Electrocompaniet

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Electrocompaniet

Příspěvek od vadik »

Jen me prekvapilo, ze tato znacka nema zde vlastni vlakno. Ale ted me zrovna zajima serie DP line - Dynamic Precision (od roku 2003 soucast Electrocompaniet).
Dovazi se tato rada vubec do CR? V jake cenove se bohybuji jejich zesilovace? Treba nekdo slysel, treba ne v CR, v zahranici, na vystavach...
http://www.electrocompaniet.com/product ... r-amp.html
Obrázek

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: Electrocompaniet

Příspěvek od agavel »

Taky mě to překvapuje a ještě víc, že zrovna ty jsi to vlákno nezaložil už dávno. Až budu mít zase někdy možnost poslechnout si něco pořádného do Electrocompaniet, tak určitě neodmítnu.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Páni konstruktéři Matti Otala a Per Abrahamsen, jsou ikonou severského zvuku.
Doma mi MSW, udělal duel Densen B-100, vs. Electrocompaniet nejlevnější koncový zesilovač. I tak byl 2 x dražší Densena. A bylo to slyšet. Výkon, kontrola. MSW se pak zmínil, že ohřívátko Densen je uchu libější a já mu na oplátku pochválil jeho, jako možnou alternativu pro mne. :geek:

Phono Electrocompaniet s Ortofon Rondo Red, se mi v http://www.ketos.sk líbilo velmi.

Nedávno se trhnul jejich konstruktér a udělal svou vlastní značku s Elektrokompošem "inspirovaným" designem. Pipis chválil jeho CDP. Především cena je zajímavá. Jak si bude dále vést trucfirma jednoho muže se uvidí. Slevňovat Highend na cenu Hi-Fi je příjemná aktivita.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik »

eficak píše:...
Nedávno se trhnul jejich konstruktér a udělal svou vlastní značku s Elektrokompošem "inspirovaným" designem. Pipis chválil jeho CDP. Především cena je zajímavá. Jak si bude dále vést trucfirma jednoho muže se uvidí. Slevňovat Highend na cenu Hi-Fi je příjemná aktivita.
*offtopic* Jen male upresneni. Jeden ze zakladatelu Electrocompaniet pan Per Abrahamsen od Electrocompaniet odesel pote, co je koupila firma (tez norsky vyrobce zesilovacu) Dynamic Precision. Nelibila se mu nova filozofie firmy a proto se rozhodl pokracovat v tom, co delal ale samostatne. Proto si zalozil svou vlastni znacku Abrahamsen... ale to patri do jineho vlakna, ktere jsem pred casem zalozil. Pipis testoval jejich prevodnik, ktery jsem mu zapujcil (snad neco o nem na forum napise, kdyz se mu bude chtit :-)
Jinak te "trucfirme" se vede velmi dobre. Nestihaji pokryvat poptavku ve Skandinavii, proto zatim neexportuji ven... Takovy mensi *offtopic*

Ale zpatky k soucasnemu Elektrocompaniet a k jejich nove rade Dynamic Precizion. Budu rad, kdyz se najde nekdo, kdo mel tu cest s DP Line. Uz vim i europske ceny: koncak 12.000 EUR, predzes 6.000 EUR. Nejsou zrovna levna zalezitost a radi se tedy v soucasne nabidce Electrocompaniet k rade TOP.

Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Šulc »

Čest práci všem přítomným,

velmi rádi oznamujeme toto:

Nejprodávanější výrobek Electrocompaniet se konečně po osmi letech dočkal "faceliftu".
A to ne ledajakého,z původního,kultovního,zesilovače zůstal jen název a transformátor!
ECI 5 Mk II je zcela nový zesilovač!
Je zde zcela nový zdroj,s vyšší kapacitou napájecích obvodů,ve výstupních obvodech jsou použity nejmodernější tranzistory,
jsou zcela pozměněny zpětnovazební obvody,
zesilovač je rychlejší a více "v obraze".
Respektuje původní fázi vstupního signálu,inspirován úspěšnými modely od "underground"konstruktérů,zde občas označovaných jako anatomické části mladých samic,navíc pracuje s nižšími hodnotami standartních měření typu THD a IMD atd.
Prozatím referenční výrobek mezi integráči od EC,u Electrocompaniet nikdy v minulosti nevyrobili takto dokonalý integrovaný zesilovač!
Obrázek

Žádejte srovnání s Vašim domácím přístrojem!!!

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k »

krasna fotka. to moze byt nadherny dochodok uz od styridsiatky sediet v chalupe v takomto prostredi niekde na fjorde a pocuvat muzicku z takejto aposky kazdy vecer. Samozejme po tom ako si clovek doobedu nachytal trochu ryb na haciky bez navnady aby mal co jest :-)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Dovolim si troska oprasit tuto temu.

Od vcera som sa stal majitelom EC2. Zatial som sa este stale neodtrhol od pocuvanie. Pre mna to je po dlhej dobe znovu jeden zo zosikov ktore mi lahodi uchu(i oku)

Nemam zostavu aby som tu posudzoval ci je to to najlepsie na svete a takpodobne. Snad dost vystizne bude ak napisem, ze po zapojeni EC2 vyradila moj oblubeny primare I30. A to som ho len pred kratkym casom zakupil na potretie.

Nevravim ze je lepsia, ale jednoducho hra tak ze hudba ma viac puta svojim obsahom, nez u tej I30. Tam som si nemohol pomoct, ustavicne som sa zameriaval na vselijake detaili, skumal co je spravne a co nie.... a tak dookola.
V mojej biednej zostave je po dlhsej dobe s EC2 aj kus radosti, a novej chute na pocuvanie.
Do podrobnejsieho hodnotenia sa nepustim. Hram z LX52 BD pioneer, na AP yara classic2. Ja som spokojny, nadmieru.
Co je zaujmave, ze napriek niektorym vyjadreniam ze EC su citlive na pripojene komponenty, mne sa prave EC2 javi ako milosrdna, dokonca aj k takym zatratencom ako MP3. To som napriklad s I30 nedokazal pocuvat ani minutu.

Dalsia vec: podla mna hra viac zemito, rozhodne viac ako I30. Pri i30 to malo stavu az ked som doladil SW AP terra. S EC2 som to nachvilu skusal, mozno som to este nedoladil, ale SW mi vobec nechyba teraz.

U mna si zatial EC ziskalo velke + *klanimse*

Odpovědět