Velodyne

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Oggy
Kontaktovat uživatele:

Velodyne

Příspěvek od Oggy » 25 dub 2009 15:05

Koukam, ze Velodyne tu nema svoje tematko (nebo jsem ho nenasel). Tak si ho dovoluji zalozit. Firma Velodyne aktualizovala nabidku subwooferu. Levna rada CHT dostala dalkove ovladani a automatickou ekvalizaci. Rada SPL taky trosku povysila. Pokud se nepletu, tak se ceny moc nezmenily. Nastesti. 8-) Tady je vycuc ceniku bez rady Digital Drive.

Obrázek

Wolf
Kontaktovat uživatele:

Re: Velodyne

Příspěvek od Wolf » 19 lis 2012 14:45

Vidím , že sa tu Velodyne moc nenosí. Tak aspoň moje skúsenosti s touto značkou. Riešil som asi tak rok a pol dozadu basovú sekciu v mojom obývaku.
Klasický panelák , cca 22 m2 , podlhovastá izba, mal som vtedy malé stĺpky Profil 55 od JM Lab, kde mi ten spodok chýbal. Po preštudovaní webu
a celkovej problematiky s akustikou som sa rozhodol pre subwoofer.Podotýkam , že muziku počúvam v bežnej obývačke , ktorá musí splnať aj nejaké estetické požiadavky a nehodlal som ustupovať kvôli akustike.
Takže sub , po prekutaní webu som dospel k názoru , ked sub , tak jedine Velodyne.....Kedže si peniaze doma netlačím , volba padla na najnižšiu radu,
ktorá má v sebe kalibráciu . Do mojej metráže pasoval CHT Q 8 . Po nájdení vhodného miesta a pohraním sa s kalibráciou si myslím , že jednoduchšia
a lacnejšia cesta ku presnému , rýchlemu , tvrdému basu asi niet.Velodyne skvele zapadol do hudobného diania v mojom obývaku. Divím sa ludom , čo špekulujú s 3 - pásmom a následne so zložitými drahými úpravami akustiky. Neverím , že dajú dosiahnúť v bežnom panelovom byte lepšie podmienky ako
s velmi jednoduchým systémom naladenia od Velodyne. Dnes si dokážem " namiešať " pomocou mikrofónu velmi suchý a tvrdý bas , alebo ak chcem
trochu mäkší ale zas mohutnejší spodok.Ak sub vypnem a hrám len cez stĺpy ( dnes AC Melody 103 ) , mám pocit že zvuk je o 2 klasy nižšie.

Odpovědět