Sonus Faber

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sonus Faber

Příspěvek od MB »

Bedne za 500.000Kc su slusny zaklad, bohuzial po mojich skusenostiach so Sonus Faber (majitelia odpustia) viem, ze hodne vysoka ciastka je za material, povrchovu upravu atd na ukor kvality zvuku, takze tentokrat Zdeny budem s tebou vynimocne suhlasit, ale vypocut si ich pojdem niekam rad. Hlavne pokochat sa a obstastnit svoje zrakove vnemy *klanimse*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

mb

jsi si také vzpoměl na to fotolaikovo neštěstí?
teda za tu cenu..
:)

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové,
myslím, že nikdo z Vás tyto bedny neslyšel a je od Vás velmi nevhodné hodnotit jejich zvuk nebo odsuzovat, že vzhled je na úkor kvality zvuku. Já jsem je také neslyšel a proto se nebudu k tomu jak hrají vyjádřovat. Jediná berlička je, že v německém Stereu, kde je testovali, jim udělili za zvuk 95% ze 100% možných. Z tohoto usuzuji, že budou hrát dost dobře. Velmi rád bych si je poslechnul, nejlépe u někoho doma.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Lachim:-)

vidíš tu desetinnou čárku ??!! Tam je >,5mega :-) :-)
tzn >0,5 mega tedy >500.000tisíc CZK :-)

MB:

já neříkám, že hrají špatně. Jen jsem vycházel ze zkušeností s poslechem SF. Všechny, co jsem slyšel, hrály luzně, krásně, leč ne příliš věrně - spíše řečeno ne tak dobř na rock, kde je třeba trochu razance a brutality. Na kombinacích, které jsem slyšel (Černá růže, kolega v Zábřehu, tam dokonce dva různé druhy) prostě rock nevyzněl, Zato třeba P.Barber a jí podobné lehké variace, perfektní. O tom žádná.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Lachim-Ano,to tiez, ale uz som mal cest aj s inymi Sonusami a bolo to to same ale ruzovejsie. Necakane som na ne narazil u jedneho investora, moju kritiku niesol chudak hodne tazko...ale ubezpecil som ho, ze mu to hra oproti tomu co mam doma ja, vyborne....a to mu stacilo k spokojnosti a rad podpisal aj mnou podsunutu zmluvu o dielo :mrgreen:

Mark Levinson- Ano a preto pisem, ze si ich pojdem niekam vypocut!!!!

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/506sf/

Více tady. Ženský jazz, to je to, co jim pasuje (D.Krall v review).

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

mb

také už jsem pár kousků slyšel.
jsou ale vždy nádherné, vzhledově dokonalé.....

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Safra, teď jsem si všimnul, že tady už vlákno "Sonus Faber" existuje. Založil ho Zbyněk. Tak to se omlouvám *klanimse*.
Rowingu, prosím Tě nedalo by se to sloučit?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Tony píše:Mal som tu cest ich mat doma a pocuvat cca 3 dni nakolko som mal o ne zaujem. Moja panelakova izba s rozmermi 3,9m x 5,5m vsak uz tie basy neuniesla, ci uz na sirku, dokonca aj na dlku to naozaj dost vyrazne dunelo...Tak som napokon volil inu znacku a mensie basaky.
Kazdopadne je to krasny kus nabytku a patria do velkeho rodinneho domu:-)
máš o 2m2 větší kamrlík než mam já a věř, že velikostí basáků to nebude(2x8,5") měl jsem i 2x10" a dalo se to a nyní 1x10" a úplně v pohodě. Je to naladěním, koukal jsem na měření a mají na 80Hz pěkný hrb, navíc podle grafu impedance nekompenzují impedanční hrby basáků, což se také neblaze projeví.
Další věc je schopnost kontroly basů zesilovačem, ale předpokládám, že když si půjčuješ bedny za 0,5mega tak nebudeš mít nějaký chrastítko, na druhou stranu mi v tom nějak nesedí to panelákové bydlení. Ale je pár nadšenců co vráží peníze hlavně do koníčků.
Můžeš uvést co jsi tedy nakonec zvolil za bedny?
Noble Audio - výroba a prodej

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Cena repro je ošidná, tyto se nechají koupit za 18t.€ nové a mírně jeté za 14t.€...i tak je to dost. Ale milovníci této zn. moc na peníze nekoukají.

