LG a Mark Levinson - spolupráce pro snížení ceny HiFi

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: LG a Mark Levinson - spolupráce pro snížení ceny HiFi

Příspěvek od noaid »

Díky za vysvětlení.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

není zač. já jsem Spendory slyšel jen jednou. byly to nějaké regálovky. velkobednisti a příznivci "reálných" hlasitostí by je asi nedávali, ale podle mě velice příjemný, bohatý a kultivovaný zvuk.

ono je to vlastně v případě, že chceš dostat z placaté televize a malých repráčků nějaký slušnější zvuk, asi jediná možnost.

c_one
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c_one »

ciste prakticky mi ten jeho Bobcat prijde jako blbost, tezko muze dopocitat neco, co nebylo nahrano. To je jako jet po kostrbaty silnici a myslet si, ze kdyz ji zaflastruju, ze to bude stejny jako kdyz byla nova, jeste v horsim meritku, vzhledem k tomu, ze u muziky muze na te dane frekvenci uplne jiny zvuk nez si to dopocita, takze bud to bude nahody vypocet, nebo stejny a tim padem bude vsecko mit stejny nadech, no moc tomu neverim, vzhledem k tomu, ze se to prodava na netu a nijak se to neuchytilo,tak si spis Mark utrh ostudu...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

merhaut
no asi jo. co já vím? Spendory jsou z papindeklu a celé se chvějou, když hrajou - to je proti všem zásadám, ne? - ale jejich zvuk je audiofily vysoce hodnocený a je to jízda a radost poslouchat...

c_one
no podle mě on nemluví o nějakém dopočítávání něčeho, co tam není. tady se často pletou dvě věci: detailnost (nebo bohatost) a přirozenost (barevnost). bobcat má souvislost se zdrojem - pro mě je klasický příklad toho, co myslí, rozdíl mezi dvdčkovými převodníky co znám a klasickým 16-bitem TDA1541. ty první jsou nesmírně detailní, ale studené jako psí čumáky. slyšel jsem krásné přirovnání: zatímco 24bit/192kHz hraje jako by se hudba vysypala na podlahu a přehrávač ji musel znova poskládat, TDA1541 hraje jako když plyne řeka (neberte mě za slovo, že VŠECHNY 24/192 atd. jsou špatné). o tomhle podle mě mluví. o vyladění. o obvodech.
pak jsou tady finty, jak zajistit maximum možného v dané kategorii. např využití skříně spotřebiče atd, jak o tom šla řeč.

podobné úsilí od jiné firmy než LG:
ELAC 3D-13BT
Obrázek

jenom PLAY a STOP a přitom přijatelné stereo.

souhlasím s ním, že tak jak doteď to už dál nejde - ale kam jinam? - to je složitá otázka...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Prosím tě, to snad ani nemyslíš vážne. Podívej se na jejich http://www.panter-praha.cz/soubory/Elac%203D-13.pdf, tohle snad opravdu ne. Dávám tomu 5 z 5-ti *headbang* *headbang* *headbang* *headbang* *headbang*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

slyšels to hrát? myslím, že ne.

c_one
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c_one »

http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mar ... _audio_pak

ten clovek si dela z huby vetrnik, nemuzu si pomoct...napsat takovou kravinu, ze jeho ekvalizer je sice vyhledavany, ale ze jen proto, ze vsechno jsou kramy a ze to on ted s LG spravi, to chce odvahu...
ja to vidim jedine tak, ze mu to vypada s hlavni firmou blede, nebo zmagorel...
jinac udajne je to na principu reverbu a ekvalizeru, takze mi proste nikdy nemuze vymluvit, ze kdyz bysme postavili vedle sebe originalni nahravku a nahravku riplou a nasledne ,,vylepsenou'' bobcatem, original bude lepsi.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:slyšels to hrát? myslím, že ne.
Ano, máš pravdu, neslyšel.

Ale již před mnoha lety jsem si hrál s něčím podobným. V tomto případě střeďák vyzařuje dopředu součtový signál, oba postranní reproduktory vyzařují rozdílovou složku L+R. Tehdy před lety to bylo dtto, jenže zůstaly L i R, ale doprostřed mezi ně byl zapojen další reprák, opět vyzařující tu rozdílovou složku. Hrálo to, nic proti tomu, odtud byl již jen krůček k DK (ten pojem tehdy nikdo ještě neznal), byla to doba kvadrofonie a byli jsme z toho paf...

