Gold Note

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
jirie
Kontaktovat uživatele:

Gold Note

Příspěvek od jirie » 02 pro 2019 15:34

Včera jsem se osobně seznámil jen s několika produkty téhle špičkové italské firmy. Přiznám se, že o její existenci jsem ještě před dvěma týdny vůbec netušil, přestože funguje již několik let. Za tu dobu si ale vydobyla neskutečný věhlas díky své precizní práci jak v designu, tak v použitých technologiích a zpracování. Za cenu, kdy některé entry modely věhlasných značek teprve začínají je možné pořídit téměř polovinu sestavy.
Zkusím sem časem postnout některé další postřehy z poslechu, ale jednu věc sem dám hned, a to omluvu všem majitelům "kolotočů" kterých jsem se byť jen maličko dotknul svou neznalostí věci. Album The wall si troufám tvrdit, že mám docela naposlouchané. Zkoušel jsem několik vydání na CD, až jsem považoval za konečnou verzi od MOFI. Dnes mi, ale opravdu spadla čelist. Svůj vlastní exemplář "German first press", který jsem dostal od vzdálené tety z Německa pár měsíců po vydání v roce 1979, jsem slyšel proprvé z vinylu na sestavě Gold Note, konkrétně gramo MEDITERRANEO s poslední verzí phono pre, integráčem IS-1000 a sloupky A 6 EVO. Zvuk byl famózní, sytý, detailní a hudební scéna neskutečné prostorná. Střední pásmo bylo nádherně vykreslené a veškeré vokály zřetelnější než kdykoliv předtím. Tak prezentní reprodukci jsem zkrátka ještě neslyšel.
Předpokládám, že mimo studia zástupce firmy pro ČR není mnoho míst v republice, kde jsou komponenty Gold Note k poslechu. Na severní Moravě je značka zatím bez prezentace na webu prodejce v Opavě, ale pokud snad budete mít chuť si tenhle malý zázrak poslechnout, a potvrdit nebo vyvrátit mé dojmy, zkuste se domluvit s majitelem studia na info@hifiopava.cz nebo
na telefonu +420 603517588.

Pro podrobnější informace a obrázky zde odkaz na web výrobce:

https://www.goldnote.it/

Odpovědět