RIHA

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

RIHA

Příspěvek od kychtax » 01 čer 2017 15:50

Riha chysta aktivy?!
http://www.audio-visual.cz/reprosoustavy-aktivni
Videl nekdo? Slysel.. ma info?
(Myslim, ze jsem zaslechl neco o regalovkach?)
Pri kvalite repro i elektroniky od RIha jsem hodne zvedavy ! *hura*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Re: RIHA

Příspěvek od dkdkdk » 01 čer 2017 18:19

A jaké je ta kvalita repro a elektroniky?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 čer 2017 21:11

Recenze dobre, slysel jsem repro - dobre. Aktivy dobre? ...Preji at se podari *thumbs up*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 01 čer 2017 21:28

Jinak Filip Říha, nick filipaudio na slovanetu.

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt » 03 čer 2017 21:15

Aktivně jedeme už dlouho, vše vzniklo před lety, kdy Filip Říha postavil aktivní aparát za zvučení kapel, postavené z repro 18sound a zesilovačů B400 s aktivní výhybkou. Aktivně pro doma jsou připravené dvě verze. Během několika dní by se vše mělo objevit na strankách.

základem je reprosoustava, která v sobě nic nemá a je připojená např. 3 pásmovka s 8pin konektorem Neutrik a před ní buď L875, která má osazené aktivní moduly přímo na koncových stupních a pak je připravené varianta v podobě externí výhybky CX3 ( CX2 pro dvoupásmo ), kde se dají i dolaďovat jednotlivá pásma v případě potřeby.
Pro domácí kina je v přípravě výhybka CX1, který bude mít možnost zapojení LFE kanálu s nastavitelnou frekvencí, nastavení hlasitosti relátkama a pak přepnutí na vstup stereo, tedy na dva Subwoofery které budou moc jet ve stereo režimu.

vždy mě aktivní systém natchl, je to až neskutečné jak vše vyleze z bedny a jak se dá hrnout na krev :) proto se budeme snažit doufejme příští rok představit
aktivně ZETTA Plus se zesilovači B a výhybkou CX3.

Děkujeme za podporu! :)

Pavel K.
kychtax píše:Recenze dobre, slysel jsem repro - dobre. Aktivy dobre? ...Preji at se podari *thumbs up*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 03 čer 2017 22:49

p79avt
velmi rád si přijedu vaše aktivní řešení do plzně poslechnot!
pokud to bude možné! samozřejmě.
aktivní bedny mě osobně totiž zajímaly v takových "vlnách".
vždy jsem chtěl pro stereo aktivní řešení, ale... vždy mě unavila ta expresivnost zvuku. taková jakoby "ukřičenost".
zaviněná snad tou aktivní výhybkou? to ta dělá tu "zubatost" zvuku?
na první poslech je aktivní bedna hrozně lákavá/ohromující, ale na dlouhodobou pohodu... pro mě to nikdy nešlo. (jen můj názor)
takže by bylo skvělé, pokud bych u vás našel aktiv s nenápadným, ale přesným zvukem pro poslech symfonické muziky.
díky za případné pozvání.
:-)

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt » 04 čer 2017 11:13

Tak pro mě je aktiv konečná, nic méně jak píšete ten charakter, prostě to musí být dotažené ve všech směrech.

aktivní výhybka je základ to je jasné, jako pasivní v bedně, ale tím jak je to otevřené jsou více cítit zesilovače a taky především
regulace hlasitosti, která v našem případě může být před výhybkou ale i za ní!
momentálně přemýšlím spíše jaký aktiv ukázat, rád bych oba dva, tedy jak třeba nějakou menší dvoupásmovku tak potom velký aktiv
a tam máme již připravenou ZETTU a i zesilovače jsou hotové, jen naladit CX3 a mužem hrát :)

vzhledem k tomu, že finišujeme ve výrobě s novým DO pro předzesilovače, tak aktivní hraní bude nejdříve po létu.

moc rádi když vás přijede i více a řeknete nám své názory, dáme vědět kdy určitě...:)

Pavel

lachim píše:p79avt
velmi rád si přijedu vaše aktivní řešení do plzně poslechnot!
pokud to bude možné! samozřejmě.
aktivní bedny mě osobně totiž zajímaly v takových "vlnách".
vždy jsem chtěl pro stereo aktivní řešení, ale... vždy mě unavila ta expresivnost zvuku. taková jakoby "ukřičenost".
zaviněná snad tou aktivní výhybkou? to ta dělá tu "zubatost" zvuku?
na první poslech je aktivní bedna hrozně lákavá/ohromující, ale na dlouhodobou pohodu... pro mě to nikdy nešlo. (jen můj názor)
takže by bylo skvělé, pokud bych u vás našel aktiv s nenápadným, ale přesným zvukem pro poslech symfonické muziky.
díky za případné pozvání.
:-)

Odpovědět