KLIPSCH

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

KLIPSCH

Příspěvek od vadik » 31 srp 2009 11:16

Reprosoustavy KLIPSCH.
Ktera studia v Praze a okoli je prodava/ma k poslechu? Mam na mysli vyssi rady.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIPSCH

Příspěvek od Svensound » 31 srp 2009 14:49

Žádné, bohužel........., vloni jsem kontaktoval výhradního dovozce v Praze, ale nemají poslechovku.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 31 srp 2009 14:51

Skoda. Tak v cele CR?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 31 srp 2009 15:20

V Soundsquare měli něco málo z řady Reference. Není to studio v pravém smyslu slova, ale p. Dobrovský určitě nechá zájemce poslechnout to, co zrovna v kanceláři má. Teda jestli ještě Klipsch pro domácnosti dělají, na HE (myslím loni) si stěžoval, že se s nimi hlavní evropské zastoupení moc nebaví. Taky mám dojem, že nějaké novější pražské studio se chystalo Klipsch prodávat, ale nevzpomenu si, které to bylo.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 31 srp 2009 18:21

Vídeň, Mnichov ....

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 31 srp 2009 18:30

Slovensko - Bratislava - Kvetoslavov - IRYSON

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 12 čer 2012 10:49

To je zajímavé (i když tvůj vkus neznám). Já mám RF-7 ze starší série a zatím cokoliv mi na zvuku vadilo, tak se ukázalo, že to bylo jinde v řetězci. U této nové série ale výrazně posunuli dělicí frekvenci dolů.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 12 čer 2012 17:07

RF 82 na RF7 rozhodne nemaji. Uvazoval jsem loni na jare o koupi RF7 a tak jsem si je poslechl oboje. Ty 82-ky jsou oproti RF7 opravdu trchu "ukvakane". Zalezi ale take na elektronice, lampace (napr. Magnat RV2) jim docela sedi. Nakonec jsem to vzdal hlavne kvuli velikosti mistnosti (tyhle Klipsche potrebuji hodne volneho prostoru.) a skoncil u KEFu. Ty maji "hlinikac" jen jeden. :D Ty nove RF7 Mk II jsem neslysel, udajne ale maji byt jeste lepsi.

Tyrr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tyrr » 16 říj 2012 12:21

Zdravím, rád bych se dozvěděl nějaké postřehy a názory na repro Klipsch Reference RF-7 II. Je zde někdo, kdo s nimy má zkušenosti, či je přímo vlastní? Byl jsem si je již několikrát poslechnout u nás v poslechovce a na účel, který pro ně plánuji se mi zdají jako perfektní volba. Problém však je, že zatím nemám jasno jakým způsobem postupovat. Jelikož je to v podstatě úplný začátek cesty (momentálně poslouchám na DYI repro, stáří cca 10 let, ve spojení s zesilovačem TESLA AZS223, případně starým AVR Technics - jelikoz jsem teprve nedavno dokoncil studentska leta :) ), nevím jakým směrem se vydat. Cílem je mít 5.0 nebo 5.1, nicméně s co nejmenším kompromisem v oblasti poslechu sterea. Prošel jsem velmi mnoho materiálů, které jsou v této oblasti k dispozici online i jsem si byl několik "předvybraných" repro a zesilovačů poslechnout. Původně jsem byl nadšený, když jsem na výstavě High-End Praha slyšel hrát repro Monitor Audio RX6/8, které ,vzhledem k cenové relaci, hrajou dle mého názoru výborně. Postupně jsem slyšel mnoho dalších repro jako Dali Ikon 6 MK 1 i 2, Focal Chorus 826V/W, 836V/W, JBL LS 80 (zde jsem poprvé přišel na chuť hornovému zvuku - poslouchám hodné elektrifikovanou hudbu - hard rock, metal). Zatím ani jedna z těchno reprosoustav mě ale neuchvátila tolik, jako Klipsch RF-7-II. Cenová relace je sice zcela jinde než počáteční vyběr MA, ale myslím si, že pro dané žánry by tyto reprosoustavy mohly uspokojit mé nároky na opravdu dlouhou dobu.

