Musical Fidelity

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Borek
Kontaktovat uživatele:

Musical Fidelity

Příspěvek od Borek » 15 srp 2008 13:26

Máte někdo zkušenosti s touto britskou značkou? Zejména mne zajímají vyšší modely CD přehrávačů a zesilovačů. U nás jsou známé zřejmě nejvíce pouze sluchátkové zesilovače...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Musical Fidelity

Příspěvek od Renown » 15 srp 2008 13:47

Výborná značka. Jejich nový integrovaný zesilovač KW-550 je hodnocen velmi dobře a cena je poměrně příznivých 160. Ten zesilovač má oddělený zdroj, lampový předzesilovač a výkon 2 x 550W. Dokonce někde psali "Best in the world regardless the price !"

Myslím, že tady vlastní tuhle značku pouze Bohus, který má monobloky 550K.

Viděli jste někdy naživo dnes již nevyráběný koncový zesilovač Musical Fidelity KW-750 ? To je neskutečně veliká bedna. Prodává se to v krabici, která je jako od hodně velkého klasického televizoru. Na ten zesilovač musí být určitě speciální rack, do ničeho normálního se to nevejde, navíc to má taky oddělený zdroj, který rovněž není nejmenší. (Ten se dodává v druhé ohromné bedně) Ten zes dává do 4 ohmů 2 x 1220 W.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 15 srp 2008 13:56

Mám zkušenost se "slabšími" zesilovači A3.5 a A5 (snad jsem to nespletl), hrají velmi dobře a nyní je i příznivá cena. Mají i MM předzesilovač. Mezi audiofily je ceněna starší řada NU-VISTA.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 16 srp 2008 15:07

Jo,mám je doma a nemůžu si je vynachválit. Mají navíc jednu obrovskou výhodu v tom, že se dají využít čistě jako monobloky, nebo jako dodatečný zesílující prvek (a je to vidět i z názvu - Supercharger 550K). Pokud tedy někdo vlastní zesilovač, jehož zvukový charakter se mu líbí, ale výkonově nestačí na repro, pak je Supercharger 550K parádní řešení. Jednoduše Supercharger napojíš na repro výstupy u stávajícího zesilovače. Výkon 550 W do 8 ohmů a 750 W do 4 ohmů, by měl být dostatečné krmení pro jakékoliv repro.
Mimo svých stávajících repro miláčků, jsem na 550K cvičně napojil JMR Cantabile Signature, BW CDM 1NT a Sonus Faber Concerto Home. Jelikož jsem měl všechny tyto repro velmi dobře naposlouchané (ale s jinými typy zesilovačů - BV A300 SE a Atoll IN200), poznal jsem rozdíl okamžitě. Repro jakoby ožily. Nevím jak to napsat, ale když to řečnicky opíšu byl můj pocit takový, jako když od někoho kdo celý život huhlá najednou uslyšíš krásně artikulovaný projev.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 15 lis 2008 21:46

Díky rozpačitému zastoupení MF na zdejším trhu se zde prakticky jejich vyšší a prestižní modely neobjevily a značka je celkem stranou zájmu audiofilů. Např. řada NU-VISTA rozhodně za bližší zkoumání stojí... Přitom MF umí zvuk, který spousta lidí hledá - detailní a zároveň muzikální.
Zdejší zastoupení budí dojem, že MF dělají jen sluchátkové zesilovače a gramo předzesilovače... :cry:

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 13 led 2009 09:33

Jenom upozornění na test 750K Supercharger na www.audiodrom.cz

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 13 led 2009 10:17

to Mih : *thumbs up*
Krásně v testu popsáno. Tvrdím to už několik měsíců v různých vláknech, jen to neumím tak hezky napsat.
Renown má čich na parádni věci a zatím se mi vždy vyplatilo dát na jeho doporučení. *hura*

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 14 led 2009 17:53

Další úspěch firmy Musical Fidelity jsem zaznamenal ve velkém testu integr. zesilovačů v časopise Audio č.2 /2009 kde firmu zastupoval typ A 5.5 . Byl nejen nejsilnější ve výkonu (což až tak důležité není) ale hlavně nejlepší zvukově.
A to byly v testu např. Naim Nait XS, Sonus Faber Musica, Advance MAP- 800 a další.