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

NA píše:
máš o 2m2 větší kamrlík než mam já a věř, že velikostí basáků to nebude(2x8,5") měl jsem i 2x10" a dalo se to a nyní 1x10" a úplně v pohodě. Je to naladěním, koukal jsem na měření a mají na 80Hz pěkný hrb, navíc podle grafu impedance nekompenzují impedanční hrby basáků, což se také neblaze projeví.
Další věc je schopnost kontroly basů zesilovačem, ale předpokládám, že když si půjčuješ bedny za 0,5mega tak nebudeš mít nějaký chrastítko, na druhou stranu mi v tom nějak nesedí to panelákové bydlení. Ale je pár nadšenců co vráží peníze hlavně do koníčků.
Můžeš uvést co jsi tedy nakonec zvolil za bedny?
Ono tie basy sa mi celkovo moc nepacili, tiez ich naviazanie na stredy...Neviem, nie som moc technicky zdatny, kazdopadne zvukovo to u mna nebolo ono...
Ad zosiky - mam monobloky 2x350W do 8Ohm, resp. 2x700W do 4Ohm, Bipolar- Sanken - trieda AB, takze kontrola zo strany kocakov si myslim bola ok.
Veta - citujem "Ale je pár nadšenců co vráží peníze hlavně do koníčků" presne sedi!:-) Ale to neznamena, ze aj zvysok zivota musim prezit v panelaku:-)
Co sa tyka bedni - napokon som skoncil u znacky Avalon, mam ich doma uz rok a pol a zatial som so zvukom nikdy nebol tak spokojny ako dnes *2thumbsup*
A dokonca ich mozem hrat na kratsiu stenu (cize su umiestnene pozdlz tej dlhsej). Aj problem s dunenim basov je uz za mnou.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Hm, Avalon to je teda vysoko posazená laťka. Tady už není moc prostoru k laborování, to už je konečná! Je možné se dozvědět jaký je to model? A ty monobloky?
Jinak *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

NA píše:Je to naladěním, koukal jsem na měření a mají na 80Hz pěkný hrb, navíc podle grafu impedance nekompenzují impedanční hrby basáků, což se také neblaze projeví.
půl mega za bedny, co mají hrb na 80Hz? no nekup to! půl mega za design a jméno značky. na druhou stranu náš zákazník, náš pán, že... lidi to tak asi chcou. *klanimse*
kdy konečně pochopíte pánové, že když superkvalitní basy a velké bedny do běžných místností, tak jedině uzavřené bedny.
;)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

tony

byl jsem moc zvědav, co napíšeš!
zvláštní je, že máme na jisté značky stejný názor. :)
bohužel mi na tebe chybí ještě tak 5 let experimentů.

hezky jsi popsla ten zvuk....pohlaď své krasavice i za mě.
já šetřím!!

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

To Tony

tak to musíš mít model ASCENDANT, to ještě nejsou "ty pravé" AVALONY, teda alespoň pro mě Pro mě to začíná být zajímavé až s keramikou.(měniče ACCUTON) Ta značka má mé sympatie, bohužel je dost drahá, takže i ASCENDANTA jsou pro nás finančně již vysoká liga. Na slovensku je mezi lidma pár pořádných beden od tohoto výrobce díky tamnímu dovozci, bohužel u nás tuto značku nikdo pořádně neprezentuje. To mě mrzí, chtěl bych mé Lucid Premium jednou postavit vedle třeba Opus Ceramique, či Eidolonů, to jsou už bedny podle mého gusta.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět