://www.cyrusaudio.com/content.asp?ContentID=100

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

dadaft píše:že by nová kvalitní mechanika, včetně ovládání pohybu laseru a dobrého software? to by byla v časech, kdy se do všech strojů střední třídy montuje úplný shit, dobrá zpráva...
Cyrus píše na stránkách, že používají kvalitní skleněnou optiku. To samo o sobě je dnes unikátní věc. Hlavně z hlediska životnosti je to jinde, než plastová čočka. Po delší době používání to může příznivě ovlivňovat spolehlivost čtení.

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik »

Zajímavá je upgradovatelnos jejich mašin. Pokud jsem si to správně přeložil z jejich stránek, tak je možné poslat už zakoupený výrobek do továrny a nechat ho upgradovat na lepší nebo novější model. To se často nevydí.

"Many of the Cyrus models can be returned to Cyrus for upgrade to the next model up. This has an immediate improvement to audio performance and is simple to arrange either via your retailer or directly through Cyrus’ Service Department. It extends the life of your investment and future resale value, should you upgrade further."

gemusse1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gemusse1 »

Bunik píše:Zajímavá je upgradovatelnos jejich mašin. Pokud jsem si to správně přeložil z jejich stránek, tak je možné poslat už zakoupený výrobek do továrny a nechat ho upgradovat na lepší nebo novější model. To se často nevydí.

"Many of the Cyrus models can be returned to Cyrus for upgrade to the next model up. This has an immediate improvement to audio performance and is simple to arrange either via your retailer or directly through Cyrus’ Service Department. It extends the life of your investment and future resale value, should you upgrade further."
Jen zůstává otázka, je-li to služba zdarma, nebo placená...???

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik »

gemusse1 píše: Jen zůstává otázka, je-li to služba zdarma, nebo placená...???
No, zdarma může být leda záruční oprava, ale upgrade jen těžko. Minimálně budou chtít vyrovnat rozdíl ceny při přechodu na lepší model plus něco za poštovné a práci. Při "aktualizaci" na novější model stejné třídy to bude asi záležet na tom, co vymění.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Měli teď někdy nějaké výročí a při té příležitosti se roztrhl pytel s cenově výhodnýma nabídkama upgradovaných mašin. Mnoho toho bylo na Lintone audio, kde ty ceny byly myslím už velmi slušné.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

Myslím, že by se mělo tohle téma oživit, protože 2 kousky od této značky vlastním. Konkrétně Cyrus One a první Cyrus Tuner! A vypíchnout bych chtěl především zesilovač! Ačkoliv jej vlastním asi 2 roky, tak jsem jej měl jen v ložnici kde přeci jenom extra neposlouchám. No a v týdnu jsem dal svůj hlavní zesilovač Luxman L-530 na menší tuning (řeším v jiném vlákně subsonic) tak jsem místo něj zapojil a poslouchám zmíněný Cyrus One a můžu Vám teda říct...fakt paráda! nemůžu si odpustit přímé srovnání s Luxmanem, který je dle mě naprosto skvělý, každopádně Cyrus je mu vyrovnaným soupeřem. Čistě subjektivně mi přijde trochu muzikálnější, ale to bude v reálu trochu jiným zkreslením. Jediné v čem trochu zaostává, je phono preamp. Ten je dle mého dobrý hodně, ale v Luxmanovi je lepší.

Každopádně v souhrnu a srovnání cen na trhu obou zesilovačů, musím Cyrus jedině doporučit!

Začal jsem i přemýšlet, že by mu slušelo trocha víc péče a možná přímo u výrobce..:)

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Cyrus „One“ je dnes uz legenda a tve nadseni me vubec, ale vubec neprekvapuje. (A malilinko ti i zavidim. 8-) )
Znam ty komponenty od 90-tych let, tenkrat jeste jako soucast (elektroniku) britskeho vyrobce reproduktoru Mission, tedy „Mission“ – „Cyrus One“.
Jeji pomerne netipicky vzhled, hlavne ale jeji hudebni kvality, nadchly nejen profiky, ale i „informovane“ laiky. Vzpominam, jak jsem tenkrat „mackal nos“ na jednu vylohu autorizovaneho prodejce v centru mesta, pozdeji se i (opakovane) odhodlal vstoupit a poslouchat. Byla to kompletni sestava, vcetne Mission reproduktoru a velmi se mi to libilo. Odradil me tenkrat jen „nizky vykon“ a tak jsem radeji sahnul po „Harmanovi“. (Ani ten nebyl zrovna nejhorsi. ;) )
Dnes samozrejme vim, ze vykon neni podstatny a tak me to docela mrzi. Myslim, ze bych tuhle „midi vez“ mel urcite jeste dnes.
Pekne si to uzivej. *bravo*

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

vím po čem budu toužit...do obýváku: http://www.cyrusaudio.com/products/one- ... agedetails

boxer

Příspěvek od boxer »

Proč?

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

Proč po něm budu toužit? Asi z nostalgie - Cyrus One jsem měl původní a bavil mě hodně. Tento model by mi do obýváku (není hlavní poslechovka) funkcemi zcela vyhovoval a navíc design vypadá skvěle...nebo je to jenom prvotní nadšení!

boxer

Příspěvek od boxer »

No já jen, jestli ti nevadí to "D"-čko.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

s "D-čkem" osobně nemám problém a nijak mi nevadí - naopak na systém, na který bych jej chtěl napojit se mi naopak víc líbí - menší spotřeba elektřiny...

Odpovědět