boxer

Příspěvek od boxer » 10 čer 2009 20:01

CO VY NA TO?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

TOP předzesilovač od Musical Fidelity Antony Michaelson, majitel a konstruktér firmy Musical Fidelity, uvedl elektronkový předzesilovač Primo, pracující ve třídě A v symetrickém zapojení. Přístroj má za sebou dlouhou historii. První firma Antonyho Michaelsona, Michaelson Austin, před třiceti lety zkrachovala, protože nebyla schopna vyvinout kvalitní a spolehlivý předzesilovač ke svým vysoce oceňovaným výkonovým zesilovačům. Vznikl ovšem Musical Fidelity, který od té doby vyprodukoval řadu elektronkových komponentů, možná více než všechny ostatní firmy dohromady ...
Šéf firmy však chtěl vyvinout předzesilovač referenční úrovně, který by měl elektronky, velice nízké zkreslení a vynikající životnost. Dlouhou dobu nebyly vhodné podmínky pro konstrukci takového přístroje, přestože na zadání výzkumné a vývojové oddělení stále pracovalo. Teprve rozhodnutí, že se firma bude věnovat produkci řady špičkových zesilovačů (AMS 50, AMS 100 a Titan), bylo impulsem k dokončení vývoje. Konstrukce, která sledovala konkurenční návrhy, věnovala obzvláštní péči všem detailům architektury zesilovače, jako je uspořádání zesilovacích obvodů a tištěných spojů, včetně součástek.
Výsledkem je předzesilovač Primo, jenž je osazený 14 vybíranými dvojitými triodami ECC81. Zkreslení v pásmu frekvencí mezi 10 Hz a 50 kHz se s malým rozptylem pohybuje kolem 0,01 % bez ohledu na hlasitost. Díky nízké impedanci zvládne Primo připojení k jakémukoli existujícímu výkonovému zesilovači. Oproti všem ostatním předzesilovačům, které se na výstupu spokojují s obvodem s jedinou elektronkou, zařadil Primo na normální i symetrický výstup dvě paralelně zapojené elektronky, což zajišťuje dokonalou linearitu připojení k jakémukoliv zesilovači i delším kabelem. Kritická část elektronkového zesilovače, napájecí zdroj, je stíněna krytem z mumetalové (=ferromagnetický materiál) slitiny, bránící magnetické interakci s citlivými součástkami, jimiž prochází zesilovaný signál. Oba kanály mají odděleně stabilizované vysoké napětí a obvod žhavení. Pečlivý návrh napájení pomáhá prodloužit životnost elektronek až na 10 000 hodin. Mechanickou tuhost skříně zaručuje konstrukce z hliníkových panelů.
Firemní literatura uvádí, že od Prima sice nemůžeme očekávat spásu světa, ale rozhodně stanoví novou funkční normu pro elektronkové zesilovače.

http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... 91d89e4669

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 10 čer 2009 20:07

Musical Fidelity Titan by měl být vynikající top výkonový zesilovač. Recenze je ve Stereophile červen 2009 (přetisky či překlady sem IMO nemají smysl). Krom toho Michaelson hrál výtečně na saxofon (Mozart K622 klarinetový koncert SACD, hráli jsme na BP2008), bohužel to skončilo díky problémům s prsty.

boxer

Příspěvek od boxer » 10 čer 2009 20:14

přetisky či překlady sem IMO nemají smysl

:(

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 10 čer 2009 20:21

Přepsal jsem se, Michaelson hrál na klarinet.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 03 říj 2009 15:07

Aááááá *jupi* , koukám, že si Renown pořídil k Wilsonům pořádné krmení přes koncáky MF-550K *palec* .
To se moc těším na hodnocení a budu muset co nejdřív nasměrovat kroky na valašsko. Zapojeny
budou ale asi jinak než u mě, že? Budu muset taky ještě jednou oprášit zapojení z předzesu a porovnat.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 03 říj 2009 17:34

ano je to jinak zapojené, přímo z KW Preamp Hybrid

Obrázek

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 04 říj 2009 23:11

Tomu se říká důstojný partner k W.A.- W.P.5 a pěkná náhrada za KENWOODa. Doufám, že jsi tu výměnu neudělal jen kvůli mému názoru na toho Japonce a že je teď výsledek podstatně lepší.

Odpovědět