TRIANGLE

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Mih
Kontaktovat uživatele:

TRIANGLE

Příspěvek od Mih » 24 dub 2008 08:34

Tuto francouzskou značku známe z výstavy High End 2008, hlavně tu nejdražší reprosoustavu. Včera jsem měl možnost si poslechnout menší bratříčky a to z řady Genese repro Quartet (cca 85t.Kč) a ze základní řady Esprit EX (cca 45t.Kč). Obě jsou třípásmové sloupky.
První byla na řadě Genese Quartet. Vyznačuje se transparentností, otevřeností a zvukem, který se "tlačí" z repro ven. Co zaujme na první poslech jsou středy - výhybka jim určila 250 - 2300 Hz. Naprosto čisté a znělé, lidský hlas je přirozený a bez zabarvení. Ani ostatní pásma se nenechají zahambit a skvěle se doplňují.
Druhé byly Esprit EX, tradiční provedená ozvučnice hranatého tvaru. Na to že byly zrovna vybalené a tudíž nerozehrané byl přednes velmi dobrý. Na první poslech proti většímu bratrovi bylo nutné přidat Volume (nižší citlivost) trošku méně prostoru a nízké kmitočty trochu tupější, což jde na vrub nerozehranosti. Ale vzhledem k rozdílu v ceně mezi tímto základním typem a vyšším Quartet nejsou tak velké. Rozdíl v ceně je rozhodně větší než rozdíl ve zvuku.
Pokud někdo hledá repro v této cenové hladině - 45 až 85 t. rozhodně doporučuji poslech.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: TRIANGLE

Příspěvek od efičák » 24 dub 2008 09:17

Bál jsem se horničky u výškáče. Mám k němu nedůvěru. Používá se u profi ozvučení. kde kelímkový nádech nevadí. Na výstavě se zdál být zvuk v pořádku.
Prodej beden prudce klesá v celosvětovém měřítku. Mladí s MP3 stereo mobilny nekupuje repráky. Zda bude nová značka úspěšná a ukrojí prodeje značkám s delší tradicí, ukáže čas.
Moc technicistní provedení i pro mě. Architektkám pod nos nepůjde. Jsou hezčí, pro ženy líbivější výrobky.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 25 dub 2008 21:51

Velice pěkně udělané bedny,které jsem měl možnost slyšet v Praze na výstavě highend a musím říci, že hrály velice dobře.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 26 dub 2008 04:15

pipis píše:Kdo je prodává, kluci, hoďte prosím vždy odkaz i na výrobce, popř. dovozce. Díky.
Pokud je mi známo,tak právě na HEPHA2008 teprve vybírali frantíci prodejce.
S nekompromisním krmením od Marantze skvělý projev.Se SROLLem a subem nee. 8-)

boxer

Příspěvek od boxer » 26 dub 2008 10:49

Špatně čtete soudruzi. :)

Dovozce(prodejce) Cabassé,Šrolla,Marantze .... a Triangle zde. http://www.mediacontrol.cz/produkty.htm

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 26 dub 2008 17:33

Tak vida, soudruzi z mediacontrol už něco nasmlouvali :) ,ale ta ,,elektrostudia"... :cry:

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 27 dub 2008 21:14

korys prodejce Triangle máš cobys kamenem dohodil - v Polském Těšíně (cca 2 km za "schengenskou" hranicí) sídlí jejich polský distributor.

http://www.voice.com.pl/index.html

Obrázek

Adam Wlosek je sympatický pán kolem třicítky, hovoří plynně česky.

Sám jsem tam v září poslouchal tehdy novinkové Genese Quartet, výše zmiňované Mihem a byl jsem velmi velmi příjemně překvapen.
http://www.voice.com.pl/triangle/quartet.php
Prezentují to většinou na komponentech PRIMARE, protože i této značky jsou distributorem pro Polsko.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 28 dub 2008 08:16

Já je poslouchal v Protonu (Příbram), který je oficielní prodejce.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 28 dub 2008 10:22

Zbynek
Paráda,díky.Tam si výlet určitě udělám.Tyto bedny mě letos v Praze velmi zaujaly.
(Chybí mi tu vztyčený palec,dal bych Ti hned tři) :lol:

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 30 dub 2008 09:08

Opět zajímavý úkaz, tak obvyklý v našich končinách. Repro Triangle Quartet v Německu oficielní prodej za 65t. Kč. U nás doporučená 85t....

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 02 kvě 2008 15:04

Mih píše:Repro Triangle Quartet v Německu oficielní prodej za 65t. Kč. U nás doporučená 85t....
Je to tak. TRIANGLE GENÈSE QUARTET stojí v Německu EUR 2.600,- vč. DPH (cena za pár).
http://www.klang-form.de/produkte.php?r2=88

Btw.: v příčném řezu vypadají takto:
Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 18 bře 2011 14:07

Mám ve své pracovně Triangle Antal Anniversary v černém klavírním laku. Krmím je elektronkovým Canor TP106VR+ a jako zdroj používám CD player Canor CD2VR+, nebo gramofon Project RPM10 a phono Audio Research PH-5. Kabeláž kompletně Tara Labs.

Ačkoliv se někdy bednám Triangle vyčítá hornový zvuk výšek, musím říci, že mně se tyhle Antal Anniversary velice líbí. Snesu dlouhodobě i vysokou hlasitost aniž by to obtěžovalo. Mám rád jak Triangle (i této nižší třídy) hrají středy a basy, měkce, lehce, neagresívně a přitom živě a detailně. Na obrázku je běžné provedení, není to Anniversary.
Obrázek

Odpovědět