PrimaLuna

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: PrimaLuna

Příspěvek od MB » 07 lis 2008 19:55

Aleska píše:To MB : Díky, mrknu se na to. Bude tam Elektroworld...
*offtopic*

Spravne, nemohol som si spomenut na nazov obchodu, ktory tam bude asi ako jediny....

Marek+K
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek+K » 07 lis 2008 21:23

Myslím, že tento link asi nikoho nepresvedčí o tom že, PrimaLuna je jedna z prvých lastovičiek na veľkom čínskom nebi.

Skúsim, jedná sa o udeľovanie cien na tohtoročnom CES v LasVegas.

http://www.soundstageav.com/onhifi/20080301.htm

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 08 lis 2008 01:41

Marek+K píše:Skladom držíme: Integráče PL1, PL2, DL1, DL2, Predzosík PL3, koncák PL4 a monobloky PL6. Samozrejme ak pôjdeš okolo, rád ťa privítam, čokoľvek pustím a trebárs aj "sundám spodný kryt zosilňovača" ... V Košiciach samozrejme požičiavame proti plnej zálohe komponenty na odskúšanie domov... Samozrejmosťou je kompletný sortiment náhradných lámp. D
Zvuk elektróniek je jednoducho iný a mnohí sa v ňom našli a nemá zmysel kaziť im radosť známymi argumentami o pravde a lži. Výrobky PrimaLuna na mňa osobne pôsobia seriózne po všetkých smeroch, zvuk zaujme živosťou, prítomnosťou a plasticitou. Prístroje sú kompaktné a dizajnom nepôsobia zbytočne gýčovito. Keď sa pozerám na ceny v USD, nie je to zasa úplná lacnota, i keď na Octave nemá :o . Robí sa v Číne, ale je to originál, nie kópia kópie. Dokonca aj s málo citlivým Magnepanom MG 2.7QR v Stradivari to hralo dobre a to bol len základný integrovaný model PL1, bohužiaľ iné nie sú v BB k dispozícii.

vladamarantz65
Kontaktovat uživatele:

PrimaLuna

Příspěvek od vladamarantz65 » 19 bře 2009 22:14

*bravo* - chtěl bych tímto poukázat na poměrně -alespoň pro mne -,,novou´´ záležitost , která se mi díky laskavému a vstřícnému přístupu p.Navrátila dostala domů a tudíž jsem měl možnost ji slyšet na vlastní uši. Ano - je to cenově dostupný a přitom zvukově velmi vysoko oceňovaný lampový zesilovač s označením PrimaLuna. Prvním počinem byl test modelu ProLogue One - tzn. nejlevnějšího výrobku dané řady - a následně DiaLogue Two - tzn. nejdražšího modelu - ceny výrobků najdete na stránkách http://www.navratilaudio.cz/ .
Test proběhl na aparatuře: Marantz CD-16 , reprobedny B&W 703 a Dynaudio 1.4 , kabely: repro-model 3 SE Krautwire a sign. kabel Guru rovněž Krautwire. Ihned po výměně původ. zes. za ProLogue One se událo poměrně značné otevření hud. scény , dojem z poslechu nabral výrazně na živosti a objevily se zvuky , které jsem doposud jen lehce registroval. Pravdou je , že Dynaudia tento celkový posun zvládaly jaksi lépe , protože přirozená ostrost B&W byla tímto zesil. vyhnána na docela vysokou úroveň a asi ne každý by takový nápor vydržel 8-) . Velmi dobře se jevily kvalitní hahrávky - např. Bobby McFerrin - ,,The best of" nebo ,,Nomad" - F.Snetberg - což jsou velmi zdařilé záležitosti - o něco hůře si vedly elektr. dílka - jako je např. ,,Blade runner" nebo ,,The city" od Vangelis - kde už samotná nahrávka je vedena syntetickým směrem a jeho další zvýraznění směrem ke středům bylo misty až nepřirozené. Po výměně za model DiaLogue Two se neuvěřitelně vyčistila scéna a znělost jednotlivých nástrojů šla hodně vysoko - každý tón byl velmi precizně podaný a místy jsem měl opravdu holografické zážitky z poslechu. Opět se potvrdil fakt , že B&W jsou asi svojí konstrukcí více zaměřené na zesil. tranzistorové , protože středy byly až příliš výrazné - až při použití druhého režimu - ultralineár - kdy se středy vcelku dost zmírní - se dojem z hudby stal méně intenzivním a tudíž pro citlivěji vnímavého posluchače i snesitelným *thumbs up* -jak jsem napsal již dříve - Dynaudia toto celé zvládaly lépe a s danými modely PrimaLuna si velmi hezky rozuměly. Když zvážím cenu obou zesilovačů , tak si osobně myslím , že jsou to každý ve své cenové třídě velmi zdařilé komponenty a stojí za zvážení minimálně jejich zahrnutí do užšího výběru před samotným nákupem. Ikdyž - jak vždy říkám - lidé se liší a dojmy jsou velmi specifické vzhledem k zaměření každého z nás - takže toto berte jako zkušenost člověka , který je danými přístroji velmi mile překvapen a víceméně souhlasím s recenzemi , které se ozývají z celého světa a tento výrobek řadí mezi rozhodně tu lepší část spektra cenově dostupných zesilovačů. -díky V.Hracký

