Dynavector

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Dynavector

Příspěvek od Rowing »

http://www.dynavector.com

Japonská firma známá zejména díky špičkovým gramofonovým přenoskám a dosti specifickým raménkům,
ale občas z jejich dílen vyjde i zajímavá elektronika.
Škoda, že zakladatel a hlavní konstruktér Dr. Tominari alias Dr. T . již zemřel.

Obrázek

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynavector

Příspěvek od Rowing »

Dynavector SuperStereo Adapter SS ADP-3
tahle mašinka by mohla zajímat zejména Dadafta - stereo ze čtyř beden :)
K sehnání už ale bude jen s velkým štěstím vyjímečně na eBay.

Bližší info zde: http://www.dynavector.com/essp/eadp3.html

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
What is it that makes live music instantly recognisable as such and sound so different from 2-channel hi-fi stereo sound? What is it that is missing from stereo? Dynavector have long sought the answers to these fundamental questions and as a result have developed an advanced form of stereo to which Dynavector have given the name " SuperStereo"

The unique nature of SuperStereo is based on theoretical and practical studies of sound wave propagation. It is basically different to the technology used in conventional type of sound processors or DSP processing and has been widely and critically acclaimed. The ADP-3 is the culmination of 18 years of research effort by Dynavector into how sound actually behaves in enclosed spaces, as in concert halls and recording studios. SuperStereo extends further the pioneering work done in the development of sound reproduction.

In recent years, intense effort has been made to improve the quality of sound reproduction with the use of different formats such as SACD, DVD (A) and with surround sound. But this effort has resulted mainly in producing sound, which has higher resolution, or, in the case of surround sound, echo type effects where sound of all frequencies is subjected to the same delay.

While such surround sound systems may enhance the sound effects from cinema movies and their domestic home cinema counterparts, when used for music reproduction they cannot rival the immediacy and ambience of SuperStereo where analogue, frequency dependent, time delays are used to produce a sound of much greater naturalness. Or, as Paul Messenger, a leading British audio reviewer put it when writing about the DV Adp-2 in Hi-Fi Choice magazine "it is extraordinarily convincing"........"simply sounds more natural and right than regular 2-channel stereo". The reason for SuperStereo's superiority is that it is based on what actually happens to sound waves in real life. The editor of the British hi-fi magzine "Hi-Fi +" Roy Gregory, in reviewing the Adp-2 in the July/August 2002 issue, entitled his article "Why the best surround sound isn't surround sound at all…Or, why Dynavector's DV Adp-2 SuperStereo processor isn't quite what it seems" The innovative nature of the SuperStereo has also been recognised by the granting of patents world-wide.

A SuperStereo system can be easily be had by adding the ADP-3 and a pair of small speakers to an existing stereo system. If you already have a spare pair of small speakers, you can use them.

CONNECTIONS
Most audio systems can be used with the ADP-3 since, in the absence of any other audio outputs, the ADP-3 can be connected to the speaker output terminals of an audio system. (Please note however that all-in-one stereo systems such as radio cassette recorders cannot be used with the ADP-3.)

SPEAKER POSITIONING
The front speakers should be positioned in the normal stereo position. A pair of sub-speakers for use with the ADP-3 should be positioned face-on to the front speakers and a little in front of the listening position.

VERSATILITY
The ADP-3 has been carefully designed to work with high quality audio systems, so if you wish to upgrade any of your other components, there is no need to change the ADP-3. The ADP-3 will also improve the musical quality and enjoyment of mono and old and poorly recorded material.
The ADP-3 can be used in large rooms and at high volume where required for events or entertainment purposes.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Ono to nebude zajímat jenom Dadafta, ale je to jen a jen varianta zpracování signálu pomocí DSP. Možná, že to bude mít i ty vlastnosti co jsou popisovány, ale co v případě, kdy je poslechový prostor nesymetrický ?. Například já mám R cca 50 cm od pravé zdi a L ve vzdálenosti 180 cm od levé zdi ! Takže vyzařovací charakteristiky jsou naprosto odlišné a to až o 12 dB - a ve frekvenčním pásmu obě jinak. Když tam pošlu nazpátek signály aby se odrazily od zdi za hlavními repry, co asi dostanu ???. Je to určitě matematicky správně, je to určitě i akusticky správně, ale jen a jen za určitých předpokladů které neznáme. Věřím, že to bude přínosem v akusticky symetrické poslechové místnosti, kde odrazy, útlumy a módy budou stejné a přesně interpretované - jinak je to jenom další "udělátko".... a jak je to určitě správně (HighEnd) i drahé...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

