Ecosse cables

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
agavel
Kontaktovat uživatele:

Ecosse cables

Příspěvek od agavel »

Dovolím si upozornit na jednu méně známou anglickou firmu, která se specializuje na výrobu všech typů kabelů pro audio a video. Jejich web. Kdysi mě na ně upozornil člověk, který mi prodával Regu Planet 2000. Že prý s jejich propojovacími kabely to bylo teprve ono. Nevím. Nad Regou jsem zlomil hůl, ale tehdy jsem je obejvil prodávat někde ve Zlíně či Olomouci. Dnes je tu zřejmě nikdo nedováží, konkurence je veliká.
Jak charakterizovat marketing firmy? Píšou, jak si vše dělají sami na vlastních strojích. Naštěstí netvrdí, že si těží i měd a zásadně při úplňku. Konektory by měly být hlavně čistá měď a u vodičů se do toho občas přimotá stříbro. Jen optiku mají v plastových vláknech, zřejmě standardní, ale docela zajímavé konektory pro Toslink. Nabídka kabelů je docela široká. Mají je hodně rádi v What HiFi, víc mě potěšilo občasné pochvalné hodnocení z Hifichoice. Cenově je to stejně tak široké rozpětí jako u počtu modelů. Ty opravdu drahé už mě k experimentování moc nelákají.
Zaujaly mě hlavně jejich reprokabely, které u většiny modelových řad mají typ, který kombinuje solidcore výškovou sekci s klasickým vícežilovým řešením pro basy. Mám doma zástupce ES série typ 4.45. Kupoval jsem ho zdruhé ruky asi půl roku starý a byla to pro mě jasná volba za danou cenu. I s dopravou jsem to zvládl za polovinu ceny nového a nebylo to zas tak moc. Bylo to trochu omylem, myslel jsem, že je to řada MS, ale nevadí. Upgrade byl z kabelu pana Bricha, který jsem měl léta doma. Ten není špatný, prostě je to funkční konstrukce za dané peníze. Rozdíl s Ecosse byl vcelku značný hlavně na výškách. Kvůli tomu jsem do toho vlastně šel. Změna mě dost překvapila. Srovnával jsem totiž předtím Brichův kabel proti Vincentu a rozdíl byl sice jasně slyšitelný, ale neoslovil mě. Zde je to jiné. Buď je Ecosse povedený nebo je tam něco špatně a mě se to zatím líbí. Zatím už trvá nějakých pár týdnů, tak to snad vydrží. Až bude kabel ohodnocen dalšími zkušenými posluchači, tak zkusím napsat víc.
Obrázek
P.S.: Naší malé Beátce se kabel líbí o moc víc. Má barevné konce pro rozlišení jednotlivých sekcí a ona si nedokáže odpustit je zkoumat.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Ecosse cables

Příspěvek od Borek »

Ecosse do ČR dováží Tykon Ostrava.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano Tykon je prodává už několik let. Měl jsem doma několik jejich velmi dobrých kabelů, myslím, že chinch Maestro a později symetriku Quartet nebo Master reference.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

V nabídce Tykonu na jejich stránkách momentálně nic od Ecosse není.Zajímala by mne přibližná cena kabelu ES.4.45 Bi Wire. Nejbližší oficiálně uváděný distributor je v polské Wroclavi.Ceník uvádí provedení bez koncovek nebo s koncovkami jejichž značka není uvedena za 949.- Zlotých .Všechny obrázky jsou převzaté z originálního webu a tam ty koncovky nejsou nic moc.
V poslední době jsem zkoumal pár možnosti propojení Bi Wire.Zaujal mne např. Clever od Ing Krauta,ale ten je nutno použít ve zdvojené montáži,kdy se zasune jede banán do druhého a pak do zesilovače.Cena se tím samozřejmě zdvojnásobí.Těší mě ,že dodává vše s konektory WBT- jsou úžasné.
Nicméně Tykon mám takřka pod nosem tak se tam zeptám.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Nevím přesně, které konektory se ti nezdají nic moc. Já na tom mám takové ty ruličky, co se zastrkávají do otvoru pro banánek. Kontakt je perfektní. Konektory by měly být vlastní provenience, materiál pozlacená měď. Z UK jsem ES 4.45 většinou viděl přes 150 liber za dva metry. Bral bych je s těmi jejich konektory, drží to dobře. Kurz zlotého z hlavy nevím, ale jestli se dostaneš níž, tak se to hodí. Já je měl za nějakých 85 se vším všudy. Bylo to štěstí, skoro 20 liber bylo poštovné, takže dražba samotná dopadla hodně dobře. Chtěl jsem zkusit trochu lepší kabel. Nehodlám jich testovat mraky a jsem spokojen. Možná ty nadšené recenze nejsou jen reklamou zaplacený PR.
Mě by pro změnu zase docela zajímal Baton v XLR zapojení. Jenže ten je hodně málo vidět a například ti Poláci ho v ceníku vůbec nemají.

Odpovědět