Sonus Faber

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Sonus Faber

Příspěvek od Zbynek »

Sonus Faber (zkráceně "SF") je společnost založená v roce 1983 Franco Serblinem (http://www.francoserblin.it/inglese.html ), sídlící v italské Cremoně.

Základní informace o společnosti jsou k dispozici na: http://www.sonusfaber.com/eng/home.html

Dávat sem fotky z firemního webu se mě přijde jako zbytečné a tak přidám jen pár neumělých fotek z expozice na právě probíhajícím mnichovském High Endu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sám poslouchám hudbu na SF Cremona Auditor a jsem velmi spokojen.

Lépe než bych to svedl sám popsal jejich charakter Peer ve svém vlákně:
„…SF Cremona Auditor jsou jako všechny regálové bedny specifické. Prostě tu spodní oktávu nezahrají. Mě to ale nevadí. Neposlouchám metal ani podobnou hudbu. Na můj převážně jazz popř. world mě to bohatě stačí. Někdy míň je víc. Nicméně ty basy nebo středobasy dokáží zahrát s krásným rozlišením. Není to jen nějaký hukot ale slyšíš na jakou strunu u basy se brnká nebo který z bubnů hraje...perkuse jsou také nádherné. Středy a výšky hrají nádherně. Tady se odehrává 95% veškeré muziky.
Hraje mě to s dobrým rozlišením detailů, nic se neslévá a prostor je také dobře zobrazený. …“

Většinový názor hi-fi veřejnosti říká o produktech Sonus Faber, že jsou
- krásné,
- dobře hrají,
- cena odpovídá kvalitě.

Samozřejně jako ve všem i zde se čas od času objeví hlasy říkající něco jiného (drahé, nehrají, jsou pro snoby) apod., ale o tom, je-li tomu tak nebo ne nerozhodují jednotlivé hlasy, ale trh.

Pěkně tuto pravdu popsal dvakrát lachim 22.dubna (vlákna „Síťový kabel Oyaide Tunami GPX“ a „Anketa s hlasováním – vliv sí´tových kabelů na zvuk“)

„…proč si teda kupují hifisté ve světě kabely za stovky eur. když stačí supra za 90?
fakt to nechápu.
nevěřím, že je to z hlouposti a přemíry bohatství.
bohatí lidé, kupující high-end, jsou zpravidla hamižní a chytří.
věřím, že trh a dostatek inteligentních zákazníků prověří všechno zboží. …“

„…to mi pak vysvětli, proč se ty drahé koncovky, zásuvky, kabely prodávají.
to ti všichni kupující vyhazují 200 - 2000 eur jen tak. z důvodu estetiky.
jsou hluší a hloupě bohatí?
tomu nevěřím.
trh vše nejlépe prověří. …“

Naprosto s lachimem souhlasím, tesat do kamene.

Dnes už je to zřejmé – za 25 let existence společnosti posluchači produkci Sonus Faber přijali za svou. SF dnes své výrobky prodává po celém světě, je úspěšný i v USA.
V Dánsku vznikl dokonce klub příznivců - http://www.sonusfaberclub.com/home.html

Německý časopis Steroplay ve svém čísle 03/2008 zveřejnil výsledky každoroční ankety svých čtenářů „Highlights des Jahres“, které se účastnilo více než 12.000 čtenářů.
V kategorii „sloupové repro do EUR 10.000,-„ SF Cremona M zvítězily (18,8% čtenářů jim dalo svůj hlas).
V kategorii „sloupové repro nad EUR 10.000,-„ se SF Elipsa umístnily na 2. místě (16,0% čtenářů jim dalo svůj hlas).

Franco může být spokojen…

Pár linků na české weby:
http://www.stereomag.cz/read_clanek.php ... 63&id_kat=

http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... tMAG=792be

redakce
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od redakce »

Zdejší trochu vášnivější diskuse nebyla smazána ale přesunuta do vlákna Volná diskuse. ZDE
Rád bych udržel vlákna k jednotlivým značkám a konkrétním výrobkům bez offtopicu a různých výpadů.
Na vyříkávání některých věcí jsou také dobré SZ - Soukromé zprávy, ostatní to pak nemusí číst, díky.

Jen dodám - je přeci jasné, že každý nadšeně mluví, píše atd. o značce, kterou má doma, protože na základě vlastní volby, preferencí, financí atd. se pro ni rozhodnul.
Je také jasné, že daný výrobek, značka se někomu jinému nemusí líbit a preferuje něco jiného. Stačí přece v klidu napsat něco ve stylu - mě osobně se poslech toho a toho tolik nelíbil, pro mé uši je lepší to a to. Hotovo, každý ať si poslechne a udělá názor sám. Další vyjádření snad nejsou třeba.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Vsetky SF ktore som kedy pocul hraju nepresvedcivo, vymyslaju si to co im zosilovac neposle a prisladzuju realitu, cize hraju pre MOJE usi nahovno

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Mám zkušenost s SF Guarneri Memento, se zesilovačem Krel Evolution One.
Na to že se jedná o celkem malé dvoupásmo, hrálo to opravdu hluboko a velmi přesvědčivě. Mimochodem v přepravním obalu to má asi 115 kg a stojí cca 10.000 Euro. Teď SF vyrobil speciální limitovanou sérii 100 párů těchto beden ve velmi světlé a vysoce lesklé dýze.

Přitom jsou názory, že Krell Evo One má příliš ostrý zvuk a za současný top model by se mohl považovat třeba Krell Evolution 600, ale s těmi SF Guarneri Memento to prostě bylo vynikající.

boxer

Příspěvek od boxer »

Právě technicistní a přesný Krell s medovějšími a muzikálními SF k sobě mohly dobře pasovat.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

renown

souhlasím s boxerem.
slyšel jsem krell evo na piega.... hrůza. cena děsivá, zvuk bolestivý.

vždy říkám, že sf hrají krásně. jsou nádherné
nesedí u nich, a to výrazně, poměr cena/zvuk.
toho jsme ale v mnichově viděli/slyšeli více, že?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Mám tady zajímavou informaci o této značce.I u nás je kupodivu majitel Sonus Faber Stradivari.Takže s tím holoprdelnictvím to nebude až tak špatné.Reprosoustavy v pořizovačce milion korun.Kompletní aparát McIntosh a to top přístrojů.Jak jsem se domníval-reprosoustavy za milion už musí hrát!Majitel tohoto aparátu se ho ovšem zbavuje a po poslechu WLM Lyra MKII je rozhodnut jít touto cestou.Podle slov majitele je zvuk výborný,ovšem zdaleka namá takovou prostorovost,detajlnost a rychlost.Tento člověk byl nadšen.Osobně bych možná něco svaloval na McIntosh a nevím jestli je to vhodný partner zrovna k tomuhle,ovšem jsem přesvědčen,že největší vliv mají jednoznačně reprosoustavy.Jedna věc-rozdíl v ceně je ovšem propastný.

Obrázek
Obrázek

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pasul

majitelů sestav za více než v milion budou v praze desítky.
mc intosh a SF je "osvědčená" kombinace.
já osobně bych jí však poslouchat nemohl.
určitě to není rychlý, živý zvuk. je to krásný vzhled, příjemný zvuk.... o přiblížení se věrnosti to ovšem není.
doporučuji pustit si cd homolové, pro porovnání, na mcintoshích a na audionetu.....
mě spadla čepice :)

Odpovědět