kdo jednou slyšel dobře hrát 4 bedny stereo je navždy ztracen. navždy a nenávratně. žádné dvě bedny, byť by to byly třeba nejsvatější šneky, se nechytají. pořád to budou tanky v tunelu proti procházce zahradami paní Múzy... muset poslouchat 2 bedny je s touhle zkušeností k uzoufání - a zvuk v podstatě neuvěřitelně neharmonická parodie hudby. třeba já teď v podstatě zabíjím čas, než dorazí druhý pár beden: vykecávám na netu, dodělávám kabely ze smaltovaných drátů, promýšlím upgrade cd-playeru... k tomu kulisa ze dvou beden. až příjdou, už o mě neuslyšíte.
od dr.T a Dynavectoru je to velmi sympatické, že se s tím pokusili prorazit. bohužel to nemohlo dopadnout jinak než zapoměním. na obrázku je vidět zhruba základní rozestavění. prvotní symetrie. bod nula. ground zero (za to velké díky). dsp není zapotřebí. a jeden pár by neměl být menší. klíčová slova jsou akustický tlak, fáze, posun, přesnost, komplexnost a vzájemnost.
problém je, že jakékoliv narušení této symetrie má tvrdý vliv na výsledek. nesymetrie není žádný problém - řeší se změnou umístění beden. posuv a otáčení kolem svislé osy. problémem je komplexnost a nelinearita té změny - není jednotlivostí. změna symetrie není řešitelná pohybem nebo otáčením jedné bedny. každý pohyb je pohybem a pootáčením všech beden současně po křivkách. pohyb není symetrický a je nestejný. tím myslím, že když se jedna bedna posune o 5mm, jiná to může kompenzovat metrovým skokem...
a bedny furt nikde...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

příspěvky psané o půl čtvrté mívají mouchy. :( několik vysvětlivek:
problém je, že jakékoliv narušení této symetrie bedny vs. poslechový prostor má tvrdý vliv na výsledek. nesymetrie poslechové místo vs. bedny není žádný problém - řeší se změnou umístění beden. posuvem a otáčením kolem svislé osy. problémem je komplexnost a nelinearita té změny ve vzájemné poloze beden - není jednotlivostí. změna symetrie bedeny vs. poslechový prostor není řešitelná pohybem nebo otáčením jedné bedny. každý pohyb je pohybem a pootáčením všech beden současně po křivkách. pohyb není symetrický vzájemný pohyb beden vůči sobě (to je dáno vzdáleností jednotlivých beden od zdí) a je nestejný. tím myslím, že když se jedna bedna posune o 5mm, jiná to může kompenzovat metrovým skokem. >>>>>>>>>>>> ale samozřejmě tím nemyslím nespojitou dráhu pohybu jednotlivých beden (za normálních okolností - v hraničních případech (např jedna bedna úplně v rohu) bý být nespojitá asi mohla, nevím). jde o zachování konstantní celkové úrovně jednotlivých důležitých veličin - akustického tlaku, útlumů a zvýraznění na jednotlivých frekvencích v závislosti na vzdálenosti jednotlivých částí systému a subsystémů ke stěnám atd. to, že se jedna bedna při vzájemném pohybu k ostatním bednám a zároveň stěnám pohne o 5cm zatímco druhá o 1m, je tím, že jde v celku o vzájemně nerovnomězný pohyb. ovšem dílčí úseky celku jednotlivých vzájemných zrychlení a polohových změn jsou pravidelné (čili vyjádřitelné jednoduchými funkcemi, ne chaotické). bych řekl. z toho mi plyne, že v tom kterém konkrétním poslechovém prostoru existují KLÍČOVÉ (neboli mezní) polohové body. a také, že to sice nepůjde tak hezky malovat (a, jak jinak, samozřejmě prodávat), jak to dokážou pánové Cardas a spol. s r.o. se svými (vskutku) zlatými trojúhelníky a pod., ale že by to mohlo být poměrně nesložitě řešitelné. evidentně jde o autonomní systém. čili řešením je výpočet fázové trajektorie pro jednotlivé členy systému. systém diferenciálních rovnic. 2. ročník VŠ...