Problém, který řeším je ten, zda začít u kvalitního stereo zesilovače a v budoucnu doplňovat systém do vícekanálu nebo naopak na začátku ušetrit koupí "kvalitního" AVR (např Onkyo TX-NR3009), který bych později doplnil o samostatný výkonový zesilovač. Osobně za ideální volbu považuji pořízení pre/pro Onkyo PR-SC5509 + výkonový zesilovač, jenže tato varianta je momentálně mimo moje finanční možnosti.

Budu rád za každý příspěvek, radu či doporučení. Jsem začátečník, proto prosím omluvte případné přehmaty.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 16 říj 2012 12:47

Kde je ta poslechovka? S mnohokanálem nemám zkušenosti, ale logicky bych hledal mnohokanálový procesor a předzesilovač a k němu pak přidával koncový zesilovače. Jestli to je ta tvoje poslední možnost, tak do toho jdi. Klipsch utáhne i slabý koncový zesilovač, spíš jde o kvalitu. Několikaset wattové monstrum je naprostý nesmysl.

Tyrr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tyrr » 16 říj 2012 15:22

Poslechovka kde maji k dispozici Klipsche je v Plzni v Tovarni ulici, obchod vede p. Hejhal. S tim zesilovacem bohuzel nemas tak uplne pravdu, RF 7 jsou sice extremne citlive, ale trpi znacnym poklesem impedance v basove casti spektra, tudiz vyzaduji dosti stabilni zesilovac, aby slusne kontroloval prave spodek pasma. Nemel jsem zatim ale moznost primeho A/B porovnani mezi zminenym AVR a dedikovanym koncakem, proto konkretni rozdil v kvalite nemohu hodnotit. Jak jsem psal, ta posledni moznost je samozrejme nejlepsi, ale zaroven i nejnakladnejsi, proto se pidim po nazorech ostatnich :-)

Tyrr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tyrr » 09 bře 2013 12:36

Máte někdo zkušenost s repro Klipsch z řady Heritage? Konkrétně mě zajímá model La Scala II, dají se sehnat za poměrně rozumný peníz, ale nikde jsem je neměl možnost slyšet a ani zatím vidět... Recenze a ohlasy na ně jsou perfektní, ale trošku mě děsí, že hornovej reprák těchto rozměrů s 15" měničem má podle údaje od výrobce pokles -4dB na 51Hz...

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek » 30 čer 2013 15:43

Zdravím pánové,

mě se taky zamlouvá řada Heritage ale jiný model a to Heresy III,slyšel jste je někdo ?? Mají je ve studiu v Otrokovicích,je mi jasné že doma by hráli jinak ale musim je slyšet/vidět naživo.Byla to láska na první pohled.

Hlavně mě zajímá jestli zahrají širší výběr žánrů,a citlivostí k nim asi půjdou lampy.Nevím,jestli tak mě opravte.

Dí.

Tyrr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tyrr » 30 zář 2013 09:30

Hunzek píše:Zdravím pánové,

mě se taky zamlouvá řada Heritage ale jiný model a to Heresy III,slyšel jste je někdo ?? Mají je ve studiu v Otrokovicích,je mi jasné že doma by hráli jinak ale musim je slyšet/vidět naživo.Byla to láska na první pohled.

Hlavně mě zajímá jestli zahrají širší výběr žánrů,a citlivostí k nim asi půjdou lampy.Nevím,jestli tak mě opravte.

Dí.
Co jsem tak kde načetl, tak si s lampama rozumí velmi dobře. Co se týče toho žánrového zaměření, to netuším. Jak jsem psal o příspěvek výš, bál bych se trošku toho spodku, ale za poslech určitě stojí :)

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 23 zář 2014 14:03

Ak chcete niekto vidieť na živo La Scala II, tak ich majú teraz zapojené v BisAudiu na elektónkových McIntoshoch.
Ako to hrá si nedovolujem súdiť, lebo to bolo pustené iba potichúčky a motal som sa okolo iba krátko, ale bedničky svojimi rozmermi určite vzbudzujú rešpekt.
Hlavne to má taký ten správny retro vzlad.

http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00005534

Odpovědět