Můj názor je jednoznačný: *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* , hrát to bude, ale je to kočkopes. Ze dvou kanálů spatlat jeden a vydávat to za 3D zvuk ? To již raději tu spolupráci LG a MK, na netu je hned několik softů slibujících nevídané (co to provede s MP3), ale nikdy toto.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já nehodlám obhajovat aparát za 20t jako nějakou bombu.

problém je to, co tvrdí M.L.: klasické high-endové stereo ve své vrcholné podobě, představované např. právě výrobky Mark Levinson, má se skutečností, tj. s tím, jak vnímáme a jak zní hudba v reálu, opravdu jen pramálo společného. to je jádro pudla.

jak se dostat dál je, jak tvrdí M.L., složitá otázka.
ale stát na místě je blbost.

c_one
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c_one »

to je pravda, jenze myslim ze high end nebyl konstruovan ani myslen (i kdyz se to tak proklamuje) aby hral tak jak kapela, podle me je to spis o tom, proniknout co nejbliz ke zdroji zvuku, neco jako strcit hlavu do tela kytary atp. To je vcelku optimalni, proto mame pocit, ze jsme vtazeni zvukem, nicmene nevim jak vy, ale ja krom symfonicke hudby nebo krom toho, kdyz jsem se nejakymi nahodami dostal primo doprostred telesa popr mistnost byla optimalne velika, takze hudba ji vyplnila,ale nezahlusila, jsem si nemohl takove to totalni vtazeni vychutnat, az highend toto dokaze, pravda je to jine, ale je to parada...studiove nahravky stejne nikdy nebudou znit jako hudba hrana zive, uz jen proto, ze tech faktoru je strasne moc...a ve finale krom zivych koncertu to ani tak zamysleno neni...
obrazy nebo fotky taky nejsou zatraceny, pritom nikdy nezachyti realitu. Proto je dobre si to urovnat a umet si vychutnat jak real,tak reprodukci, ktera bohuzel posledni leta smeruju od kvality k lacine kvantite...ve vsech smerech...

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Strcit hlavu do tela kytary? Jezkovy voci... No prosim, jina nez akusticka muzika, to je jina liga, mozna i jinej sport, ale nemyslim, ze by zrovna symfonicka hudba byla psana na to, ze nekdo sedi s hlavou u fagotu...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:já nehodlám obhajovat aparát za 20t jako nějakou bombu.........................jak se dostat dál je, jak tvrdí M.L., složitá otázka.
ale stát na místě je blbost.
To máš pravdu. Ale koupit za 22.900 Kč toho "kočkopsa", jak jsem to milosrdně nazval, jsou skutečně vyhozené peníze. Jediné uplatnění by to snad mělo jako doplnění L+R ve stávajícím zařízení v okamžiku, kdy jsou bedny dál od sebe a hrozí roztržení stereobáze, nebo jsou s ní (stereobází) problémy. Jinak je to nejen krok stranou, ale ještě dozadu.

c_one
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c_one »

No ne, blbe jsem se vyjadril, jde proste o to vyjadrit podstatu nastroje kazdy zvlast, kdyz jsou treba kvarteta, tak diky tomu, ze posluchac je jakoby mezi jejich pulkruhem, tak muze vnimat neco, co by bezne nevnimal, kdyz by sedel nebo stal nekde na druhem konci mistnosti,navic se spoustou lidi pred...
jenze tady je slyset misto odkud bylo snimano a tim samozrejme se da tezit, jde mnohdy docela presne urcit oc jde, kdo se vyzna, tak pozna i z ceho jsou struny atp...
a to jeste mluvim o nezvucene produkci, takove koncerty pres PA uz byvaji jen tezko poslouchatelne, i kdyz tam je to zase o necem trochu jinym...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Aleska
bylo by dobré si to poslechnout...

c_one
super aparáty hrajou super. já jsem to asi špatně řekl - jestli má highend s realitou pramálo společného, lowend s ní nemá společného nic. vůbec nic.
a to je to, co ho asi nejvíc trápí.
dá se na něm poslouchat skutečně jen něco málo - pop, rock, metal...
vše ostatní zní jako když chčiješ na plech.
a proto je ochoten ze sebe v očích mnohých udělat šaška a "spolčit" se s výrobcem kávovarů :mrgreen: (mé oči, jak mnozí ví, zrovna tohle vidí jinak).

teď tady řeknu svůj osobní názor: vychytaný low-endový nebo vintage SYSTÉM je mnohem lepší, než skládanice laiků z různých supermoderních honosně se tvářících sračko-komponentů.

Odpovědět