Franco Serblin

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
AM
Kontaktovat uživatele:

Re: Franco Serblin

Příspěvek od AM » 12 bře 2012 20:38

s ackovym luxmanem to ma mnohem vic detailu a neskutecny hyperprostor, fyzicky se bedny uplne ztraci

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 13 bře 2012 12:18

Ktemy byly na výstavě výborné,hned po Vividech G1 se mi líbily nejvíce,ale neslyšel jsem všechny sestavy.Jak by hrály s jiným zesilovačem než s McIntoshem by mne opravdu zajímalo.

jouda

Příspěvek od jouda » 19 dub 2012 10:57

Tyhle bedýnky v dohledné době zakotví doma ;)

feco64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feco64 » 19 dub 2012 22:31

tak Ti gratulujem ! verím že sem dáš pár fotiek a popíšeš prvé pocity ... ;)

jouda

Příspěvek od jouda » 10 říj 2012 09:41

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 26 pro 2012 09:48

To eficak:
Pokud se nemylim, jsou to „polotovary” pro “Ktemu”, ze? Velmi solidni zaklad! *palec*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 26 pro 2012 11:58

Je fakt, že ta Ktema stojí majetek. No ale když už...
Nebo mají konstruktéři něco k tomu?
Ale, raději ne...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 27 pro 2012 23:39

Velký poslechový a designový zážitek.
Serbliny šlechtí a učí od zcela nové kapitoly o působení estetiky a harmonie. Tolik povolaných a jediný vyvolený !

Odlesk plápolajícího ohně v krbu se tetelil na chromech solitérních Accordo.
Ten zvuk je nezapomenutelný. Důrazný, dynamický, tatam je lenivost klasických Revelator s klasickou membránou.

Serblinovy koně řehtají a vzpínají se v postrojích závěsů. Kopák kopne, virbl nasadí úder v pravdě realistický.
Dynamika a adrenalin, umělecky zajímavá realizace zvuku ze světa pozdního Serblina.
Ty bedny jsou intenzivní a rychlé jako blesk. Pevnost basu je k objemu neuvěřitelná.
Kvalita ozvučnice dává vynikající výsledek, kdy mi přijde že ty měniče jsou zalité v žulovém monolitu...
A ten design z dálky - působivý, z blízka ohromující. Majitel si s potěchou sáhl na stojan zespod a tam ? Bezvadně nalepená hustá tkanina.
Systém nožek s chromovanou tyčinkou pro adjustaci náklonu...
Vymakané.

Abych jen nechválil, je tam drobátko charakter výškového měniče znát. Cesta jednopásmových monitorů bez děličky od Dawsa je návyková.

Mám za to, že komplexně vyzařující objekt vysoké umělecké hodnoty stojí za každou zaplacenou korunu.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 led 2013 12:25

Ještě mě napadlo pod dojmem z poslechu Accordo, ten extrémně zařízlý a super rychlý bas, mi připomíná tvrdé membrány stojanových model Dynaudio vyšších řad od 52 SE nahoru.
Prokreslení dolní části spektra mne zaskočilo. Nemám podobnou zkušenost s žádnou takhle hrající bednou.

Dovolím si tvrdit, že předchozí dítko páně Serblina, pro značku Sonus Faber - Guarneri, nedisponuje tak ultra přesným a rychlým basem.
Jejich zvuk je spíš jednopásmově hladký , v souladu s jemným relaxačně hladivým charakterem středů a výšek.

Za léta vývoje nových modelů Serblin udělal z mladé neznámé italské manufaktury světovou značku od níž ostatní opisují.

Accorda je "šokantně" basově disponovaná v rychlosti, jakou jsem dosud z pasivní reprosoustavy neslyšel.
Většina nás bydlí v menších bytech a takové řešení dokonale monitorového podání basů je vlastní spíše aktivním soustavám.
Zbytek pásma je ušlechtile jemný, nikoli zatažený, jak to znám z SF Concerto a Concertino.
Vokály jak mužské, tak ženské hrají plně a důrazně, ale nedokonalé nahrávky posluchače neotráví.

Sbírka CD může zůstat celá a nedojde k onomu výběru 10% povedených nahrávek. Poslouchat lze všechno, ale o kvalitě nahrávky jsme informováni mírou snesitelnou.
Rád poslouchám dřevní americký Jazz od padesátých let a to nejsou brilantní nahrávky. Ale excelentní muzika.
Quincy Jones hraje temněji, ale hudba plyne a oslovuje.

*thumbs up*
Prostě Serblin jakého znám, jen bas je převratný. To co hrálo z Accorda na výstavě z flašek Macintosh nestačí tak akorát na představení povedeného designu. I za to jsem rád.¨
Doporučuji studio Valdy Navrátila k poslechu.

http://www.navratilaudio.cz/pr_fserblin ... rblin.html

Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 29 led 2013 17:55

Efi *thumbs up* ,ale super rychly bas mne rozveselil,nevedel jsemze opravdovy bas muze byt super rychly. :)

boxer

Příspěvek od boxer » 01 dub 2013 20:52

Dnes jsem to na webu zahlídl,ale považoval jsem to za aprílovej žertík.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 03 dub 2013 21:53

Čest památce. Rozuměl nám. :|

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 15 úno 2015 23:37

Občas se rad koukám na foto krásného hifi, kde Accordo stopro patři. Nádherný kousek parkrat jsem i slyšel hrat. http://highfidelity.pl/@main-281&lang=en Zde je recenze pana Paculy a dole pod článkem jsou detailní foto. Spousta hifistu je přesvědčena o tom, ze konektory jsou velice dulezite a mají zásadní vliv na zvuk. Ja osobne je neslysim, ale budiž komu cest tomu cest. Jak mi pak vysvětlíte, ze pan Serblin vynechal takhle důležitou vec a propojení jeho firemního stojanu a Accordo, který je součásti je provedeno konektorem Neutrik Speakon nl4fx v cene £4.43. Pošetilost nebo zdravý rozum. At si každy odpoví sám.

Odpovědět