elektronkový zesilovač - Audio Space Galaxy 300

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

elektronkový zesilovač - Audio Space Galaxy 300

Příspěvek od Renown »

Mám doma nový elektronkový zesilovač Audio Space Galaxy 300. Je to samozřejmě Číňan, dvojčinný zesilovač ve třídě A s výkonem 2 x 21W, použité elektronky 6SL7, 6SN7 a 300B
více najdetet zde : http://www.audiospace-hifi.com/catalog.asp?catid=2270

Obrázek

damping factor = 5 :D

Když tak pročítám jak 2 x 250W je nedostatečný výkon (viz vlákno Lachim), tak jsem byl velmi zvědavý, jak si tenhle Asiat poradí s citlivostí 90dBW/m u Wilson Audio.
Normálně používám koncový zesilovač Kenwood, který dává do 4 ohmů 2 x 235W.
Je pěkně provedený, kvalitními materiály s pěknou povrchovku se nešetřilo. Všechny konektory vypadají velmi dobře. Na obrázku je ve zlatém provedení, ten můj je stříbrný. Nebýt těch chromovaných knoflíků a panelu pod nimi, tak nelze mít ke vzhledu výhrady. Má kovové, velmi těžké dálkové ovládání umožňující přepínat vstupy a ovládat hlasitost. Galaxy 300 má celkem podobný zvukový projev jako Kenwood.
Nerozsypal jsem se z něj, jak by řekl Machalík, ale vydržel bych ho poslouchat.
Rozhodně mu nechybí výkon a ani výkonová rezerva pro dynamické pasáže. Všechna CD, které jsem zkusil, zvládnul poměrně snadno. Má krásné středy a vyšší středy (Efičák by řekl romantické), ale třeba Edgar TP105VR je má ještě o něco lepší. Očekával jsem, po zkušenostech s jednočinnými 300B, že budou i u dvojčinného zesilovače charakteristicky sladší, ale není tomu tak. Projev tohoto zesilovače je docela neutrální.

Dragon
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronkový zesilovač - Audio Space Galaxy 300

Příspěvek od Dragon »

Nebudem písať nič k zosilňovaču, lebo nemám o tej značke ani potuchy, ale napíšem k téme, ktorú si spomenul a to - dvojčinné a jednočinné elektrónkové zosilňovače. Dvojčinné zapojenie má viac výhod oproti jednočinnému a to hlavne vo vyššom damping factor-e (aj keď len v jednotkách, obdobná jednočinnka má možno 1-2), určite zahrá lepší bas a dynamiku a to nie sú zanedbateľné veci. Jedinú nevýhodu má údajne, že má o chlp horšie stredy (ale to záleží na kategórií zosilňovača).To sú moje postrehy.Aj keď sám vlastním lampový zosilňovač/monobloky AB triedy (do 40 watt A trieda), a som nadmieru spokojný.Keď už A trieda tak určite dvojčinná - a napr. JADIS JA-200 (160 wat/kanál - A) :lol:

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronkový zesilovač - Audio Space Galaxy 300

Příspěvek od efičák »

WA a lampáč? :shock:
Součet ploch všech membrán WA, vydá na kolo od traktoru.
Musical Fidelity kladiva monobloky na ně!
http://www.audiodrom.cz/musicalfidelity750.html
Bohušovy monobloky 550. :idea:

Lampáč patří na Tvůj hornový systém. Jeho pleťový projev, by měl přesvědčit o výhodě lamp v třídě A.
Zajímal by mě vitange receiver ve srovnání s tím lampiónem.

Odpovědět