DestinY Audio

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Prospero
Kontaktovat uživatele:

DestinY Audio

Příspěvek od Prospero » 30 kvě 2013 01:33

Mate v umyslu poridit si zvukove dobre a kvalitni HiFi a nemate zadne predsudky vuci “Asiatum”?
Potom se podivejte na nabidku firmy “Destiny Audio”, se sidlem v nemeckem mestecku Wenden. Neznate?
Ani ja jsem na tom do nedavna nebyl lepe. :) I v Nemecku je totiz tato znacka spise “insider tip” a prilis mnoho lidi o ni zatim nevi.
Paleta vyrobku “Destiny Audio” zahrnuje od kabelu pres gramofony az po lampove zesilovace temer vse pro HiFi potrebne, k jejim vyrobkum dobre sedici reproduktory potom nabizi pan Udo Wohlgemuth z jeho vlastni produkce. Distribuce funguje primym prodejem z jejich stranek (http://www.destiny-audio.com/cms/de/wir-ueber-uns.html) bez obchodni site a pan Langer, jeji zastupce (a pravdepodobne i majitel), se nijak netaji tim, ze tyto vyrobky pochazeji z Ciny. Uvadi ale, ze jsou vyrabeny podle jeho predstav a pozadavku a jsou (alespon lampove zesilovace urcite) po doprave do Nemecka, jeste pred zaslanim zakaznikovi, podrobeny “vystupni kontrole” a dokonale “doladeny”. Jak po zvukove, tak i opticke strance si s vyrobky firem zvucnych jmen rozhodne nezadaji a jejich ceny jsou vice nez priznive. *thumbs up*
A ta nejlepsi zprava na zaver: “Destiny Audio” zasila sve vyrobky i do CR. ;)

ron

Re: DestinY Audio

Příspěvek od ron » 04 čer 2013 22:52

Zaujímavý je gramofón s dvomi ramienkami Incantare Due.

Obrázek

Len škoda že ramienka sú identické a 9". Lepšie by bolo ak by ponúkali model so základňami na 9" a 12", hoc bez ramienok a s montážou na niektoré štandardnejšie typy (SME, Rega)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 05 čer 2013 13:23

V Číně umí obšlehnout všechno a rychle. Taky proč vymýšlet retro.

2 ramínka jsou sympatické a taky najít MC přenosku, co by (pro mne) lahodila Rocku i klasice současně, není snadné.

Vidím ten gramec i v značce TOPSON.
Viděl sem to naživo, ale nadšení se nekonalo. Ten kus měl potíže s brumem.
Snad se připíše jeho majitel.

Hybridní integrovaný zesilovač DC-222T.

Provedení výborné. Techniku neposoudím ale přijde mi to lepší než Vincent a podobné Xindaku.

Obrázek

Normální kvalitní integráč na slušné stereo pro střední nároky.
Pro DIY, nebo šikovné konstruktéry podklad pro vylepšení ale to nemohu posoudit.

Malé zkreslení potřebuji, protože dobře hrající přesné aparáty se mi líbí až té nejvyšší cenové kategorii.
:|

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 05 čer 2013 16:04

Nejde o to jestli je to vyrobené v číně a kým je to vyrobeno. Důležité je v jaké kvalitě tedy z jak kvalitních součástek a zda-li obvodově-technicky je to navržené dobře.. Nechci vyvolávat nějaký Flame ale můj názor je takový:

Tahle ''značka'' se vyrábí a prodáva všude možně třeba i na ebay ve stejném či podobném kabátě pod názvem tuším Yaquin, Topson, Destiny atd..
Moc k tomu důvěru nemám. Kdysi jsem četl podrobnou rozborku těchto produktů. Některé nedopadly bídně aněkteré zas modely překvapily zvukově.
Popis byl i hezký v tom, že recenzent jakož to hodně fundovaný člověk popisoval co vše šlo vyměnit či dokonce bylo potřeba vyměnit at už kvůli delší životnosti nebo pro zlepšení zvuku.

Možná by stálo za to zveřejnit jen spoň 2 příklady zesilovačů ze stejné kategorie a materiálový rozpis s cenami a pak by se možná někteří zamyslely jak je vůbec možné, že se Čínan dostal na tak nízkou koncovou prodejní cenu a co zatím stojí. Faktem je, že i já jsem cca před 6-lety koupil CD player Shanling což se pak ukázalo jako ne zrovna štastná volba.

