Sestava komponentů pro příjemný poslech

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Miloslav
Kontaktovat uživatele:

Sestava komponentů pro příjemný poslech

Příspěvek od Miloslav »

Vážení přátelé v poslechu,

nedá mi to, abych se s Vámi nepodělil o velmi, velmi velké a příjemné překvapení v poslechu sestavy, kterou dal dohromady můj dlouholetý kamarád.
Upozorňuji, nedělám nikomu a ničemu reklamu, píšu něco podobného poprvé a v žádným případě zde nechci rozpoutat hádky, jak to tu někdy bývá a diskuze na téma, že někteří výrobci prodávají šmejdy, popřípadě že někteří jsou hluší či nadávky apod.
Sestava:
Integrovaný: Musical Fidelity M5i
Reprosoustava: Xavian Accorda – (nerozehrané, stáří 6 týdnů)
Repro Kabely: Quad (model neznámý)
Signálové kabely: neznámé
CD Přehrávač: Yamaha CD-S700
DAC převodník: SMSL M8 model 2017

Je nutno napsat že kamarád, u kterého se poslech proběhl, vystřídal během velmi krátké doby mnoho komponentů s větším či menším poslechovým úspěchem, nicméně, zde našel dle mého osobního názoru ideální sestavu k dlouhodobému poslechu hudby.

Sestava vydávala detailní, plný, pro mne hooodně muzikální zvuk, který bavil a vyzíval k dalšímu poslechu hudby. Skutečně tato sestava dle mého soudu za ještě rozumný peníz, podává kvalitní a zábavný přednes a to od nejvyšších frekvencí až po ty téměř nejhlubší tóny které jsou v možnostech uvedených reproduktorů. Možná jen u těch nejhlubších tónů lze občas vytušit jistou nejistotu, kterou však připisuji dosavadnímu nezahoření měničů, pokud se nemýlím.

Poslouchali jsme výběr písní z CD a DACu o různých formátech a kvalit, vyjmenuji jen výběr z interpretů a Alb co si pamatuji
CD:
Nils Lofgren – CD Acoustic Live
Unkle – CD The Road: Part 1
The Dali CD - Volume 4
Yello – píseň The Expert
DAC převodník
Chris Jones – Long after you’re gone (High Definition) – zdroj YouTube
AllanTaylor – Clour to the moon – Zdroj záloha, kvalita DSD 128
Arne Domnerus – Jazz at the Pawnshop Volume 2 DSD 256
a další - mrzí mne že jsme si nepustili i nějakou klasiku, ale to snad příště

Osobně jsem příznivcem teplejšího ale přirozeného a nezabarveného zvuku plného detailních výšek, přesných a plných basů, které se nevracejí v dozvuku či ozvěně a hlavně slyšitelných středů které pro mne vytvářejí prostor. Rád slyším otevřený zvuk dopadajících paliček či zašumění štětců (nebo jak se tomu říká :-), výšky a vokály bez deky. A především když poslouchám hudbu tak mám rád pocit jako když hudebník hraje v prostoru kde jsem já a při tom se můžu kochat hudbou a zvuky nástrojů. A to právě tato sestava nabízí.

Jen pro obrázek na co jsem zvyklý: Zesilovač – Audio Analogue Maestro Settanta, Sonus Faber Grand Piano Domus, DAC SMSL M8, Pro-ject Debut Carbon s přenoskou Ortofon OM10

Každý má jiné ucho, proto bych rád, aby zde další příznivci příjemného poslechu přispěli svými zkušenostmi z neočekávaného, ale příjemného překvapení podobného rázu.

Děkuji a příjemný poslech všem!

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava komponentů pro příjemný poslech

Příspěvek od PavelDosko »

s cim jsi to v duchu srovnaval a jakou ma kamarad poslechovku ?

Miloslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miloslav »

nechci srovnávat s jinými sestavami či komponenty (abych tu nevyvolal nepatřičnou diskuzi) jen píšu co mě příjemně překvapilo a na čem poslouchám já.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

OK, jak vypadala poslechovka ? co ty nezname kabely ?

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

...
Naposledy upravil(a) WaVe_99 dne 11 zář 2018 22:15, celkem upraveno 1 x.

Miloslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miloslav »

poslechovka cca 20 m2, basové pastí v rozích za repro, zatlumení těžkým závěsem naproti sestavě a 1 ks pěnový difuzor nad sestavou.

Miloslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miloslav »

Jo a zapomněl jsem dodat že vše je napájené přez síťový filtr, kabely a modely nevím, je mi líto, ale "tkaničky to nejsou" :-)

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ »

Není kamarád náhodou z Kolína? :)

Odpovědět