Dussun

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
agavel
Kontaktovat uživatele:

Dussun

Příspěvek od agavel »

Zdar fóristi,
věřím, že jste se už setkali se značkou Dussun. Máte někdo s jejich zesilovači bližší zkušenost? Je to ekonomická kriminální aktivita, kopírování jiného výrobce... To vím, ale jak to hraje? Je to v daných cenách lepší než např. Vincent či jiné "čínské" značky? Jak je to u nás s dostupností? Z Číny vychází V8i "za hubičku". Škoda, že to nemá symetrické vstupy.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: Dussun

Příspěvek od agavel »

pipis píše:Dussun myslím provozuje náš člen NA, pokud se nepletu.
Měl ho zapojený s Lindemannem na výstavě v Praze, jestli se dobře pamatuju. Třeba napíše.

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma »

V8i jsem měl v rukou i slyšel. Mechanické zpracování je vynikající, poctivá těžká konstrukce.
Zvukově mě to připadalo na středech trochu víc bohatší, ale to jsem hodně kritický a neslyšel jsem samotný koncák. Uvnitř je totiž ještě předzesilovač, na zadním panelu jsou cinch propojky.
Jen berte v potaz konstrukci na 220 voltů, u mě doma v zásuvce při 240-245 voltech bylo napětí na hlavních kondenzátorech chloupek nad jejich maximum.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Měl jsem před 3lety V8i a musel jsem ho nahradit šestkou, protože 55cm hloubky té osmy se mi nevešlo do stojanu Standfon. Neporovnával jsem je mezi sebou, neměl jsem je současně, ale s odstupem cca měsíce, ale protože mají stejný předek jen konec se liší výkonem a sílou zdroje nebude při běžných výkonech rozdíl. Postavené je to moc pěkně a lépe než Vincek, a zvuk je dost dobrý a porovnatelný až z několikanásobně dražší konkurencí. Pro představu charakteru to má např. proti DPA 380 více basů a zvuk je sytější a jakoby hustčí. Problém v napájecím napětí není, protože kondíky jsou stavěné s rezervou a již několikaletý provoz 4 kusů v mém okolí to jen potvrzuje.
Noble Audio - výroba a prodej

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Hm, zajímavé. A odkud jsi to kupoval?
U Vincenta SV-233 co mám aktuálně se mi více líbí symetrický vstup, kde hrají daleko menší roli kabely. U těch RCA je i u docela dobrých strojů znát větší ovlivnění propojovacími kablíky. Ale jinak mě ty Dussuny docela zaujaly, aktuálně ale spíše teoreticky.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Obrázek

Vypadá to nádherně. Otázka, jak to hraje...

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

NA to hraje skvěle,skvěle.Na bratrském foru neomylní mistři prohlásili,že by to nenavrhli lépe.Je jen malilinkatá vadička na kráse,a to je uhlídat si stejnou jakost součástek a provedení.Kdo si to troufne a je dost sebevědomý na asijský původ Krasavce,má jednu z cest k spokojenosti otevřenou.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

agavel píše:Je to ekonomická kriminální aktivita, kopírování jiného výrobce... To vím, ale jak to hraje? Je to v daných cenách lepší než např. Vincent či jiné "čínské" značky?
Dussun je myslím čistokrevný číňan a s Vincentem bych ho vůbec nesrovnával. Vincent se sice dělá v Číně, ale je to Němec a to je sakra rozdíl. Po zvukové stránce nevím, ale čínská kvalita je pověstná!

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Dussun je myslím čistokrevný číňan a s Vincentem bych ho vůbec nesrovnával. Vincent se sice dělá v Číně, ale je to Němec a to je sakra rozdíl. Po zvukové stránce nevím, ale čínská kvalita je pověstná!
Ber to tak. Japonsko se taky muselo hrabat z ničeho, než jejich auta dosáhly kvality, kterou jim v mnoha směrech dnes mohou evropské a americké vozy závidět. Třeba je Dussun do budoucna jednou z těch firem, které budou tradičními kvalitními výrobci. Víme, jak to je s kopírováním, ale měl jsem na mysli ustavení firmy typu Accuphase nebo Usher, které na svých trzích také dlouho patří ke spolehlivým základním kamenům kvalitního hifi.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

To by bylo fajn, ale myslím, že pokud se v Číně nezmění systém, tak se zlepšení nedočkáme. Prostě je to tak, že když jim někdo kouká na prsty (zaharniční partner), tak kvalitu udržet jde. Potom z této spolupráce vyjde kvalitní komponent za rozumný peníz. Dobrým příkladem je Advance Acoustic nebo Vincent.
Obrázek
Obrázek
Ale jak se do toho pustí číňani sami, tak jsou vždy na štíru s kvalitou. S designem je to v pohodě, ale kvalita většinou není dobrá.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Ale na té fotce vypadá fakt nádherně,to se musí nechat *thumbs up* .
Bohužel je taky pravda,že spousta světových značek,které přesunuly část výrobního programu do kontinentální Číny si některé modely,na kterých jim asi víc záleží pořád dělají u sebe doma :? .

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Mark Levinson píše:Ale jak se do toho pustí číňani sami, tak jsou vždy na štíru s kvalitou. S designem je to v pohodě, ale kvalita většinou není dobrá.
Dovolím si nesouhlasit v tomto bodě. A to zásadně. Kreace, které předvádí např. Sheng Ya (výroba Vincent) nebo Shanling jsou prostě příšerné a zhoršuje se to. Tedy ne že by mě bral design samotného Vincentu.
korys píše:Ale na té fotce vypadá fakt nádherně,to se musí nechat *thumbs up* .
Bohužel je taky pravda,že spousta světových značek,které přesunuly část výrobního programu do kontinentální Číny si některé modely,na kterých jim asi víc záleží pořád dělají u sebe doma :? .
Myslíš? To snad ale jen top modely a opravdu jen některé ne? Spíš bych dodal, že spousta těch značek už dlabe na nějakou kontrolu kvality (a nemyslím té výroby v číně). Dnes už opravdu není velký problém pro mnoho DIY projektů dosáhnout vyšší kvality než mnoho dostupného hifi (pokud takové vůbec ještě existuje).

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Dussun V8 měl v ruce Mistr a po technické stránce, včetně kvality součástek a nastavení naprosto bez připomínek. Návrh a provedení je made in ML, je to dělané stejnýma Číňanama na stejné čínské lince ze stejných čínských součástek při dtto. postupech a kontrolách jako nebohá totálně okopírovaná předloha - americký Red Rose (cca. 10000 USD, v Česku kdysi tuším cca. 300k).

Technicky 100% řešení, morálně si to musí každý srovnat sám za sebe ...

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Myslíš P.D.? On ho měl "doma" a měřil něco? Vím akorát, že velmi kladně hodnotil vnitřní uspořádání podle fotek.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět