Shan

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 124
Registrován: 10 úno 2012 19:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Shan

Příspěvek od davidm535i »

Jarda69 píše:Uvodní post bude mít dvouleté výročí a za celou dobu se nikdo nevyjádřil k provedení vyhybky.
První padnou do očí dráty. Zbytečně předimenzované, hlavně k výškové sekci.
Odpory celkem v pohodě, svitky taky normální kvalita. Elyty se dávají jen do nejlevnějších beden, ale pokud jsou v obvodu kompenzace, tak to nemusí až tak vadit,
bývá tam v cestě i odpor a tak se případné zkreslení nemusí až tolik projevit. To samé platí pro tlumivku na feritu.
Pokud je to tlumivka v serii s basákem, tak je ferit nejhorší možná varianta, ale má nejlepší poměr velikost+cena. Lepší je tlumivka na trafoplechu.
Z obrázku to není moc poznat. Pokud je basák za vzduchovou tlumivkou a ferit je jenom v kompenzaci, tak je vše podřízeno funkčnosti, bez zbytečných parádiček..
Konektory v plastové vaničce se dávají k levným bednám, ale účel splní a vypadají pěkně.

Z čeho jsou nožičky a pak ta deska pod nima ? Pokud jsou to kovové hroty na kovové desce, tak z toho bych měl asi trochu strach, jestli to nebude drnčet.
Chtel jsem se k tomu uz dnes vyjadrit, ale pak jsem toho radsi nechal, paaac je to zbytecny, kabely z mahagonovy krabicky a navic k tomu podlozeny to stejne zachrani *thumbs down*

D.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Jarda69 »

PítrsPraha píše:Jaryn je zpět v plné síle k zaplevelování fóra svými moudrostmi.
Spoj se s panem Sýkorou a vysvětli mu to :-D.

Ale především, je docela jedno, tedy alespoň mě, co je uvnitř. Mě zajímalo, jak hrajou. A hrály tak, že strčily do kapsy cokoliv z dnešní produkce do 35-40 tis. Kč. Už je nemám, ale abych si polepšil výrazně a ne jen v nuancích, musel jsem sáhnout po bednách za cca 3,5násobek uvedených cen.
Tak nic. Chvilku to vypadalo, že se už Pitrs uklidnil.
Proč máš potřebu se vyjadřovat k věcem, kterým nerozumíš a ještě s urážlivým podtextem ?

"K výhybce, její konstrukci ani použitým součástkám se neumím vyjádřit, nejsem elektrotechnik"

V čem přesně je tvůj problém ? Jsem to já, protože nerozumíš tomu co píšu nebo máš nějaký neléčený problém ?
Píšeš, že je ti jedno, co je uvnitř, ale dal sis práci s postováním fotek rozebrané bedny, dal sis práci s popisem celého vnitřku...není to divné ? Jedno z toho musí být lež.

Pokud ti připadá, že něco z toho, co jsem k vyhybce napsal, není pravda, tak to oprav. Takhle by to fungovalo v normální diskuzi.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Jarda69 »

Když budou ty svátku, tak ti něco poradím. Nech si od někoho vysvětlit o čem píšu a v čem se pletu a pak mi to můžeš dát pěkně sežrat.
Uvidíš, že to bude mít větší úspěch než tvůj oblíbený "Jaryn" Už ti není 5, tak vymyslíš určitě i něco lepšího *2thumbsup*

Vlastně ne. Nech to jak to je. I tvým přicmrndávačům to vyhovuje a vždy přiletí, aby tě podpořili.


Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Jarda69 »

No jo, s tebou se těžko komunikuje

1) urazilo tě, že píšu věc kterou jsi věděl
2) urazilo tě, že píšu věc kterou jsi nevěděl
3) pliveš urážlivý offtopic už jenom ze zvyku

Uživatelský avatar
Vagi
Příspěvky: 17
Registrován: 16 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Shan

Příspěvek od Vagi »

Oživím starší téma. Jsem rád, že se má oblíbená firma Shan opět zvedá *palec* Je někde k nahlédnutí ceník repro a kabelů Shan?

boxer

Re: Shan

Příspěvek od boxer »

Jak je častým zvykem ve zdejších a slovenských končinách, cena je asi to poslední, co by výrobce(prodejce) na web chtěl dát.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od drfish »

Na webu Shan nás neustále informují o tom, jak intenzivně makají, vyvíjí nové modely, ale prodávají asi jinde než v Čechách. Podpora prodeje vcelku minimální, alespoň jsem nikde na nic nenarazil. Ceny které jsem získal, když jsem jim napsal, nakonec se ukázaly jako neaktuální. Možná nám sem uživatel mesires nějaké nové hodí, až sem zavítá. ;)

Uživatelský avatar
Vagi
Příspěvky: 17
Registrován: 16 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Shan

Příspěvek od Vagi »

Napsal jsem jim meila, jak se věci s cenama mají, tak uvidíme, co odpoví :)

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Dinosaurjr »

Když jsem po inzerci hledal reproduktory zn.SHAN, k mému velikému překvapení jsem se dozvěděl, jak často se vyskytuje slovo SHANím...

Uživatelský avatar
Vagi
Příspěvky: 17
Registrován: 16 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Shan

Příspěvek od Vagi »

Podle předpokladu se mi do dnešního dne nikdo neozval. *thumbs down*

REZNA
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2016 21:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Shan e500

Příspěvek od REZNA »

Dobrý den. Stal jsem se majitelem uvedených reprobeden(Shan e500).Pro kontrolu jsem si je rozdělal ,abych viděl co je uvnitř-jaké jsou vyhybky.Nějak se mi nezdají.Jsou tokové nějak amatérsky vyrobené.
Namáte náhodou schéma vyhybky. Rád bych si ji zkontroloval.
Případně nemáte vyhybku (tištěk) vyfocenou i z druhe strany ? Šlo by opsat hodnoty kondezátorů a odporů ?
Přeji pěkný den Řezmíček

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od PítrsPraha »

To bohužel nemám.
Jak moc se tvá výhybka liší od té mojí na fotkách výše? Možná bylo více verzí... Reproduktory máš stejný?

Jen pro zajímavost, za kolik jsi koupil?

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od Dinosaurjr »

Pro doplnění jsem našel v mé audio knihovně info:

SHAN EMOTION 500

TECHNICKÉ PARAMETRY:
Typ - Dvoupásmový basreflexový
Strmost filtru - 18/12 dB/okt
Rozměry (V x Š x H) - 380x220x330 mm

kefoun
Příspěvky: 33
Registrován: 21 úno 2018 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Shan

Příspěvek od kefoun »

Nemáte někdo od této značky něco na prodej? jakýkoliv typ.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host