já do toho nejdu, já si jdu něco pustit, uličníci...
:lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Def Leppard - Songs From The Sparkle Lounge
Obrázek
a já myslel, že Hysteria je poslední poslouchatelná věc a žádná další už nebude....

zbývá pár maličkostí:
určit, co jsou to ty vele"důležité veličiny"
a jaký je vztah mezi systémem (stereo) a podsystémy (systémy frekvenčních propustí) a mezi podsystémy vzájemně (frekvenční propusti a jednotlivé reproduktory atd.)

a pak to vše vyzkoušet.

třeba jsou o bláznivé kecy.

třeba netřeba nic zkoušet

ale vždy je nutné nějaké třeba k všem těm mocným NETŘEBA!!!

a o to tady jde, uličníci...

:D

* * *

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

dadaft píše:a o to tady jde, uličníci...
boží hlas: "sám jsi uličník dadafte !!! nesváděj to na jiné..."

opona

* * *

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Dynavector nově vyrábí i gramofon označený DV 500 a osazený jejich špičkovým raménkem DV 507 MkII:
Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Peer má Dynavector XX-2 Mk.II. K napodobení kvality bych musel v Ortofonu sáhnout po Akzent Vienna.
Poslech 4 ročních dob z vinylu 45rpm, byl pro mne velikým zážitkem.

Obrázek

Obrázek

Když už dělám inventuru, neslyšel jsem Dynavector Carat, na Rowingově Pro-Ject Debut SE.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Efičáku, děkuji za moji pěknou fotku mé přenosky. *thumbs up*
Dynavector opravdu stojí za ty peníze,
Kdysi jsem vlastnil také phono preamp Dynavectopr P 75.
Opravdu velmi povedený předzesilovač.
Dokonce jsme ho porovnávali s mým budoucím Trichordem Diablo.
Ten byl sice cenově o dost výš ale i výsledek byl pro Trichorda jednoznačný... *thumbs up*
Dnes Audia Flyght phono preamp mě tak zvukově dostala, že jsem nemohl jinak...
Ale přenoska Dynavectopr XX2 mk II. stále zůstává...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Peer píše:Efičáku, děkuji za moji pěknou fotku mé přenosky. *thumbs up*
Dynavector opravdu stojí za ty peníze,
Kdysi jsem vlastnil také phono preamp Dynavectopr P 75.
Opravdu velmi povedený předzesilovač.
Dokonce jsme ho porovnávali s mým budoucím Trichordem Diablo.
Ten byl sice cenově o dost výš ale i výsledek byl pro Trichorda jednoznačný... *thumbs up*
Dnes Audia Flyght phono preamp mě tak zvukově dostala, že jsem nemohl jinak...
Ale přenoska Dynavectopr XX2 mk II. stále zůstává...
Ahoj, Petře.
Přenoska Dynavector, nemá chybu a utáhne klidně Audii, popřípadě ještě lepší phono, pokud nějaké je.
Mám pocit, že v přenoskách MC platí, že žádné phono není dost dobré.

monte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monte »

Mně to připadá jako jeřáb, když si vzpomenu drážka vede ramínko tak nevím co zbude z drážky vinylu po pěti letech, ale přenoskou bych nepohrdl.

*taktone* *taktone* *taktone* *taktone* *taktone* *taktone*

Odpovědět