[EDIT by Rowing] Vlákno PrimaLuna zde již existuje tak jsem váš příspěvek přesunul do něj.
V sekci zesilovače je pak již vlákno o ProLogue Two: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=344

vladamarantz65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladamarantz65 » 20 bře 2009 11:28

Je ráno - další skvělý den - a Prima Luna ve spolupráci s B&W 703 / - já to jen tak nevzdám :mrgreen: / - pouštím si Passion and Pride od Friedemanna a potom taky A.Forcioneho - Live! - no řeknu vám přátelé - fenomenální přednes !! Výborně vyzní kytara v této konfiguraci - takže né všechno je horší s B&W než s Dynaudio *hura* -ahoj všem - V.Hracký

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 24 bře 2009 10:32

Rovněž mé prvni setkani s touto značkou znamenalo zlom v mém přístupu ke zvuku lampových zesilovačů.Jsem překvapen brilancí, detailností, dynamikou, kontrolou basu i podáním prostoru. PrimaLuna DiaLogue TWO - láska na první pohled!

Ondrejst
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrejst » 02 črc 2009 21:38

Skúšal niekto z Vás výmenu elektrónok v Dialogue Two, čítal som že výmena výkonových elektronok za staré tesly ešte pomohla tomuto zosíku. Má s tým nietko nejakú skúsenosť ?
Vďaka za postrehy.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 29 led 2010 12:30

Zesilovače Primaluna jako by z oka vypadly zesilovačům Mystere. Nepochybně pocházejí ze stejné čínské fabriky, také používají "proprietary" autobias bla bla bla. Ještě někdo bude tvrdit, že vývoj je evropský nebo jaký?

http://www.mystere-eu.com/

Marek+K
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek+K » 29 led 2010 13:26

Ano máš pravdu, ovšem je to presne naopak Mystére ma stejného európskeho majiteľa a dizajnéra. Zjednodušene povedané " jedná sa o "lepšiu" PrimaLunu.-) Obe dne značky sú distribuované spolu. Mystere je samozrejme posadené cenovo vyššie.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 18 pro 2016 23:17

Pred pár mesiacmi som si u pána Kohúta kupoval jednu drobnosť a v pozadí sa - predpokladám, že jeho syn - hral s Prologue Premium integráčom napojeným na malých Dali Zensor 5. Stál som mimo sweet spotu a bol som unesený tým, ako veľmi hudba zaplnila priestor predajne. :shock: Najprv som sa, naivne, opýtal či to majú na svedomí Zensory, ale nie - bola to tá Primaluna. A to nehovorím o zvuku... akoby mi hladil uši. :D Fakt by mi nenapadlo, že za taký peniaz sa dalo toto vykúzliť. Jediné, čo ma mrzí je, že som bol v časovej tiesni a rýchlo som utekal preč. Musím sa ale priznať, že odvtedy PrimaLunu nosím relatívne aktívne v hlave ako to, čo by môjmu vkusu asi skutočne pasovalo. Určite sa k nej pri budúcej kúpe zosilňovača vrátim ako ku horúcemu kandidátovi.

Každopádne by ma zaujímala výrobná kvalita a spoľahlivosť výrobku aj po viacerých rokoch používania. Predsa len - je to Čína.

Ondrejst
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrejst » 30 pro 2016 16:10

Mám primalunu dialogue two už ani neviem 7-8 rokov aj keď asi 3roky (narodenie drobca) bola menej hraná, tak úplná spokojnosť, žiadna závada.

Odpovědět