A asi jako nejhorší příklad je z naší firmy, která dováží LED reflektory a po roce kdy se výrazně snížila kvalita produktu tak na náš dotaz proč tak tomu je nám bylo odpovězeno: Velice se omlouváme ale bohužel bylo vyměněno 60% zaměstnanců a nový zaměstnanci s průměrným věkem 13let nejsou dostatečně zapracováni!!! Potom pak vzniká otázka zda podporovat takové výrobce.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 05 čer 2013 19:17

Ano, Destiny opravdu nechava vyrabet u firmy Yaquin (a nijak to netaji) a starsi modely si jsou zevne i velice podobne. Jak uz jsem ale psal, osazovany jsou pry podle "nemeckych" pozadavku a pan Langer uvadi, ze konecne "doladeni" probiha az v Nemecku. Alespon u "lampacu" tomu verim, zvuk je za tu cenu opravdu chvalyhodny. *thumbs up*

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 05 čer 2013 19:53

Prospero:

věřím ono tam ani není moc součástek a úpravy se tam dají dělat aspon co jsem viděl podobné modely. Jak to hraje by mě také zajímalo. Hodně rád bych chtěl třeba i změřit a znát kvalitu výstupních traf, protože při té ceně mi to hlava nebere..

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 05 čer 2013 19:54

Nechci Prosperovi kazit radost, ale kecy o konečném doladění v Německu jsou marketingový žvást, jehož cilem je otupit negativní vztah k čínským výrobkům. Co by jako měli doladit ?

Podobné řeči vedou i jiné firmy a píší kecy o tom že jako design USA a výroba pod přísným dohledem v Číně apod.. Pokud někdo z Vás byl v Číně u nějaké firmy, která vyrábí elektroniku, tak si dovede představit jaký je to nesmysl......

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 05 čer 2013 20:15

@ Renown:
Me radost zkazit nemuzes, ja vse vzdycky merim jen usima. :D (A jsem rad, ze umim zmerit klidovy proud po vymene lamp. :) )
V Cine jsem nebyl (stejne tak, jako v Sovetskem Svazu) a jestli to vse je jen marketingovy tah mne zajima asi tolik, jako pocet dnes odcizenych jizdnich kol v Pekingu.
A i kdyby to marketingovy zvast byl, vysledek je presto velmi uspokojivy, stejne jako cena a JEN to se pocita. Basta, jdu zase poslouchat Music! :D

@ TAB:
Tak az budes mit cestu kolem, prijd poslechnout. ;)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 05 čer 2013 22:08

Ale já jsem to tak myslel, vývojáři v Asii nejsou hloupější než ti v Evropě nebo Americe, možná je tomu spíše naopak, rozhodně jsou pracovitější, věřím, že ten přístroj je ok

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 06 čer 2013 09:55

Prospero:
Ok, sestra ted bydlí někde u Stuttgartu takže bych mohl udělat nějaký výlet až budu mít konečně auto a třeba se zastavit.. :)

Jinak souhlasím s Reowmem. Kdo byl v číně a viděl to tam tak je to jasné. Mě vadí to, že jejich politika, drzost, kopírování atd. ničí trh a kvalitní výrobce. Ale na to lidi postupně přicházejí, když zjistí jak dlouho jim výrobek vydrží. Na druhou stranu značkový výrobce na nás taky valí tunu žvástů a markjetingových nesmyslů a v hezké krabičce za velké peníze se pak někde krčí jeden operační zesilovač za 20Kč.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 06 čer 2013 21:31

Sorry TAB,ale zatím plives na vše lampove,cos nevyrobil ty a ty jsi zatím nic nevyrobil pro veřejnost,tak toho laskavě nech,až s něčím rozumným a SVÝM príjdeš,uvidíme,zatím jen žvásty....

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 07 čer 2013 10:55

Patman:

1) Trochu od tebe přehnané a trapné.
2) Nemůžeš vědět co jsem pro někoho vyrobil či nevyrobil.
3) Když se věnuji opravám, restaurováním lampových rádií, hifi zesilovačům elektronkovým a také muzikantským aparátům tak mám některé mašinky na dílně na stole otevřené a vím z čeho to je postavené a jak se to chová. Proto jsem si dovolil říci svůj názor.
4) Neplivu na všechno. Jsou přístroje které se mi líbí a jsou přístroje které se mi nelíbí. Také jsem napsal, že bych si to klidně přijel poslechnout...

Jinak odkaz na na známého chlapíka který už pár věcí rozebral, postavil či upravil a popsal také pár zesilovačů východní produkce:

http://lampizator.eu/AMPLIFIERS/AMPS.html

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 07 čer 2013 12:38

Jj,vím a omlouvám se,přehnal jsem to,byl jsem včera po dvanactihodinove práci v dost špatném rozpoložení,chtěl jsem to pak vymazat,bohužel už nešlo,ještě jednou omluva a prosím o vymazání těch zbytečných mých dvou příspěvků,děkuji...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 07 čer 2013 13:01

Patman:

v pohodě nic se nastalo. Když už jsme u toho tak třeba cena/výkon mě u tvého audiomatu přijde rozumná. Je tam ten zdravý rozdíl vůči kvalitě, zvuku, nějaká přidaná hodnota, záruka, asi i lepší prodejní cena v případě prodeji...

Odpovědět