Micro Seiki

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
vintage
Kontaktovat uživatele:

Re: Micro Seiki

Příspěvek od vintage » 06 led 2012 11:04

Pokud chceš Solid rekonstruovat, tak ať je vše původní, maximálně opravit dýhu a předrátovat ramínku... S levnými MM přenoskami to může fungovat bezvadně. Pokud chceš takhle bastlit, to si můžeš rovnou postavit nový gramofon od píky a můžeš to udělat mnohem lépe! Lehké šasi a talíř Solidu je největším omezením -stím prostě nic neuděláš.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 06 led 2012 11:11

*thumbs up*
Nelze než souhlasit.
Pokud by výrobce měl pocit, že tam má být lepší raménko, jistě by ho tam dal. Ten gramofon nemá kvalitu odpovídající raménku MA-707.
Koupíš bázi. A-1201 za, řekněme, 150E, raménko za 400. Tak jsi minimálně na 500E
Za 700 seženeš BL-51 s raménkem MA-707 v opravdu krásném stavu.
Za 100 prodáš svůj gramofon. Takže výměna by stála stejně jako rekonstrukce. Navíc ten zbastlený gramec prodáš nejvýše za cenu raménka.
Jestli si chceš vyhrát s rekonstrukcí gramofonu, tak to jistě smysl má, ale radši bych pro ty účely volil nějakou Teslu.

*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *klanimse*

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 06 led 2012 17:05

Reklamní foto na luxusní sadu Ortofon SPU Collector Box, doporučná cena 8800 Liber... V pozadí 30 letej Direct Drive gramofon Micro Seiki DQX1000 - s ramínkem Ortofon dokonalá symbióza *thumbs up*

Obrázek

Arpikus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arpikus » 06 led 2012 18:54

Ďakujem za Vase rady. Tiež som podobne uvažoval len som chcel počuť aj Vaše nározy na vec :) . MS Solid-1 je fakt jednoduchý gramofón a kvalita nie je nič moc, aj keď je to MS. Hrá to celkom slušne s starou MM prenoskou Grado FC. Konštrukcia gramofónu je jednoduchá a samotné ramienko je z velkej časti z plastu ... Jednoznačne gramofón rozoberiem, odstáňim starú a dám nalepiť novú dýhu, tá pôvodná je fakt v ostrasnom stave, je totiž v čiernom prevedení a rád by som ju odýhoval na imitáciu nejakého dreva, nech to ladí s bočnými stenami B&W DM110i :). A čo s pohonom? Stačí vystriekať, vyčistiť alebo potrebuje nejakú repasiu? Taktiež by ma zaujímalo aké adekvátne káble použiť pre ramienko. BTW, čo poviete na toto: http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-Seiki-t ... 3cc08b85dc ... len to šlape na 110V :(

ron

Příspěvek od ron » 06 led 2012 19:26

To NOS Micro Seiki BL21 je nádhera, verím, že veľa kúskov sa vo takomto stave nedochovalo. Rozdielne napájanie by poriešilo jednoduché step-down trafo, vzhľadom na tomu že sa stará iba o pohon motoru a nie je tam žiadna ďalšia elektronika.

Arpikus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arpikus » 06 led 2012 22:00

... podobne mám napájaný receiver Onkyo kúpený v USA ... tak idem do toho Micro Seiki BL21, fakt ma to zaujalo, musí byť skvelý pocit mať doma "staro-nový" vintage gramofón :D ... kvalitou pôjdem o niečo vyššie ako je MC Solid-1 :)

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 07 led 2012 13:25

Nechci ti kazit radost, ale já bych raději vzal BL-51, cenový rozdíl nebude zas tak veliký... BL-51 je těžší a má lepší talíř. BL21 má subtalíř stejně jako Tesla nebo Thorens, mě se tohle řešení nelíbí *taktone* Padesát jedničkou zařínají teprvce ty pravý Seiki :-)

http://www.thevintageknob.org/micro_seiki-BL-51.html

Arpikus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arpikus » 08 led 2012 12:44

