PS-Audio Perfect Wave DAC

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
bohus
Kontaktovat uživatele:

PS-Audio Perfect Wave DAC

Příspěvek od bohus » 15 kvě 2011 14:07

Onehdá mi můj kamarád zaslal následující zprávu :
Dnes jsem přestavěl poslechovku a zapojil nové hračky.PS-Audio Perfect Wave DAC s modulem Bridge a novou pračku od PSAudio. Ta má milé funkce, jako třeba osciloskop atd., ale je to pořád jenom pračka, není s ní taková zábava. (rozuměj - nehraje !)
Zato DAC mne dostal. Funguje i jako předzesilovač, takže z DACu přímo do monobloků a z PC ethernetem do DACu. Nic víc. Jedny signálové kabely z PS-Audio DACu do monobloků a pak už jenom reprokabely. Mé reprokabely mají 30 cm.
PC musí mít uPNP server, trošku v tom zatím plavu, nicméně co jsem slyšel mne utvrdilo v tom, že tohle je cesta. Žádných 16bitů a 44,1kHz z CD placek, ale FLACy v plné palbě 24/96 a 24/192. Nemyslím tím ripy z LP nebo CD do těchto hi-res formátů, ale přímo studiovou kvalitu třeba z HDtracks, nebo Linn Records apod.. Mám Dave´s True Story na CD z německého časopisu Audio a pak mám totéž ve FLACu 24/96 a ten rozdíl tam je ! To pozná každý ! I když i zde jsou rozdíly. Diana Krall v 24/96 byla neskutečná a třeba Mozart od Linn Records v 24/192 mne zase tak moc nevzal. Tohle má všechny potřebné atributy. Kolegové seděli, pokyvovai hlavami a říkali že je to hezké a neutrální.
Až bude správně fungovat ten uPNP server a jeho ovládání pomocí tabletu s Androidem (nebo iPhonem), tak i komfort ovládání bude nesrovnatelný s čímkoliv jiným.

Myslím si, že je to jedna z cest pro budoucnost. Není nutno investovat do drahého CD playeru a drahého předzesilovače (pokud chceme poslouchat kvalitu) a lze ušetřit spoustu penízků za nosiče. Počítadlo má předpokládám doma každý.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Re: PS-Audio Perfect Wave DAC

Příspěvek od Filip Kolinsky » 16 kvě 2011 10:20

Bohuš chce přidat další "krám" do své sbírky? :o

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 16 kvě 2011 11:12

bohus píše:Myslím si, že je to jedna z cest pro budoucnost. Není nutno investovat do drahého CD playeru a drahého předzesilovače (pokud chceme poslouchat kvalitu) a lze ušetřit spoustu penízků za nosiče. Počítadlo má předpokládám doma každý.
cesta je to urcite spravna, ale o setreni bych asi moc nemluvil, protoze tyhle krabicky asi taky nejsou zadna lace - na kolik to vyslo, jestli se muzu zeptat ?

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp » 16 kvě 2011 12:07

eLko o tom pisal dost podrobne vo svojom vlakne, zacina to prispevkom z 8. aprila: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 1&start=50

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 16 kvě 2011 12:27

Hopp píše:eLko o tom pisal dost podrobne vo svojom vlakne, zacina to prispevkom z 8. aprila: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 1&start=50
vsiml jsem si, ale take bez uvedeni cen. Ale uz jsem nasel na webu, ze je to cca 2700$

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 16 kvě 2011 14:31

pevne verim co bylo psano.... cd a dvd masinkam odzvonilo....
a najit poradnou 24bit hudbu je take problem... a je rozdil mezi pregrablym cd na 24 a primo 24...
ackoliv mam jine levne masinky, presto jsou rozdily slysitelne....
Diana Krall je fajna... nasel jsem i jine interprety, ale je problem najit jak dobre sgrablou do flacu s dostatecnym tokem i take dobre studio...

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 16 kvě 2011 17:08

Filipe :
bohus nechce nic měnit, to je cesta pro mladýho :lol:,
PS :tak Ty si ty "krámy" neodpustíš, viď, však počkej *hura*

bh69 :
a co to stojí, to fakt nevím, nepátral jsem po tom

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko » 16 kvě 2011 18:05

oficialna cena 3500 euro DAC + 700 euro Bridge modul. Aspon myslim,ak si to dobre pamatam :D

ak sa tam pusti dobre spraveny HD track,tak musim povedat,ze to je lepsie ako akykolvek CDP.
V podstate su podla mna zatial iba 2 firmy,co to maju na top urovni. PS Audio a Linn.
U mna zatial najlepsia kupa za posledne roky.

Ma to aj nevyhody a to,ze odkedy mam ten DAC,tak som snad nenechal dohrat cele CD dokonca. U cdp som si vypocul aj horsie skladby. Ale zas na 2ej strane ma teraz bavi ovela viac pocuvat,ked viem,ze si to mozem menit podla nalady zo sedacky *klanimse*

A ked chcem byt purista,pustim gramec ;)

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 16 kvě 2011 20:58

elko :
ano o takové ceně okolo 100 litrů jsem slyšel

Odpovědět