Quadral

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
agavel
Kontaktovat uživatele:

Quadral

Příspěvek od agavel »

Tak jsem chtěl něco napsat obecně o Quadralech a v této sekci jejich vlákno zatím nebylo. Tak si ho dovolím založit pozdě, ale přece.

Německý výrobce reprosoustav. Mezinárodně asi nebudou tak profláknutou značkou, jako např. Canton. Široká produktová řada co končí poměrně vysoko (pro našeho běžného hifistu), i u nás dlouhodobě na trhu. Je tu distribuován K+B, které se v našich končinách skoro nevyskytuje. Když jsem s nima něco řešil, tak byli vcelku ochotní, ale pro složitější věci a dražší reprosoustavy se zřejmě většinou hledá řešení přímo v Německu.
Takže to byl stručný úvod a teď k věci. Prohlížel jsem si nové Montany, které opět mají basák 25cm (moje MK V mají jen 20). Pro malobednysty už pořádný kousek, pro ty z druhého konce rozumný základ. Co mě ale fascinuje nejen u Quadralu je, že se opět posunuje velikost basáků v mainstreamu. U nižších modelů se začíná široce uplatňovat 130 mm jako největší repro. V porovnání s tím jsou 165mm středobasy doby minulé o dost větší. Nohavica měl písničku o tom, jak se nám zmenšují byty a postele... teda vlastně zkracují úřední hodiny.

Hlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Quadral

Příspěvek od Hlava »

Obrázek

Quadral Vulkan Mk V
Baujahre: 1993 - 2000
Abmessungen: 1300 x 356 x 467 mm (HxBxT)
Gewicht: 80 kg
Neupreis ca.: 3.500,- DM / Stück

Technische Daten
Bauart: 3-Wege, Real-Transmission-Line
Tieftöner: 260 mm
Mitteltöner: Isodyn. Bändchenmitteltöner
Hochtöner: Bändchensystem
Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 200 / 250 W
Wirkungsgrad: 87 dB/1W/1m
Frequenzgang: 20 - 80.000 Hz
Übergangsbereiche: 350 / 4.000 Hz

*palec*

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Nové Vulkany VII používají basové repro 13", středový je Altima 17 cm a výškáč pásek. Oproti tvým jsou nižší a lehčí (cca 125cm a 50kg).

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Mih píše:Nové Vulkany VII používají basové repro 13", středový je Altima 17 cm a výškáč pásek. Oproti tvým jsou nižší a lehčí (cca 125cm a 50kg).
Se mi zdá, jako že tam je něco špatně. Buď v příspěvku nebo ve skutečnosti. Nad střeďákem větším než basák jsem zatím žádnou esoterickou úvahu o smyslu takového řešení nečetl. A jinak jsou nové Vulkany VIII, které mají basák 32cm, střeďák 17 a páskáč na výškách.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

agavel píše:Se mi zdá, jako že tam je něco špatně. Buď v příspěvku nebo ve skutečnosti. Nad střeďákem větším než basák jsem zatím žádnou esoterickou úvahu o smyslu takového řešení nečetl.
je to dobře v příspěvku i ve skutečnosti. jen Mih použil jednou palce a jednou centimetry.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Dadaft správně a správně i agavel s převodem na cm.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Mih píše:Dadaft správně a správně i agavel s převodem na cm.
Nojo :oops: ale díky tomuhle padají i letadla.

Odpovědět