Súhlasím Vintage. BL-51 vypadá robustenjšie a jednoznačne kvalitnejšie ako BL-21. Mňa skôr zlákalo to, že sa jedná o "nový kus", žiadne škrabance a vyzerá, že nebol vôbec používaný. Tak zachovalý (nový) kus je asi už ťažké dnes nájsť. A kedže mám aj potrebné trafo, ktoré má dva vstupy (v jednom mám Onkyo receiver kupovaný v USA), tak mám postarané. Myslím, že skok z MS Solid-1 na BL-21 bude počuteľlný ak tam nainštalujem kvalitné ramienko a prenosku. Ešte by ma zaulimalo majitelia MS gramofónov, aké prenosky používate resp. aké sa najviac hodia k charakteru MS? Ja mám na starom Solide-1 prenosku Grado FC+. Počúvam hlavne rockovú a metalovú muziku, soundtracky a občas Frank Sinatra :) . Existuje dobrá stránka kde sa dajú zohnať kvalitné gramofóny akrem Ebay? Vďaka za Vaše rady a pripomienky.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 23 úno 2012 18:18

Našel jsem teď tohle - http://www.ebay.de/itm/300664463893?ssP ... 1438.l2649 vypadá moc pěkně.....

ron

Příspěvek od ron » 04 dub 2012 02:25

* Michael Otto's Archiv *
Das "unergründliche" Prospekte-Archiv von Michael Otto
- Laufwerke / Plattenspieler
- Tonarme & Tonabnehmer
- Micro Seiki Kataloge

ron

Příspěvek od ron » 05 říj 2012 21:42

Nejaké info o micro seiki (plus x ďalších) na hifi-studio.de

ron

Re: Audiolab 8000 PPA - phono predzosilovač

Příspěvek od ron » 06 lis 2012 15:26

sostakovic píše:
rOn píše: Mať 2 ramienka a prepínať medzi nimi podla chuti, to by som bral.. Moje micro seiki to umožňuje, ale zohnať montážnu základňu pre druhé ramienko je mission impossible..
DD40 a dvě raménka? :shock:
Nemáš nějako fotku?
V principu to umožňuje každý gramofon, ale vyžadovalo by to dost bastlení s hodně nejasným výsledkem. To uchycení raménka vůbec není sranda, základna ketrá se používá u Micro gramofonů umožňující více ramének je sama těžká jako obyčejný kompletní gramofon. Uchycení raménka musí být opravdu pevné.

Jinak přehrávání současně 2 a více systémů na jednom LP a jejich přepínání je moc zajímavé!!!
Pre Micro Seiki DD40 (DD7) sa vyrábali dve montáže, prvá označovaná A-1 pre ramienka s efektívnou vzdialenosťou 220-235mm a druhá špeciálne pre SME mount, u oboch je samotná základňa posuvná takže by si mala poradiť s rôznymi dĺžkami ramienok. DD40 má "prípravu na montáž" zakamuflovanú pod zarážkou plexikrytu.

Obrázek

Obrázek

Nejaký čas som sa pokúšal nájsť jednu A-1 k predaju, tuším že sa za posledný rok objavila na eBayi dvakrát aj to bol jeden kus replika. A obe boli k predaju Japan only :|

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 21 kvě 2013 08:07

přemýšlím, že si udělám radost a pořídím Micro Seiki DQX-500 šasi a osadím jej raménkem Rega RB300, které vlastním.

Má někdo zkušenost s tímto šasi? Je to dobrá investice?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 24 kvě 2013 22:01

ivanb_cko píše:přemýšlím, že si udělám radost a pořídím Micro Seiki DQX-500 šasi a osadím jej raménkem Rega RB300, které vlastním.

Má někdo zkušenost s tímto šasi? Je to dobrá investice?
Takhle ?

Obrázek

Velmi se mi líbí ten gramec.
Samo že by to chtělo původní ramínko MA 707, v nich byli moc dobří. Jen koukat na něj je paráda.

RB300 je fajn, na slušnou MM přenosku.
Pro drahé MC přenosky mi přijde tak trochu "tuhé" málo rozlišení ve středech. Ale to píšu o přenoskách nad 20t.
Antiskating je radost ladit. Magnet na monofonní nahrávce umožní přesné nastavení boční síly.
*thumbs up*

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 04 lis 2014 15:13

nakonec jsem skončil u jiného gramofonu, který pokud vím je také z konstrukčního týmu Micro Seiki a zde tedy použil raménko Rega RB300. Ale trochu pokukují po jiném raménku, ale nějak nevím čím Regu nahradit level výše?

Obrázek

Odpovědět